Gašper Bohinec

Iz Geslo

Življenjepis

Oblikovanje svetlobe in režija luč

  • 2019 HamletMašina (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis
  • 2019 Dante A.: Pekel (r. Borut Mori)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2019 MAUS (r. Sebastian Starič)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2018 Minoritski Bal (Idejni koncept in zasnova: Anita Čanadi, Monja Lorenčič, Ines Uroševič), Plesna izba Maribor
  • 2018 Včeraj: DANES: J u t r i, Potovanje skozi prostor in čas (Idejna struktura in koncept: Mojca Kasjak), Plesna izba Maribor
  • 2018 Polž na potepu po kitovem repu (r. Mateja Kokolj), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2018 Kosovirijaaaaaaaaa (Scenarij in režija: Mojca Kasjak), Plesna izba Maribor
  • 2018 Ščeper in Mba (r. Eka Vogelnik), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2018 Antigona (r. Barbara Jamšek) Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2018 Pomladno Prebujenje (r. Svit Vurberški) Gledališče Gnosis
  • 2017 Pedenjped (r. Ajda Valcl), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2017 Festival Lent, Jazz Lent
  • 2017 Deklica in klovn (r. Nina Šulin), KD Delavec Lenart
  • 2017 Deček in hiša (r. Jelena Sitar Cvetko), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2017 Živinska komedija (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2017 Moderni eksodus (r. Nika Bezeljak), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2016 Pobalinska Pujsa (r. Miha Golob), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2016 Agatine skrivnosti (r. Nika Bezeljak), KD Delavec Lenart
  • 2016 Sen kresne noči (r. Matteo Spiazzi)​, Lutkovno gledališče Maribor
  • 2015 Agatine skrivnosti (r. Andrej Vršič), KD Delavec Lenart
  • 2015 Zgodba o Ferdinandu (r. Nika Bezeljak)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2015 Poet (r. Lovro Zafred), avtorski projekt
  • 2014 Radehovska božičnica (r. Andrej Vršič), KD Delavec Lenart
  • 2014 Histerija ali 7 hormonov (r. Barbara Jamšek)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2014 Razmerje po Beckettu (r. Aleksandra Blagojević)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2014 Jean Genet: Splendid's (r. Jana Pršuh), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2013 Psiha (r. Matjaž Šmalc)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2013 Boeing Boeing (r. Drago Meglič), GŠK Druga Scena
  • 2013 V spominu umor (r. Tin Grabnar), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Dis Crime (r. Barbara Jamšek),​​ Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Intimna svetovalnica dr. Bogomile (r. Andreja Kovač) , Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Mularija (r. Andreja Kovač), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2011 Miha Jesenšek, Julija Julija (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis
  • 2011 Sen kresne noči (r. Andreja Kovač), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor

Scenografije

  • 2019 MAUS (r. Sebastian Starič)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2017 Živinska Komedija (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor

Video in digitalne projekcije

  • 2017 Živinska Komedija (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2016 Pobalinska Pujsa (r. Miha Golob), Lutkovno gledališče Maribor

Avdio-vizualne instalacije

  • 2013 LABIRINT (AV instalacija)

Vodja tehnike, stage manager in tehnična izvedba dogodkov

  • 2019 Festival PRESTOPI
  • 2018 Proslava ob 120 letnici Leona Štuklja, OŠ Leona Štuklja Maribor
  • 2018 Otvoritev bobnarske šole Marka Soršaka - Soki-ja
  • 2017 1. Festival Alternativne Kulture - FAK 2017 - Tehnična izvedba festivala
  • 2017 20. letnica gledališke šole PGMB v Stari dvorani SNG MB (r. Tatjana Pršuh, Nina Ivanišin, Minca Lorenci, Barbara Jamšek) - Oblikovanje svetlobe in tehnični vodja prireditve
  • 2017 4. edicija festivala Performa&Platforma (tehnična pomoč)
  • 2009 – 2017 Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2015-2017 Mladinin oder (Festival Lent)
  • 2014- 2017 Festival Primafest
  • 2016-2018 Magnetic Shift (Svetlobna mizanscena)
  • 2014-2017 Festival Drugajanje (v sodelovanju z zavodom Bunker)
  • 2014 19. festival sodobnih performativnih praks Performa 2014,
  • 2014 8. Platforma sodobnega plesa
  • 2014-2018 Festival Borštnikovo srečanje (tehnična pomoč)
  • 2016 Festival PLP (LGM)

Programer in operater luči

  • 2019 Festival LENT 2018 - JAZZ LENT
  • 2019 Odprta Plesna Scena - Plesna predstava Chorus
  • 2018 Festival LENT 2018 - JAZZ LENT
  • 2018 MINORITSKI BAL - Plesna produkcija PIM
  • 2017 Festival LENT 2017 - JAZZ LENT
  • 2017 Balkanika (oblikovalec svetlobe – Andrej Hajdinjak) ponovitev koncerta v LGM (programer in operater luč)
  • 2016 Kamor ptice ne letijo (r. Magdalena Reiter), Plesna izba Maribor (programer in operater luči – LGM - december 2016 in PTL - januar 2017)

Dosežki in nagrade

  • 2015 Linhartova listina Javnega sklada Republike Slovenije za večletno kakovostno ustvarjanje - V sklopu Gledališke Šole PGMB
  • Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Banja Luki, International Festival of Student Theatre Kestenburg s predstavo Jaz ali kdo drug (obnovitev predstave iz 2014)
  • Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Kanadi, Festival international de Theatre de Mont-Laurier s predstavo Razmerje po Beckettu
  • 2014 Nagrada za najboljšo predstavo v celoti (Razmerje po Beckettu), nacionalni mladinski festival Vizije
  • 2014 Nagrada za izjemen prispevek na festivalu sodobnih umetnosti mladih, Transgeneracije
  • 2013 Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Minsk, Teatralny Koufar - Student festival s predstavo Psiha.
  • 2013 Nagrada za najboljšo lutkovno predstavo v celoti, Vizije, Nova Gorica, V spominu umor
  • 2012 Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Monaku, Mondial du theatre s predstavo Sen kresne noči (Gledališka šola prve gimnazije Maribor – Obnovitev predstave iz leta 2011)
  • 2012 Nagrada Vizionar za najboljšo predstavo v celoti, Vizije, Mularija

Viri in literatura

Zunanje povezave