Nagrade festivala Dnevi komedije: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

(Žirije za žlahtno komedijsko pero)
(Strokovna žirija)
 
(31 vmesnih redakcij 3 uporabnikov ni prikazanih)
Vrstica 12: Vrstica 12:
  
 
===Žlahtna komedijantka===
 
===Žlahtna komedijantka===
 +
*2019 [[Vesna Pernarčič]] (David Ives ''Venera v krznu'', [[PG Kranj]])
 +
*2018 [[Iva Krajnc Bagola]] (Gašper Tič in Davor Herceg ''Trač'', MGL in Gledališče Koper; Molière ''Žlahtni meščan'', MGL)
 +
*2017 [[Nataša Matjašec Rošker]] (Peter Quilter ''Glorious!'', Drama SNG Maribor v sodelovanju z Opero SNG Maribor)
 
*2016 [[Mateja Pucko]] (''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, [[SNG Maribor]])
 
*2016 [[Mateja Pucko]] (''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, [[SNG Maribor]])
 
*2015 [[Ana Urbanc]] (''Mame'', r. Tijana Zinajić, SiTi Teater in Kreker)
 
*2015 [[Ana Urbanc]] (''Mame'', r. Tijana Zinajić, SiTi Teater in Kreker)
Vrstica 39: Vrstica 42:
  
 
===Žlahtni komedijant===
 
===Žlahtni komedijant===
 +
*2019 [[Matej Zemljič]] (Henry Lewis, Jonathan Sayer in Henry Shields ''Predstava, ki gre narobe'', TMK d. o. o., Mischief Worldwide Ltd.)
 +
*2018 [[Uroš Smolej]] (Gašper Tič in Davor Herceg ''Trač'', MGL in Gledališče Koper)
 +
*2017 [[Dario Varga]] (Emil Filipčič in Marko Derganc ''Butnskala'', Prešernovo gledališče Kranj in Slovensko mladinsko gledališče)
 
*2016 [[Iztok Mlakar]] (''Pašjon'', koprodukcija SNG Nova Gorica in Gledališča Koper)
 
*2016 [[Iztok Mlakar]] (''Pašjon'', koprodukcija SNG Nova Gorica in Gledališča Koper)
 
*2015 [[Gašper Tič]] (Jera Ivanc ''Prevare'', r. Jaka Ivanc, MGL in Colin Teevan ''Švejk'', r. Jaka Ivanc, MGL)
 
*2015 [[Gašper Tič]] (Jera Ivanc ''Prevare'', r. Jaka Ivanc, MGL in Colin Teevan ''Švejk'', r. Jaka Ivanc, MGL)
Vrstica 66: Vrstica 72:
  
 
===Žlahtni režiser===
 
===Žlahtni režiser===
 +
*2019 [[Tijana Zijanić]] (Jure Karas ''Realisti'', [[SNG Nova Gorica]])
 +
*2018 [[Eduard Miler]] (Molière ''Žlahtni meščan'', [[MGL]])
 +
*2017  Igor Vuk Torbica (Branislav Nušić ''Žalujoča družina'', SLG Celje in PG Kranj)
 
*2016 Sandy Lopičić (Erik Gedeon ''Večno mladi'', [[Drama SNG Maribor]])
 
*2016 Sandy Lopičić (Erik Gedeon ''Večno mladi'', [[Drama SNG Maribor]])
 
*2015 [[Jaka Ivanc]] (Jera Ivanc ''Prevare'', MGL)
 
*2015 [[Jaka Ivanc]] (Jera Ivanc ''Prevare'', MGL)
Vrstica 89: Vrstica 98:
  
 
===Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije===
 
===Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije===
 +
*2019 Jure Karas ''Realisti'', [[SNG Nova Gorica]]
 +
*2018 [[Gašper Tič]], Davor Herceg ''Trač'', [[MGL]] in [[Gledališče Koper]]
 +
*2017 The Tiger Lillies, Julian Crouch in Phelim McDermot ''Peter Kušter'', r. [[Ivana Djilas]], [[SNG Nova Gorica]]
 
*2016 Erik Gedeon ''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, Drama SNG Maribor
 
*2016 Erik Gedeon ''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, Drama SNG Maribor
 
*2015 [[Jera Ivanc]] ''Prevare'', r. [[Jaka Ivanc]], [[MGL]]
 
*2015 [[Jera Ivanc]] ''Prevare'', r. [[Jaka Ivanc]], [[MGL]]
Vrstica 115: Vrstica 127:
  
 
===Žlahtna komedija po izboru občinstva===
 
===Žlahtna komedija po izboru občinstva===
 +
*2019 Jure Karas ''Realisti'', [[SNG Nova Gorica]]
 +
*2018 [[Gašper Tič]], Davor Herceg ''Trač'', [[MGL]] in [[Gledališče Koper]]
 +
*2017 CJ Johnson ''Pasji dnevnik – Cucki'', r. [[Matjaž Latin]], [[Mestno gledališče Ptuj]]
 
*2016 Erik Gedeon ''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, Drama SNG Maribor
 
*2016 Erik Gedeon ''Večno mladi'', r. Sandy Lopičić, Drama SNG Maribor
 
*2015 [[Jera Ivanc]] ''Prevare'', r. [[Jaka Ivanc]], [[MGL]]
 
*2015 [[Jera Ivanc]] ''Prevare'', r. [[Jaka Ivanc]], [[MGL]]
Vrstica 131: Vrstica 146:
  
 
===Žlahtno komedijsko pero===
 
===Žlahtno komedijsko pero===
 +
*2018 [[Iza Strehar]] ''Vsak glas šteje''
 
*2016 [[Vinko Möderndorfer]] ''Grenlandija''
 
*2016 [[Vinko Möderndorfer]] ''Grenlandija''
 
*2014 [[Matjaž Zupančič|Matjaža Zupančič]] ''Vorkšop na Moljera''
 
*2014 [[Matjaž Zupančič|Matjaža Zupančič]] ''Vorkšop na Moljera''
Vrstica 144: Vrstica 160:
 
*1998 [[Vinko Möderndorfer]] ''[[Vaja zbora]]''
 
*1998 [[Vinko Möderndorfer]] ''[[Vaja zbora]]''
  
==Strokovne žirije==
+
==Strokovna žirija==
 +
*2019 Nina Šorak, Iza Strehar, Nejc Gazvoda
 +
*2018 Matjaž Zupančič, Aleš Novak, Rok Bozovičar
 +
*2017 Nika Leskovšek, Jernej Kobal, Stane Rozman
 
*2016 Polona Rifelj, Jaka Andrej Vojevec, Slavko Pezdir
 
*2016 Polona Rifelj, Jaka Andrej Vojevec, Slavko Pezdir
 
*2015 Alida Bevk, Alja Predan, Borut Batagelj
 
*2015 Alida Bevk, Alja Predan, Borut Batagelj
Vrstica 152: Vrstica 171:
 
*2011 Anica Kumer, Urška Brodar, mag. Bojan Cvelfar  
 
*2011 Anica Kumer, Urška Brodar, mag. Bojan Cvelfar  
 
*2010 Mojca Kreft, Ervin Fritz, Nenad Firšt
 
*2010 Mojca Kreft, Ervin Fritz, Nenad Firšt
 +
*2009 Alenka Cilenšek, Branko Goropevšek, Tomaž Simon
 +
*2008 Katja Mihurko Poniž, Liljana Praprotnik Zupančič, Marjan Bačko
 +
*2007 Nada Božič, Jakob Jaša Kenda, Andrej Jus
 +
*2006 Ivanka Mežan, Andrej Jaklič, Matjaž Briški
 
*2005 Drago Kastelic, Marijana Kolenko, Maja Borin
 
*2005 Drago Kastelic, Marijana Kolenko, Maja Borin
 
*2004 Janez Bermež, Tomaž Simon, Slavko Deržek
 
*2004 Janez Bermež, Tomaž Simon, Slavko Deržek
Vrstica 167: Vrstica 190:
 
*1992 Slavko Deržek, Bine Javernik, Vesna Mejač
 
*1992 Slavko Deržek, Bine Javernik, Vesna Mejač
  
==Žirije za žlahtno komedijsko pero==
+
==Žirija za žlahtno komedijsko pero==
 +
*2018 Tina Kosi (predsednica), Tatjana Doma, Alja Predan
 
*2016 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
 
*2016 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
 
*2014 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
 
*2014 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
Vrstica 179: Vrstica 203:
  
 
==Selektorji==
 
==Selektorji==
*2008 - [[Tatjana Doma]]
+
*2019 [[Tatjana Doma]]
 +
*2018 - [[Alja Predan]]
 +
*2008 - 2017 [[Tatjana Doma]]
 
*2004-2008 [[Tina Kosi]]  
 
*2004-2008 [[Tina Kosi]]  
 
*2003 [[Stanko Potisk]]  
 
*2003 [[Stanko Potisk]]  
Vrstica 186: Vrstica 212:
  
 
==Zunanje povezave==
 
==Zunanje povezave==
[http://www2.arnes.si/~ceslg7/dk/dkvse.htm Dnevi komedije]
+
*[http://www.slg-ce.si/ SLG Celje]
 +
*[http://www.slg-ce.si/domov/dnevi-komedije/kratko-o-festivalu Dnevi komedije]
 +
*[http://veza.sigledal.org/prispevki/k/dnevi-komedije Festivalski prispevki na SiGledal]

Trenutna redakcija s časom 20:45, 17. marec 2019


Opis

Festival Dnevi komedije organizira Slovensko ljudsko gledališče Celje od leta 1992.

Predstave tekmovalnega programa se potegujejo za nagrado za žlahtno predstavo, žlahtnega režiserja, žlahtno komedijantko in žlahtnega komedijanta leta, ki jih podeli strokovna žirija.

Tekmovalne predstave ocenjuje tudi publika in tako izbere najboljšo predstavo po oceni gledalcev. Poleg tega pa publika vsak večer izbere tudi komedijantko ali komedijanta večera.

Nagrajenci

Žlahtna komedijantka

Žlahtni komedijant

Žlahtni režiser

Žlahtna komedija po izboru strokovne žirije

Žlahtna komedija po izboru občinstva

Žlahtno komedijsko pero

Strokovna žirija

  • 2019 Nina Šorak, Iza Strehar, Nejc Gazvoda
  • 2018 Matjaž Zupančič, Aleš Novak, Rok Bozovičar
  • 2017 Nika Leskovšek, Jernej Kobal, Stane Rozman
  • 2016 Polona Rifelj, Jaka Andrej Vojevec, Slavko Pezdir
  • 2015 Alida Bevk, Alja Predan, Borut Batagelj
  • 2014 Ajda Valcl, Mojca Jan Zoran, Simona Hamer
  • 2013 Nebojša Bradić, Jaša Jamnik, Marijana Kolenko
  • 2012 Tone Partljič, Janez Lapajne, mag. Tanja Roženbergar Šega
  • 2011 Anica Kumer, Urška Brodar, mag. Bojan Cvelfar
  • 2010 Mojca Kreft, Ervin Fritz, Nenad Firšt
  • 2009 Alenka Cilenšek, Branko Goropevšek, Tomaž Simon
  • 2008 Katja Mihurko Poniž, Liljana Praprotnik Zupančič, Marjan Bačko
  • 2007 Nada Božič, Jakob Jaša Kenda, Andrej Jus
  • 2006 Ivanka Mežan, Andrej Jaklič, Matjaž Briški
  • 2005 Drago Kastelic, Marijana Kolenko, Maja Borin
  • 2004 Janez Bermež, Tomaž Simon, Slavko Deržek
  • 2003 Aleksander Krošl, Slavko Deržek, Marijan Pušavec
  • 2002 Miran Kenda, Nada Božič, Primož Jesenko
  • 2001 Miran Kenda, Ignacija J. Fridl, Primož Jesenko
  • 2000 Iva Zupančič, Miran Herzog, Primož Jesenko
  • 1999 Iva Zupančič, Miran Herzog, Primož Jesenko
  • 1998 Anica Kumer, Miran Herzog, Primož Jesenko
  • 1997 Andrej Rozman Roza, Matej Bogataj, Irena Ostrouška
  • 1996 Matej Bogataj, Janez Vencelj, Drago Kastelic
  • 1995 Majda Knap Šembera, Blaž Lukan, Marinka Poštrak
  • 1994 Janez Bermež, Majda Knap Šembera, Slavko Deržek
  • 1993 Marjan Bačko, Tone Partljič, Slavko Deržek
  • 1992 Slavko Deržek, Bine Javernik, Vesna Mejač

Žirija za žlahtno komedijsko pero

  • 2018 Tina Kosi (predsednica), Tatjana Doma, Alja Predan
  • 2016 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
  • 2014 Tina Kosi, Tatjana Doma, Boris Kobal
  • 2010 Mojca Kranjc, Tatjana Doma, Tina Kosi
  • 2006
  • 2005
  • 2004 Tina Kosi, Tatjana Doma, Franci Križaj
  • 2003 Matjaž Kmecl, Tina Kosi, Krištof Dovjak
  • 2001-2002 Matjaž Kmecl, Krištof Dovjak, Matija Logar
  • 1998-2000 Matjaž Kmecl, Franci Križaj, Krištof Dovjak

Selektorji

Zunanje povezave