Stanka Vauda: Razlika med redakcijama
(New page: Vauda, Stanka Vauda, Stanka ==Življenjepis== ==Kostumografije== *2000 Anton Pavlovič Čehov ''Snubec/Medved'', r. [[Zvone Šedlba...) |
mBrez povzetka urejanja |
||
(5 vmesnih redakcij 2 uporabnikov ni prikazanih) | |||
Vrstica 1: | Vrstica 1: | ||
[[Kategorija:Ustvarjalci|Vauda, Stanka]] | |||
[[Kategorija:Kostumografi|Vauda, Stanka]] | |||
==Življenjepis== | ==Življenjepis== | ||
==Kostumografije== | ==Kostumografije== | ||
*2009 [[Žanina Mirčevska]] ''[[Žrelo]]'', r. [[Andreja Kovač]], [[SNG Drama Ljubljana]] | |||
*2002 [[Tone Partljič]] ''[[Čaj za dve]]'', r. Robert Raponja, Drama SNG Maribor | |||
*2001 Klaus Eidam ''Ostržkove dogodivščine'', r. [[Miha Golob]], [[SLG Celje]] | |||
*2001 [[Vid Pečjak]]/[[Andrej Rozman]] ''[[Drejček in trije Marsovčki]]'', r. Aleš Novak, [[Prešernovo gledališče Kranj]] | |||
*2000 Anton Pavlovič Čehov ''Snubec/Medved'', r. [[Zvone Šedlbauer]], [[Mestno gledališče Ptuj|Gledališče Ptuj]] | *2000 Anton Pavlovič Čehov ''Snubec/Medved'', r. [[Zvone Šedlbauer]], [[Mestno gledališče Ptuj|Gledališče Ptuj]] | ||
*2000 Ernst Theodor Amadeus Hoffmann/[[Andrej Rozman]] ''[[Hrestač]]'', r. [[Diego de Brea]], Drama SNG Maribor | |||
*1999 [[Blaž Lukan]] ''[[Mrtvi]]'', r. [[Branko Kraljevič]], Drama SNG Maribor | |||
*1997 Paul Maar ''Oj, čudežni zaboj'', r. Peter Srpčič, Gledališče Ptuj in AGRFT Ljubljana | |||
*1997 [[Boris A. Novak]] ''[[Hiša iz kart]]'', r. Aleš Novak; SLG Celje | |||
*1998 Ugo Betti ''Zločin na Kozjem otoku'', r. Aleš Novak, Drama SNG Maribor | |||
*1997 [[Vinko Möderndorfer]] ''[[Pozor! Hudobe na delu!]]'', r. Vinko Möderndorfer, Drama SNG Maribor | |||
*1997 [[Ivan Cankar]] ''[[Pohujšanje v dolini šentflorjanski]]'', r. Samo M. Strelec, Drama SNG Maribor | |||
*1997 Per Olov Enquist ''Iz življenja deževnikov'', r. [[Aleš Novak]], [[MGL]] | |||
*1997 Peter Shaffer ''Črna komedija'', r. [[Želimir Orešković]], Drama SNG Maribor | |||
*1996 Bertolt Brecht ''Baal'', r. [[Jernej Lorenci]], Drama [[SNG Maribor]] | |||
*1996 [[Leopold Suhodolčan]] ''[[Norčije v gledališču]]'', r. [[Samo M. Strelec]], Prešernovo gledališče Kranj | |||
*1995 [[Gregor Strniša]] ''[[Ljudožerci]]'', r. Aleš Novak, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Ljubljana | |||
*1994 Euripides ''Feničanke (Z dodanimi prizori iz Sofoklove Antigone)'', r. [[Tomi Janežič]], [[Akademija za gledališče, radio, film in televizijo]], Ljubljana | |||
*1995 Michael Ende/[[Janez Vencelj]] ''Čarobni napoj'', r. [[Aleš Novak]], SLG Celje | |||
*1994 Marco Antonio de la Parra Calderon ''Prikrita opolzkost vsakdana'', r. [[Samo M. Strelec]], [[SLG Celje]] | |||
==Scenografije== | |||
*1997 Paul Maar ''Oj, čudežni zaboj'', r. [[Peter Srpčič]], Gledališče Ptuj in [[AGRFT Ljubljana]] | |||
==Nagrade== | ==Nagrade== | ||
==Bibliografija== | ==Bibliografija== | ||
==Zunaje povezave== | ==Zunaje povezave== | ||
Redakcija: 08:35, 17. avgust 2010
Življenjepis
Kostumografije
- 2009 Žanina Mirčevska Žrelo, r. Andreja Kovač, SNG Drama Ljubljana
- 2002 Tone Partljič Čaj za dve, r. Robert Raponja, Drama SNG Maribor
- 2001 Klaus Eidam Ostržkove dogodivščine, r. Miha Golob, SLG Celje
- 2001 Vid Pečjak/Andrej Rozman Drejček in trije Marsovčki, r. Aleš Novak, Prešernovo gledališče Kranj
- 2000 Anton Pavlovič Čehov Snubec/Medved, r. Zvone Šedlbauer, Gledališče Ptuj
- 2000 Ernst Theodor Amadeus Hoffmann/Andrej Rozman Hrestač, r. Diego de Brea, Drama SNG Maribor
- 1999 Blaž Lukan Mrtvi, r. Branko Kraljevič, Drama SNG Maribor
- 1997 Paul Maar Oj, čudežni zaboj, r. Peter Srpčič, Gledališče Ptuj in AGRFT Ljubljana
- 1997 Boris A. Novak Hiša iz kart, r. Aleš Novak; SLG Celje
- 1998 Ugo Betti Zločin na Kozjem otoku, r. Aleš Novak, Drama SNG Maribor
- 1997 Vinko Möderndorfer Pozor! Hudobe na delu!, r. Vinko Möderndorfer, Drama SNG Maribor
- 1997 Ivan Cankar Pohujšanje v dolini šentflorjanski, r. Samo M. Strelec, Drama SNG Maribor
- 1997 Per Olov Enquist Iz življenja deževnikov, r. Aleš Novak, MGL
- 1997 Peter Shaffer Črna komedija, r. Želimir Orešković, Drama SNG Maribor
- 1996 Bertolt Brecht Baal, r. Jernej Lorenci, Drama SNG Maribor
- 1996 Leopold Suhodolčan Norčije v gledališču, r. Samo M. Strelec, Prešernovo gledališče Kranj
- 1995 Gregor Strniša Ljudožerci, r. Aleš Novak, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Ljubljana
- 1994 Euripides Feničanke (Z dodanimi prizori iz Sofoklove Antigone), r. Tomi Janežič, Akademija za gledališče, radio, film in televizijo, Ljubljana
- 1995 Michael Ende/Janez Vencelj Čarobni napoj, r. Aleš Novak, SLG Celje
- 1994 Marco Antonio de la Parra Calderon Prikrita opolzkost vsakdana, r. Samo M. Strelec, SLG Celje
Scenografije
- 1997 Paul Maar Oj, čudežni zaboj, r. Peter Srpčič, Gledališče Ptuj in AGRFT Ljubljana