Brane Završan: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

(Vloge v gledališču)
Vrstica 7: Vrstica 7:
 
==Koreografije, svetovanje za gib==
 
==Koreografije, svetovanje za gib==
 
===2001-2010===
 
===2001-2010===
2001 Mile Korun/[[Ivan Cankar]] ''Lepa Vida - Hrepenenje - Hamlet iz cukrarne'', r. Mile Korun, MGL
+
*2006 [[Boris Pahor]] ''[[Spopad s pomladjo]]'', SSG Trst
 +
*2006 David Ives/[[Borut Gombač]] ''Zanke male fantastike'', r. [[Primož Bebler]], SNG Nova Gorica
 +
*2005 ''Kar ne morete povedati, lahko odplešete (Zgodba o njej)'', kor., Društvo baletnih umetnikov Slovenije
 +
*2004 Fran Milčinski Ježek ''Butalci'', r. Jaša Jamnik, GOML
 +
*2003 Peter Barnes V imenu duha, r. Branko Završan, Šentjakobsko gledališče
 +
*2003 Anton Pavlovič Čehov ''Utva'', r. Nikita Milivojević, SNG Drama Ljubljana
 +
*2002 [[Gregor Strniša]] ''[[Ljudožerci]]'', r. [[Mile Korun]], [[SNG Drama Ljubljana]]
 +
*2002 Can Themba ''Moška obleka'', r. [[Marjan Bevk]], Šentjakobsko gledališče
 +
*2001 [[Slavko Grum]] ''[[Dogodek v mestu Gogi]]'', r. Mile Korun, SNG Nova Gorica
 +
*2001 Mile Korun/[[Ivan Cankar]] ''Lepa Vida - Hrepenenje - Hamlet iz cukrarne'', r. Mile Korun, MGL
 +
*2001 Luigi Pirandello ''Šest oseb išče avtorja'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
===1993-2000===
 
===1993-2000===
 
*2000 [[Zdenko Kodrič]] ''[[Vlak čez jezero]]'', r. [[Mile Korun]], [[Prešernovo gledališče Kranj]]
 
*2000 [[Zdenko Kodrič]] ''[[Vlak čez jezero]]'', r. [[Mile Korun]], [[Prešernovo gledališče Kranj]]
Vrstica 13: Vrstica 23:
 
*1999 Ben Minoli ''Vilinček z Lune'', r. [[Matjaž Šmalcl]], [[AGRFT Ljubljana]]
 
*1999 Ben Minoli ''Vilinček z Lune'', r. [[Matjaž Šmalcl]], [[AGRFT Ljubljana]]
 
*1999 Bertolt Brecht ''Gospod Puntila in njegov hlapec Matti'', r. Bojan Jablanovec, [[SNG Nova Gorica]]
 
*1999 Bertolt Brecht ''Gospod Puntila in njegov hlapec Matti'', r. Bojan Jablanovec, [[SNG Nova Gorica]]
 +
*1998 [[Fran Milčinski Ježek]] ''[[Butalci]]'', r. Jaša Jamnik, SSG Trst
 +
*1998 [[Milan Jesih]] ''[[Kobila]]'', r. [[Matjaž Zupančič]], SNG Nova Gorica
 
*1998 [[Bogomir Veras]] ''[[Žur z Martinom Krpanom]]'', r. Jaša Jamnik, [[Lutkovno gledališče Ljubljana|GOML Ljubljana]]
 
*1998 [[Bogomir Veras]] ''[[Žur z Martinom Krpanom]]'', r. Jaša Jamnik, [[Lutkovno gledališče Ljubljana|GOML Ljubljana]]
 +
*1998 Peter Barnes ''Ni tako slabo, kot zgleda'', r. [[Jaša Jamnik]], [[SNG Nova Gorica|PDG Nova Gorica]]
 
*1998 Samuel Beckett ''Čakajoč Godota'', r. [[Marko Sosič]], SSG Trst
 
*1998 Samuel Beckett ''Čakajoč Godota'', r. [[Marko Sosič]], SSG Trst
 
*1997 [[Milan Jesih]] ''[[Deseti raček]]'', r. Jaša Jamnik, MGL
 
*1997 [[Milan Jesih]] ''[[Deseti raček]]'', r. Jaša Jamnik, MGL
 
*1997 Isaak Emanuilovič Babelj ''Zaton'', r. Bojan Jablanovec, SNG Drama Ljubljana
 
*1997 Isaak Emanuilovič Babelj ''Zaton'', r. Bojan Jablanovec, SNG Drama Ljubljana
 +
*1996 Alfred Jarry ''Kralj Ubu'', r. Bojan Jablanovec, MGL
 
*1996 Zijah Sokolović/Isaac Bashevis Singer ''Norci iz Helma'', r. Zijah A. Sokolović, MGL
 
*1996 Zijah Sokolović/Isaac Bashevis Singer ''Norci iz Helma'', r. Zijah A. Sokolović, MGL
 
*1996 Philip Ridley ''Disney Razparač'', r. [[Bojan Jablanovec]], [[SNG Drama Ljubljana]]
 
*1996 Philip Ridley ''Disney Razparač'', r. [[Bojan Jablanovec]], [[SNG Drama Ljubljana]]
 +
*1995 ''Kje je Franz ali Deklica s steklenimi očmi'', r. Pepi Sekulič, Panoptikum Ljubljana
 +
*1995 Antoine de Saint Exupery ''Mali princ'', r. Jaša Jamnik, SNG Nova Gorica
 
*1995 ''Komemoracija - Posušene solze'', Plesni teater Ljubljana
 
*1995 ''Komemoracija - Posušene solze'', Plesni teater Ljubljana
 
*1995 George Tabori ''Mein kampf'', r. [[Boris Kobal]], SSG Trst
 
*1995 George Tabori ''Mein kampf'', r. [[Boris Kobal]], SSG Trst
Vrstica 24: Vrstica 40:
 
*1995 Lanford Willson ''Zažgi'', r. [[Zijah A. Sokolović]], MGL
 
*1995 Lanford Willson ''Zažgi'', r. [[Zijah A. Sokolović]], MGL
 
*1995 Federico Garcia Lorca ''Yerma'', r. [[Zvone Šedlbauer]], MGL
 
*1995 Federico Garcia Lorca ''Yerma'', r. [[Zvone Šedlbauer]], MGL
 +
*1994 John Godber ''Na smučišču'', r. Jaša Jamnik, MGL
 +
*1994 [[Matija Logar]]'' [[Špeckahla na kahli]]'', r. Jaša Jamnik, Prešernovo gledališče Kranj
 
*1993 [[Dim Zupan]] ''[[Storžek in Jurček]]'', r. [[Jaša Jamnik]], [[MGL]]
 
*1993 [[Dim Zupan]] ''[[Storžek in Jurček]]'', r. [[Jaša Jamnik]], [[MGL]]
 
==Vloge v gledališču==
 
==Vloge v gledališču==
 
===2001-2010===
 
===2001-2010===
 +
*2009 Nenad Veličković ''Sahib - impresije iz depresije'', r. Ivana Djilas, Arbiro in Cankarjev dom
 +
*2008 ''Kraljestvo za konja'', r. [[Iztok Kovač]], [[EnKnapGroup]] in Cankarjev dom Ljubljana
 +
*2008 ''Solistka'', r. Branko Završan, [[Društvo Familia]] in MGL
 +
*2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče
 +
*2007 William Shakespeare ''Zimska pravljica'', r. [[Barbara Novakovič Kolenc ]], [[Zavod Museum]] in [[Festival Ljubljana]]
 
*2007 Lovec; Sergej Prokofijev ''Peter in volk'', r. [[Nana Milčinski]] in [[Matjaž Berger]], [[Anton Podbevšek Teater]]
 
*2007 Lovec; Sergej Prokofijev ''Peter in volk'', r. [[Nana Milčinski]] in [[Matjaž Berger]], [[Anton Podbevšek Teater]]
 +
*2004 Igralec na videu; ''Rodin 1'', r. [[Boris Mihalj]], ŠKUC Galerija Ljubljana
 +
*2004 Ivana Djilas ''Delirij v dvoje'', r. [[Ivana Djilas]], [[Gledališče Glej]]
 
*2001 Prvi igralec; Luigi Pirandello ''Šest oseb išče avtorja'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
*2001 Prvi igralec; Luigi Pirandello ''Šest oseb išče avtorja'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
===1995-2000===
 
===1995-2000===
 +
*1999 Harmonikaš; [[Krištof Dovjak]] ''[[Belle Paris ali Obračun v Louvru]]'', r. Miha Golob, AGRFT Ljubljana
 
*1999 Ženinova mati; Bertolt Brecht ''Malomeščanska svatba'', r. [[Miha Golob]], AGRFT Ljubljana
 
*1999 Ženinova mati; Bertolt Brecht ''Malomeščanska svatba'', r. [[Miha Golob]], AGRFT Ljubljana
 
*1999 George Deever; Arthur Miller ''Vsi moji sinovi'', r. [[Zvone Šedlbauer]], SSG Trst
 
*1999 George Deever; Arthur Miller ''Vsi moji sinovi'', r. [[Zvone Šedlbauer]], SSG Trst
Vrstica 35: Vrstica 61:
 
*1996 Marjorie Flack ''Zgodba o Pingu'', r. [[Jelena Sitar]], [[Lutkovno gledališče Ljubljana]]
 
*1996 Marjorie Flack ''Zgodba o Pingu'', r. [[Jelena Sitar]], [[Lutkovno gledališče Ljubljana]]
 
*1995 Vito Genovese; [[Sergej Verč]] ''[[Samomor kitov]]'', r. [[Mario Uršič]], [[SSG Trst]]
 
*1995 Vito Genovese; [[Sergej Verč]] ''[[Samomor kitov]]'', r. [[Mario Uršič]], [[SSG Trst]]
 
+
*1995 ''Kje je Franz ali Deklica s steklenimi očmi'', r. Pepi Sekulič, Panoptikum Ljubljana
 
==Razno==
 
==Razno==
 +
*2009 ''Muzika se igra'', r. Branko Završan, SSG Trst - '''avtor in režiser'''
 +
*2008 ''Solistka'', r. Branko Završan, [[Društvo Familia]] in MGL - '''avtor in režiser'''
 +
*2008 Edward Albee Kdo se boji Virginije Woolf, r.[[ Nenni Delmestre]], SSG Trst - '''scenograf'''
 +
*2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče - '''soavtor, prevajalec, režiser, nastopajoči'''
 +
*2008 William Shakespeare ''Kralj Lear'', r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana- '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*2007 Vasilij Vladimirovič Sigarev ''Ahasver'', r. Ivana Djilas, SNG Drama Ljubljana - '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*2006 William Shakespeare ''Hamlet'', r. Matjaž Zupančič, MGL - '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*2003 Peter Barnes V imenu duha, Šentjakobsko gledališče -''' režiser, adaptator prevoda, scenograf, svetovalec za gib in izbor glasbe'''
 +
*2003 Slawomir Mrožek ''Tango'', r. [[Vladimir Jurc]], SSG Trst - '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*2002 ''Most'', kor. Siniša Bukinac, Društvo baletnih umetnikov Slovenije - '''dramaturg'''
 +
*2002 William Shakespeare ''Hamlet'', r. [[Jaša Jenull]], AGRFT - '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*2001 Uh, kakšen dan, SSG Trst - '''avtor, režiser in koreografska zasnova'''
 +
*2000 William Shakespeare Kralj Lear, r. Matjaž Zupančič, SLG Celje - '''svetovalec za borilne veščine'''
 +
*1998 ''Balerina, balerina'', SSG Trst - '''avtor, režiser in scenograf'''
 +
*1996 Alfred Jarry ''Kralj Ubu'', r. Bojan Jablanovec, MGL - '''asistent režiserja'''
 
==Nagrade==
 
==Nagrade==
 
==Viri in literatura==
 
==Viri in literatura==
 
==Zunanje povezave==
 
==Zunanje povezave==

Redakcija: 17:21, 6. avgust 2010

Življenjepis

Koreografije, svetovanje za gib

2001-2010

  • 2006 Boris Pahor Spopad s pomladjo, SSG Trst
  • 2006 David Ives/Borut Gombač Zanke male fantastike, r. Primož Bebler, SNG Nova Gorica
  • 2005 Kar ne morete povedati, lahko odplešete (Zgodba o njej), kor., Društvo baletnih umetnikov Slovenije
  • 2004 Fran Milčinski Ježek Butalci, r. Jaša Jamnik, GOML
  • 2003 Peter Barnes V imenu duha, r. Branko Završan, Šentjakobsko gledališče
  • 2003 Anton Pavlovič Čehov Utva, r. Nikita Milivojević, SNG Drama Ljubljana
  • 2002 Gregor Strniša Ljudožerci, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 2002 Can Themba Moška obleka, r. Marjan Bevk, Šentjakobsko gledališče
  • 2001 Slavko Grum Dogodek v mestu Gogi, r. Mile Korun, SNG Nova Gorica
  • 2001 Mile Korun/Ivan Cankar Lepa Vida - Hrepenenje - Hamlet iz cukrarne, r. Mile Korun, MGL
  • 2001 Luigi Pirandello Šest oseb išče avtorja, r. Mario Uršič, SSG Trst

1993-2000

Vloge v gledališču

2001-2010

1995-2000

Razno

  • 2009 Muzika se igra, r. Branko Završan, SSG Trst - avtor in režiser
  • 2008 Solistka, r. Branko Završan, Društvo Familia in MGL - avtor in režiser
  • 2008 Edward Albee Kdo se boji Virginije Woolf, r.Nenni Delmestre, SSG Trst - scenograf
  • 2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče - soavtor, prevajalec, režiser, nastopajoči
  • 2008 William Shakespeare Kralj Lear, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana- svetovalec za borilne veščine
  • 2007 Vasilij Vladimirovič Sigarev Ahasver, r. Ivana Djilas, SNG Drama Ljubljana - svetovalec za borilne veščine
  • 2006 William Shakespeare Hamlet, r. Matjaž Zupančič, MGL - svetovalec za borilne veščine
  • 2003 Peter Barnes V imenu duha, Šentjakobsko gledališče - režiser, adaptator prevoda, scenograf, svetovalec za gib in izbor glasbe
  • 2003 Slawomir Mrožek Tango, r. Vladimir Jurc, SSG Trst - svetovalec za borilne veščine
  • 2002 Most, kor. Siniša Bukinac, Društvo baletnih umetnikov Slovenije - dramaturg
  • 2002 William Shakespeare Hamlet, r. Jaša Jenull, AGRFT - svetovalec za borilne veščine
  • 2001 Uh, kakšen dan, SSG Trst - avtor, režiser in koreografska zasnova
  • 2000 William Shakespeare Kralj Lear, r. Matjaž Zupančič, SLG Celje - svetovalec za borilne veščine
  • 1998 Balerina, balerina, SSG Trst - avtor, režiser in scenograf
  • 1996 Alfred Jarry Kralj Ubu, r. Bojan Jablanovec, MGL - asistent režiserja

Nagrade

Viri in literatura

Zunanje povezave