Brane Završan

Iz Geslo

Življenjepis

Koreografije, svetovanje za gib

2001-2010

  • 2006 Boris Pahor Spopad s pomladjo, SSG Trst
  • 2006 David Ives/Borut Gombač Zanke male fantastike, r. Primož Bebler, SNG Nova Gorica
  • 2005 Kar ne morete povedati, lahko odplešete (Zgodba o njej), kor., Društvo baletnih umetnikov Slovenije
  • 2004 Fran Milčinski Ježek Butalci, r. Jaša Jamnik, GOML
  • 2003 Peter Barnes V imenu duha, r. Branko Završan, Šentjakobsko gledališče
  • 2003 Anton Pavlovič Čehov Utva, r. Nikita Milivojević, SNG Drama Ljubljana
  • 2002 Gregor Strniša Ljudožerci, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 2002 Can Themba Moška obleka, r. Marjan Bevk, Šentjakobsko gledališče
  • 2001 Slavko Grum Dogodek v mestu Gogi, r. Mile Korun, SNG Nova Gorica
  • 2001 Mile Korun/Ivan Cankar Lepa Vida - Hrepenenje - Hamlet iz cukrarne, r. Mile Korun, MGL
  • 2001 Luigi Pirandello Šest oseb išče avtorja, r. Mario Uršič, SSG Trst

1993-2000

Vloge v gledališču

2001-2010

1995-2000

Vloge na filmu in televiziji

2001-2010

  • 2009 Samo; Osebna prtljaga, r. Janez Lapajne, Triglav film Domžale
  • 2007 Vasko; Instalacija ljubezni, r. Maja Weiss, Bela film Ljubljana in TV Slovenija
  • 2006 Talec, r. Laila Pakalnina, Casablanca, Ljubljana
  • 2005 Interieri, r. Matej Filipčič, Osum umetniško društvo, Ljubljana
  • 2003 Pesnikov portret z dvojnikom, r. Franci Slak, TV Slovenija in Česka Televize Praha
  • 2003 Novi svet, TV nadaljevanka, r. Maja Weiss, TV Slovenija
  • 2002 Arhitekt; Selitev, r. Jurij Gruden, UL AGRFT Ljubljana
  • 2001 No Man's Land, r. Danis Tanović, Casablanca, Ljubljana/Studio Ma, Ljubljana/Noe Productions, Paris/ Man's Films, Bruxelles/ Judy Couniham Films Ltd., London/Fabrica S.p.A., Catena di Villorba
  • 2001 Keckler; Barabe!, r. Miran Zupanič, Arsmedia Ljubljana

1991-2000

  • 1998 Delirium Credens, r. Martin Srebotnjak, UL AGRFT Ljubljana
  • 1998 Patriot, r. Tugo Štiglic, Timaro Productions
  • 1995 Arhivar; radio. doc, r. Miran Zupanič, TV Slovenija
  • 1995 Rabljeva freska, r. Anton Tomašič, Timaro Productions
  • 1993 Gorazd; Morana, r. Aleš Verbič, Studio 37, Ljubljana
  • 1993 Ribič; Zrakoplov, r. Jure Pervanjee, Viba film - Ljubljana/TV Slovenija/Sfinga - Ljubljana
  • 1991 Triangel, r. Jure Pervanje, Infomedia 3 Meding, Ljubljana

1984-1990

  • 1985 Ivo; Naš človek, r. Jože Pogačnik, Viba film Ljubljana
  • 1984 Viki; Ljubezen, r. Rajko Ranfl, Viba film Ljubljana
  • 1984 Rdečelasec; Nobeno sonce, r. Jane Kavčič, Viba film Ljubljana

Razno

2001-2010

  • 2010 In če pride zmaj nazaj, PTL - avtor, režiser in koreograf
  • 2009 Muzika se igra, r. Branko Završan, SSG Trst - avtor in režiser
  • 2008 Solistka, r. Branko Završan, Društvo Familia in MGL - avtor in režiser
  • 2008 Edward Albee Kdo se boji Virginije Woolf, r.Nenni Delmestre, SSG Trst - scenograf
  • 2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče - soavtor, prevajalec, režiser, nastopajoči
  • 2008 William Shakespeare Kralj Lear, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana- svetovalec za borilne veščine
  • 2007 Vasilij Vladimirovič Sigarev Ahasver, r. Ivana Djilas, SNG Drama Ljubljana - svetovalec za borilne veščine
  • 2006 William Shakespeare Hamlet, r. Matjaž Zupančič, MGL - svetovalec za borilne veščine
  • 2003 Peter Barnes V imenu duha, Šentjakobsko gledališče - režiser, adaptator prevoda, scenograf, svetovalec za gib in izbor glasbe
  • 2003 Slawomir Mrožek Tango, r. Vladimir Jurc, SSG Trst - svetovalec za borilne veščine
  • 2002 Most, kor. Siniša Bukinac, Društvo baletnih umetnikov Slovenije - dramaturg
  • 2002 William Shakespeare Hamlet, r. Jaša Jenull, AGRFT - svetovalec za borilne veščine
  • 2001 Uh, kakšen dan, SSG Trst - avtor, režiser in koreografska zasnova

1996-2000

  • 2000 William Shakespeare Kralj Lear, r. Matjaž Zupančič, SLG Celje - svetovalec za borilne veščine
  • 1998 Balerina, balerina, SSG Trst - avtor, režiser in scenograf
  • 1996 Alfred Jarry Kralj Ubu, r. Bojan Jablanovec, MGL - asistent režiserja

Nagrade

Viri in literatura

Zunanje povezave