Branko Završan: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

(TV Filmi)
(Nagrade)
Vrstica 123: Vrstica 123:
 
*1981 ''Podnajemniki'', r. M. Žbontar (Brane) TV Slovenija
 
*1981 ''Podnajemniki'', r. M. Žbontar (Brane) TV Slovenija
 
*1981 ''Levstik'', r. J. Drozg  (Kogovšek) TV Slovenija
 
*1981 ''Levstik'', r. J. Drozg  (Kogovšek) TV Slovenija
 +
 +
 +
==Pedagoške izkušnje==
 +
*Opravil habilitacijski zagovor in prejel naziv višjega visokošolskega predavatelja
 +
*Na AGRFT predavatelj sabljanja, akrobatike in scenske borbe,ter osnovne elemente igralčeve ekspresije v praznem prostoru
 +
*Predavatelj Ustvarjalne delavnice na Umetniški gimnaziji za sodobni ples v Ljubljani
 +
*Tri leta predavatelj na GILŠ (gledališka in lutkovna šola v Ljubljani)
 +
*Eno leto vodja gledališke šole v Gorici
 +
*Predavatelj v Plesnem Centru Ljubljana, Intaktu in Plesnem forumu Celje
 +
*Predavatelj dvotedenskih seminarjev:
 +
:Commedia dell'arte
 +
:Melo-Korus-Tango
 +
:Humana komedija
 +
:Bufoni
 +
:Barva in prostor - instalacija
 +
:Tragedija
 +
:Gledališka iniciacija
 +
:Pravljica
 +
:Transfer filma v gledališče
 +
*Vodil številne nekajdnevne delavnice na osnovnih in srednjih šolah, otroških in mladinskih festivalih, v različnih gledaliških skupinah in umetniških akademijah
  
 
==Nagrade==
 
==Nagrade==

Redakcija: 14:07, 26. december 2013


Življenjepis

Branko Završan se je rodil 13. januarja 1962 v Ljubljani. V letih 1980/84 je študiral dramsko igro in umetniško besedo na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani in v letih 1985/87 izbral podiplomski študij na L'Ecole Internatinale de Théâtre, mime et mouvement Jacques Lecoq a Paris (Internacionalna šola teatra, mima in giba, Jacques Lecoq v Parizu).

Vloge v gledališču

2011-

  • 2013 Cirkuški ravnatelj, Cveto, Lavrič; Astrid Lindgren Pika Nogavička, r. A. Nikolić, SLG Celje
  • 2013 Sodnik; Bertolt Brecht Gospodar Puntila in njegov hlapec Matti, r. N. Bradić, SLG Celje
  • 2013 Philly Cullen; John Millington Synge Največji frajer zahodnega sveta, r. Janez Pipan, SLG Celje
  • 2012 Walter Nelson (Nellie); Richard Bean Kruh, r. Jernej Kobal, SLG Celje
  • 2012 Tretji moški; Zapredek, nato metulj; Jean-Paul Sartre Muhe, r. Janez Pipan, SLG Celje
  • 2011 Jevgenij Sergejevič Dorn, zdravnik; Anton Pavlovič Čehov Utva, r. Janez Pipan, SLG Celje
  • 2011 Robert Lyon; Lee Hall Knapi slikarji, r. Samo M. Strelec, SLG Celje
  • 2011 Zbor: Stari izbranec; Sofokles Antigona, r. Anđelka Nikolić, SLG Celje

2001-2010

1991-2000

  • 2000 Harmonikaš; K. Dovjak La belle Paris ali Spopad v Louvru, r. Mile Korun, AGRFT diplomska uprizoritev
  • 2000 Mama; Bertolt Brecht Malomeščanska svatba, r. M. Golob, AGRFT diplomska uprizoritev
  • 2000 Krapp; Samuel Becket Krappov poslednji magnetofonski trak, r. Brane Završan, Samoprodukcija
  • 1999 George; Arthur Miller Vsi moji sinovi, r. Zvone Šedlbauer, SSG Trst
  • 1998 Joseph Carver; P. Barnes Ni tako slabo kot zgleda, r. J. Jamnik, PDG Nova gorica
  • 1997 M. Flack Zgodba o Pingu, r. J. Sitar (lutkovna animacija in igra večih likov), Gledališče Jože Pengov
  • 1996 Deviant; P. Sekulič Kje je Frantz, r. P. Sekulič, Panoptikon, Festival Exodos
  • 1995 Vitto Gennovese; Sergej Verč Samomor kitov, r. M. Uršič, SSG Trst
  • 1994 Boban; E. Filipčič Stampedo, r. J. Jamnik, Drama SNG

1981-1990

  • 1988 Peter; Drago Jančar Klementov padec, r. Janez Pipan, MGL
  • 1988 Migrant; V. Globokar Migranti - Rdeči Pilot, Cankarjev dom
  • 1987 Olaf; H. Henkel Olaf et Albert, r. S. Mladenovitch, Jugoslovanski kulturni center v Parizu
  • 1987 Romeo, Laurent; William Shakespeare Romeo et Juliette, r. Brane Završan, Jugoslovanski kulturni center v Parizu
  • 1987 Bouffon; P. Laurent La celebration du raison, r. P. Laurent, Chartres
  • 1984 Lev; D. Poniž Nočni čuvaj v živalskem vrtu, r. K. Murari, SMG
  • 1983 Zbor; Danilo Kiš Missa in A minor, r. L. Ristić
  • 1983 Hitachy; N. Williams Razredni sovražnik, r. Veno Taufer, SMG
  • 1983 Kaf II; Gluvič - Zupančič Hard core, r. M. Zupančič, Gledališče Glej
  • 1982 Mlinarjev; Svetlana Makarovič Mrtvec pride po ljubico, r. Tomaž Pandur
  • 1982 Murk; E. Toller & Brecht Hinkeman, Scippion
  • 1981 Pedro; F.G. Lorka Mariana Pineda, M. Zupančič, Gledališče Glej
  • 1981 Golod; Maeterlinck Peleas in Melisanda, FOS
  • 1981 Zbor; Dominik Smole Krst pri Savici, r. Janez Pipan, Drama SNG

Celovečerni filmi

  • 2013 Tir, r. A. Fasulo (vloga: Branko) Nefertiti film
  • Adria Blues, r. M. Mandić (vloga: Borut) Studio Senca
  • 2011 Lea i Darija, r. B. Ivanda (vloga: Gustav Gasteiger) Arsseptima
  • 2009 Osebna prtljaga, r. J. Lapajne (vloga: Samo) Triglav film
  • 2007 Instalacija ljubezni, r. Maja Weiss (vloga: Vasko Predan) Bela Film
  • 2006 Talec, r. L. Pakalnina (vloga: ugrabitelj)
  • 2004 Dobro uštimani mrtveci, r. B. Filipović (vloga: Jansen) Studio Maj
  • 2001 Lily’s story, r. R. Manchoulis (vloga: Kontrolor) Grško slovenska kooprodukcija
  • 2001 No man’s land, r. D. Tanović (vloga: Deminer)
  • 2001 Dr. France Prešeren, r. F. Slak (Crobath) TV Slovenija
  • 2001 Barabe, r. M. Zupanič (vloga: Heckler) Arsmedia
  • Ljubljana, r. I. Šterk (vloga: agent za nepremičnine)
  • 1998 Patriot, r. T. Štiglic (vloga: Patriot) Timaro
  • 1996 Zwei im Berg, r. C. Kühn (Burkhalter) kooprodukcijski A Atalanta
  • 1995 Felix, r. B. Šprajc (Peter)
  • 1995 Rabljeva freska, r. A. Tomašič (Lali) Timaro
  • 1995 Expres-Expres, r. Igor Šterk (nervozni potnik)
  • 1994 Radio.doc, r. M. Zupanič (Arhivar) Sfinga
  • 1993 Morana, r. A. Verbič (Gorazd) Studio 37
  • 1992 Les amiees de ma femme, r. D Van Cavoler (Laslo) Promotion Cinema Communication
  • 1992 Zrakoplov, r. J. Pervanje (ribič) Sfinga
  • 1991 Triangel, r. J. Pervanje (Demonstrant) Infomedia&filming
  • 1990 Rosencrantz and Guildenstern are dead, r. T. Stoppard (Potujoči igralec), kooprodukcijski film
  • 1989 Orchestre Rouge, r. J. Ruffio (poročnik) Mod Films
  • 1988 Kavarna Astoria, r. J. Pogačnik (partizan) Viba film
  • 1988 Donator, r. V. Bulaji (Phillippe) Jadran film
  • 1987 To kill a priest (Le complot), r. A. Holland (metalurg) J.P. Productions
  • 1987 Le grand combat, r. A. in Y. Remy (Mimik) Procitel
  • 1986 Irena et les ombres, r. A. Robak (Rudy) Alix Production
  • 1984 Naš človek, r. J. Pogačnik (Ivo) Viba film
  • 1984 Ljubezen, r. R. Ranfel (Viki) Viba film
  • 1983 Strici so mi povedali, r. F. Štiglic (Lebaričev) Viba film
  • 1982 Nobeno sonce, r. J. Kavčič (Rdečebradec) Viba film
  • 1981 Pustota, r. J. Gale (Polde) Viba film

TV Filmi

  • 2013 Zora, r. N. Blažin (vloga: Robert) Casablanca
  • 2011 Božična večerja, r. B. Vrhovec (Vloga: pevec) TV SLO
  • 2010 Role-play-game for the European parlament, r. M. Winge (Vloga: minister Libe) Media farm
  • 2010 Obiska, r. M. Mazzini (Vloga: Marko) Gustav film
  • 2009 Gregor Strniša, r. B. Bitenc (vloga: pesnik) TV Slovenija
  • 2008 Conta su di me, r. G. Lepre (vloga: inšpektor Milič) RAI Italia
  • 2007 Rebeca la prima moglie, r. R. Milani (vloga: James Tabb) RAI Italia
  • 2007 Bela gospa, r. S. Krušič (Simon) TV SLO
  • 2006 Balkan Inc., r. B. Vrhovec (Boss) VPK , HTV
  • 2005 Temuen – Priča, r. K. Dvornik (Bratranec) TV Slovenija
  • 2005 Moj brat, Gašper, r. S. Krušič (Oče) TV Slovenija
  • 2003 Novi svet, r. M. Weiss (Jože) TV Slovenija
  • 2003 Nina, r. Z. Lesič (Marko) TV Slovenija
  • 2001 Dr. France Prešeren, r. F. Slak (Crobath) TV Slovenija
  • 1996 Zanamci, r. B. Rudl (Hector) AGRFT in TV Slovenija
  • 1992 Predsednik, r. A. Tomašič (predsednik Volk) TV Slovenija
  • 1995 Ugrabitev, r. A. Tomašič (Matjaž Klep)
  • 1992 Moonacre, (Divji lovec) kooprodukcijski film
  • 1990 The heart of justice, with D. Hopper (očividec), r. M. Brandman
  • 1988 Trinajstica, r. A. Tomašič (inšpektor) TV Slovenija
  • 1990 La dame de Berlin, r. P. Boutron (Košut) C.F.C
  • 1987 Bains de minuit, r. F. Lords (Artiste) a+b production
  • 1986 La vellee des espoirs, r. J.P. Marchand (Jugoslovan) Technisonor
  • 1981 Podnajemniki, r. M. Žbontar (Brane) TV Slovenija
  • 1981 Levstik, r. J. Drozg (Kogovšek) TV Slovenija


Pedagoške izkušnje

  • Opravil habilitacijski zagovor in prejel naziv višjega visokošolskega predavatelja
  • Na AGRFT predavatelj sabljanja, akrobatike in scenske borbe,ter osnovne elemente igralčeve ekspresije v praznem prostoru
  • Predavatelj Ustvarjalne delavnice na Umetniški gimnaziji za sodobni ples v Ljubljani
  • Tri leta predavatelj na GILŠ (gledališka in lutkovna šola v Ljubljani)
  • Eno leto vodja gledališke šole v Gorici
  • Predavatelj v Plesnem Centru Ljubljana, Intaktu in Plesnem forumu Celje
  • Predavatelj dvotedenskih seminarjev:
Commedia dell'arte
Melo-Korus-Tango
Humana komedija
Bufoni
Barva in prostor - instalacija
Tragedija
Gledališka iniciacija
Pravljica
Transfer filma v gledališče
  • Vodil številne nekajdnevne delavnice na osnovnih in srednjih šolah, otroških in mladinskih festivalih, v različnih gledaliških skupinah in umetniških akademijah

Nagrade

  • 2009 Župančičeva nagrada, priznanje MOL

Zunanje povezave