Igor Samobor

Iz Geslo

Redakcija dne 10:32, 12. september 2014 od Anja (pogovor | prispevki) (Zunanje povezave)

Življenjepis

Igor Samobor se je rodil 18. septembra 1957 na Ptuju. Že v času srednješolskega izobraževanja se je vzpostavljal kot igralec v ljubiteljskem gledališču na Ptuju, v skupini Branke Bezeljak Glazer.


Leta 1976 je začel s študijem igre in umetniške besede na AGRFT v Ljubljani v letniku profesorja Franceta Jamnika in ga zaključil leta 1981 v vlogi Mandersa v uprizoritvi Ibsenovih Strahov. Za vlogo je prejel Prešernovo nagrado za študente. Diplomiral je leta 1996.


Takoj po študiju je postal član ljubljanske Drame, v kateri je odigral veliko naslovnih, nosilnih, predvsem pa zelo zahtevnih karakternih vlog. Obenem je tudi odličen interpret umetniške besede in zato redno sodeluje z Radijem Slovenije v radijskih literarnih oddajah.


Nagrado Prešernovega sklada je prejel še enkrat in sicer za vloge Raskolnikova (Dostojevski Zločin in kazen), Princa Homburškega (Kleist Princ Homburški), Policaja (Ö von Horvátha Vera ljubezen upanje), Peera Gynta (H.Ibsen Peer Gynt) in Georgea (E. Albee Kdo se boji Virginije Woolf). Za Raskolnikova, Georga in Peera Gynta je prejel tudi nagrado Sklada Staneta Severja, za naslovno vlogo v Peeru Gyntu pa je bil prvič nagrajen na Borštnikovem srečanju (1992). Sledil je še šest Borštnikovih nagrad za igro leta 2001, 2004, 2005, 2007, 2009 in 2011. Leta 2012 je za svoje delo prejel tudi najvišjo stanovsko nagrado na področju gledališča, Borštnikov prstan.


Nikakor pa ne kaže zanemariti njegovega prispevka v slovenskem filmu, saj je igral v okoli dvajsetih slovenskih filmih in bil za posamezne vloge tudi nagrajen. Leta 2009 je postal Stopov igralec leta in prejel je Vesno za najboljšo moško vlogo Dušana v filmu Igorja Šterka 9:06.


1. maja 2013 je nastopil petletni mandat ravnatelja javnega zavoda Slovensko narodno gledališče (SNG) Drama Ljubljana.

Video

Vloge v gledališču

2011-

  • 2014 Lodovico Settembrini; Thomas Mann Čarobna gora, r. Mateja Koležnik, SNG Drama Ljubljana
  • 2013 John Gabriel Borkman; Henrik Ibsen John Gabriel Borkman, r. Mateja Koležnik, SNG Drama Ljubljana
  • 2013 *; William Shakespeare Hamlet, r. Eduard Miler, SNG Drama Ljubljana
  • 2012 Federico Hermil, Na posnetku, k. g.; Luchino Visconti , Suso Cecchi D'Amico, Enrico Medioli Nedolžni, r. Diego de Brea, SMG
  • 2011/12 Kiklop Polifem; Evripid Kiklop , Koncertna uprizoritev, r. J. Ivanc, SNG Drama Ljubljana
  • 2012 Boris Spaski; Dušan Jovanović/Mitja Čander/Eva Mahkovic Bobby in Boris, r. Dušan Jovanović, SNG Drama Ljubljana
  • 2011/12 Recitator; 6. koncert Simfoničnega cikla Koncert za Maribor: Jančar, Samobor*, Lazar Veronika, dir. S. Robinson, Opera in balet SNG Maribor; * avtor libreta za oratorij za simfonični orkester, mešani zbor in dramskega igralca Veronika Milka Lazarja po motivih romana Draga Jančarja To noč sem jo videl in pesmih Andreja Brvarja
  • 2011 William Nicholas Slye; Vladimir Stojsavljević Ljubezen in država, r. Dragan Živadinov, SNG Drama Ljubljana
  • 2011 Shylock; William Shakespeare Beneški trgovec, r. Eduard Miler, SNG Drama Ljubljana
  • 2010/11 Bartleby; Melville Bartleby, pisar, r. M. Lolić, Mini teater
  • 2010/11 Apolon; Feres; Evripid Alkestida, Koncertna uprizoritev, r. J. Ivanc, SNG Drama Ljubljana
  • 2010/11 Lihas; Herakles; Sofokles Trahinke , Koncertna uprizoritev, r. J. Ivanc, SNG Drama Ljubljana

2001-2010

  • 2009/10 Pelazg; Ajshil Pribežnice, Koncertna uprizoritev, r. J. Ivanc, SNG Drama Ljubljana
  • 2009/10 Agamemnon; Evripid Helena , Koncertna uprizoritev, r. J. Ivanc, SNG Drama Ljubljana
  • 2010 Neznanec; August Strindberg V Damask, r. Aleksandar Popovski,, SNG Drama Ljubljana
  • 2010 Mark Antonij; William Shakespeare Julij Cezar, r. Diego de Brea, SNG Drama Ljubljana
  • 2009/10 Točaj; Gregor Strniša Žabe ali Prilika o ubogem Lazarju, r. Jernej Lorenci, MGP
  • 2009 Vseznalček, Žabec; Milena Marković Barčica za punčke, r. Aleksandar Popovski, SNG Drama Ljubljana
  • 2009 Tantal; Ajshil Oresteja, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana
  • 2008 Dmitrij Dmitrič Gurov; Brian Friel Jaltska igra. Poigra, r. Dušan Mlakar, SNG Drama Ljubljana
  • 2007 Alain Reille; Yasmina Reza Bog masakra, r. Janusz Kica, SNG Drama Ljubljana
  • 2007 Gregor; Dane Zajc Jagababa, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 2007 Tartuffe, lažni pobožnjak; Jean-Baptiste Poquelin Molière Tartuffe, r. Dušan Jovanović, SNG Drama Ljubljana
  • 2006 Hamlet; William Shakespeare Hamlet, r. Vito Taufer, Lutkovno gledališče Ljubljana
  • 2006 Aleksej Aleksovič Karenin; Lev Nikolajevič Tolstoj/Dušan Jovanović Ana Karenina, r. Dušan Jovanović, SNG Drama Ljubljana
  • 2006 Champbourcy; Eugene Labiche/Botho Strauss Šparovček, r. Martin Kušej, SNG Drama Ljubljana
  • 2006 Friedrich Hofreiter, tovarnar; Arthur Schnitzler Prostrana dežela, r. Janusz Kica, SNG Drama Ljubljana
  • 2005 Hasan ibn Saba, Seidunam poglavar izmailcev; Vladimir Bartol Alamut, r. Sebastijan Horvat, SNG Drama Ljubljana in Salzburger Festspiele
  • 2005 Tibetanski misterij Črimekundan ali Brezmadežni, r. Jernej Lorenci, Drama SNG Ljubljana
  • 2005 Dr. Sergej Vasiljevič Talenjekov; Boštjan Tadel Anywhere out of this World, r. Ivana Djilas, SNG Drama Ljubljana
  • 2004 Ivan Fjodorovič Karamazov; Fjodor Mihajlovič Dostojevski Bratje Karamazovi, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 2004 Teramen, Hipolitov vzgojitelj; Jean Racine Fedra, r. Francois-Michel Pesenti, SNG Drama Ljubljana
  • 2004 Palamede, baron de Charlus; Marcel Proust Iskanje izgubljenega časa, r. Dušan Jovanović, SNG Drama Ljubljana
  • 2003/04 Hieng Samobor Igralec 20. stoletja, r. B. Hieng Samobor, Cankarjev dom
  • 2003/04 Hieng Samobor Kaj je gledališče?/Tri Sneguljčice, r. B. Hieng Samobor, Cankarjev dom
  • 2003 Bonifacij; Dominik Smole Krst pri Savici, r. Meta Hočevar, SNG Drama Ljubljana
  • 2003 Vilko, Jaques, Jaques de Boys; William Shakespeare Kakor vam drago, r. Sebastijan Horvat, SNG Drama Ljubljana
  • 2003 Boris A. Trigorin; Anton Pavlovič Čehov Utva, r. Nikota Milivojević, SNG Drama Ljubljana
  • 2002 Jurij Aleksejevič; Janusz Glowacki Četrta sestra, r. Slobodan Unkovski, SNG Drama Ljubljana
  • 2001 Vos je Ludwig; Thomas Bernhard Ritter, Dene,Voss, r. Dušan Mlakar, SNG Drama Ljubljana
  • 2001 Jim; Conor McPherson Jez, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 2001 Pony William; David Harrower Noži v kurah, r. Mateja Koležnik, SNG Drama Ljubljana

1991-2000

  • 2000 Aleksander Medičejski; Alfred De Musset Lorenzaccio, r. Sebastijan Horvat, SNG Drama Ljubljana
  • 2000 Oront; Jean Baptiste Poquelin Moliere Ljudomrznik, r. Slobodan Unkovski, SNG Drama Ljubljana
  • 1999 Direktor administracije; Sergi Belbel Po dežju, r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
  • 1999 Gavrila A. Ivolgin; Fedor Mihajlovič Dostoevskij/Mile Korun Idiot, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1998 Dr. Ivan Plemeniti Križovec; Miroslav Krleža V agoniji, r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1998 Devlin; Harold Pinter V prah se povrneš, r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
  • 1997 Macbeth; William Shakespeare Macbeth, r. Janez Pipan, SNG Drama Ljubljana in Cankarjev dom Ljubljana
  • 1997 Maestro; Dušan Jovanović Kdo to poje Sizifa, r. Dušan Jovanović, SNG Drama Ljubljana
  • 1997 George Gershwin; George Gerhwin, r. Gyorgy Gesler, SNG Opera in balet Ljubljana
  • 1996/97 Barbara Hieng Samobor Igralec , r. B. Hieng Samobor, Cankarjev dom
  • 1996 Jimma Porter; John Osborne Ozri se v gnevu, r. Janez Pipan, SNG Drama Ljubljana
  • 1996 Peter Handke Ura, ko nismo ničesar vedeli drug o drugem, r. Ernst M. Binder, SNG Drama Ljubljana
  • 1995 Don Juan; Jean Baptisgte Poquelin Moliere Don Juan ali Kamenita gostija, r. Boris Cavazza, SNG Drama Ljubljana
  • 1994 Bralec; Eugene Ionesco Plešasta pevka, r. Samo M. Strelec, Gledališče Zato Ptuj
  • 1994 Dramatik; Solzna Marija Sirakuška, r. Damir Zlatar Frey, Koreodrama in CD Ljubljana
  • 1994 Bernard Nightingale; Tom Stoppard Arkadija, r.Janez Pipan, SNG Drama Ljubljana
  • 1994 Rdeče lice; George Tabori Weisman in Rdeče lice, r. Samo M. Strelec, SNG Drama Ljubljana
  • 1994 Fery; Wolfgang Bauer Change, r. Ernst M. Binder, SNG Drama Ljubljana in Forum Stadtpark Theater Graz
  • 1994 Princ Henrik Valižanski-Hal; William Shakespeare Kralj Henrik IV. Prvi in drugi del., r. Georgij Paro, SNG Drama Ljubljana
  • 1993/94 Eteoklej; Dušan Jovanović Antigona, r. M. Hočevar, SNG Drama Ljubljana
  • 1993 Saša; Barbara Hieng Samobor Hana Tiger, r. Barbara Hieng Samobor, Prešernovo gledališče Kranj
  • 1993 Don Juan; Max Frisch Don Juan ali Ljubezen do geometrije, r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
  • 1993 Anatol; Arthur Schnitzler Anatol, r. Zvone Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1992 Grilo; Ariano Suassuna Testament blagega psa, r. Žarko Petan, SNG Drama Ljubljana
  • 1991 Peer Gynt; Henrik Ibsen Peer Gynt, r. Slobodan Unkovski, SNG Drama Ljubljana

1981-1990

  • 1990/91 Stravinski Zgodba o vojaku, Cankarjev dom
  • 1990 Lastni projekt Katje Levstik in Igorja Samoborja Cet amour
  • 1990 Rodion R. Raskolnikov; Fedor Mihajlovič Dostoevskij/Andrzej Wajda Zločin in kazen, r. Žarko Petan, SNG Drama Ljubljana
  • 1990 Aleksej N. Beljajev; Ivan Sergeevič Turgenjev Mesec dni na kmetih, r. Zvone Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1990 Policaj; Ödön von Horvath Vera ljubezen upanje, r. Martin Kušej, SNG Drama Ljubljana
  • 1990 Prvi moranar; Dane Zajc Medeja, r. Meta Hočevar, SNG Drama Ljubljana
  • 1990 George; Edward Albee Kdo se boji Virginije Woolf?, r. Barbara Hieng Samobor, Prešernovo gledališče Kranj
  • 1989 Princ Friedrich A. Homburški; Heinrich von Kleist Princ Homburški, r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
  • 1989 O'Kelly; Friedrich Schiller Marija Stuart, r. Dušan Mlakar, SNG Drama Ljubljana
  • 1989 Mesa; Paul Claudel V prelomu poldneva, r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
  • 1989 Antifolus Efežan; William Shakespeare Komedija zmešnjav, r. Zvone Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1988 Konstantin; Rudi Šeligo Volčji čas ljubezni, r. Meta Hočevar, SNG Drama Ljubljana
  • 1988 Ataše; Bertolt Brecht Gospod Puntila in njegov hlapec Matti, r. Barbara Hieng, SNG Drama Ljubljana
  • 1988 Tone; Boris A. Novak Vojaki zgodovine, r. Jože Babič, Drama SNG Maribor
  • 1988/89 Točaj; Gregor Strniša Žabe , r. B. Hieng, SNG Drama Ljubljana
  • 1987 Mož; Heiner Müler Opustošena obala/Medeja kot material/Pokrajina z Argonavti, r. Martin Kušej, Gledališče Glej
  • 1986/87 Leonce; Büchner Leonce in Lena, r. M. Englert, Primorsko dramsko gledališče Nova Gorica
  • 1986/87 Fak; Koltès Zahodni privez, r. Eduard Miler, SNG Drama Ljubljana
  • 1986/87 Antonio; W. Shakespeare Vihar , r. M. Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1986/87 Točaj; Gregor Strniša Žabe , r. B. Hieng, SNG Drama Ljubljana
  • 1986/87 Giuseppe Bartollini – vskok; Kreft Krajnski komedijanti, r. J. Babič, SNG Drama Ljubljana
  • 1985/86 Desmoullins (Camille); Przybyszewska Dantonov primer, r. J. Pipan, SNG Drama Ljubljana
  • 1985/86 Lisander; W. Shakespeare Sen kresne noči, r. M. Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1985/86 Pjotr Konstantinovič Trofimov; A.P. Čehov Češnjev vrt, r. Z. Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1985/86 Glov sin; Gogolj Kvartopirci, r. G. Paro, SNG Drama Ljubljana
  • 1985/86 Jonathan Brewster; Kesselring Arzenik in stare čipke, r. D. Mlakar, SNG Drama Ljubljana
  • 1984/85 Spolni obsedenež; Dominik Smole Igra za igro r. M. Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1984/85 Emil Korytko; Korytko, Slodnjak Korespondenca z družino, r. J. Babič, SNG Drama Ljubljana
  • 1984/85 Frédéric Chopin; Drago Jančar Veliki briljantni valček, r. Z. Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1982/83 Baldad; Rupel Job, r. B. Šprajc, SNG Drama Ljubljana
  • 1982/83 Konstantin Gavrilovič Trepljev; A.P. Čehov Utva , r. D. Mlakar, SNG Drama Ljubljana
  • 1982/83 Janez Umetnik/Ivan; Kraigher Umetnikova trilogija, r. J. Babič, SNG Drama Ljubljana
  • 1981/82 Kraljevič; Dane Zajc Mlada Breda, r. H. Zajc, SNG Drama Ljubljana
  • 1981/82 Matthew; Gray Igre je konec, r. M. Korun, SNG Drama Ljubljana
  • 1981/82 Arkadij Srečnikov; Ostrovski Gozd, r. G. Paro, SNG Drama Ljubljana
  • 1981/82 Dvojnik pesnika revolucionarja; Rojenec; Edvard Kocbek Tišina osmega jutra, r. I. Likar, SNG Drama Ljubljana
  • 1981/82 vloga brez imena; Duša Jaslice , r. V. Möderndorfer, Eksperimentalno gledališče Glej
  • 1980/81 Grigorij Stepanovič Smirnov; Čehov Medved , r. K. Murari, AGRFT
  • 1980/81 Pastor Manders; Ibsen Strahovi , r. M. Zupančič, AGRFT

1971-1980

  • 1979/80 Norec; Ivšić Kralj Gordogan, r. V. Möderndorfer, Eksperimentalno gledališče Glej
  • 1979/80 Varij; W. Shakespeare Milo za drago r. G. Paro, SNG Drama Ljubljana
  • 1979/80 Plesalec; pozneje tudi Sluga Boh – vskok; Kozak Profesor Klepec r. J. Pipan, SNG Drama Ljubljana
  • 1979/80 Veršinin; Čehov Tri sestre, r. V. Taufer, AGRFT
  • 1979/80 Krnec; Kantor; Cankar Kralj na Betajnovi, r. K. Murari, AGRFT
  • 1979/80 Morforius; Molière Izsiljena ženitev, r. M. Zupančič, AGRFT
  • 1979/80 Prolog; Služabnik; Molière Ljudomrznik ,r. V. Möderndorfer, AGRFT
  • 1979/80 Macbeth; Shakespeare Macbeth , r. M. Zupančič, AGRFT
  • 1979/80 Johann Faust; Marlowe Faust , r. K. Murari, AGRFT
  • 1978/79 Mladenič; Gorki Letoviščarji r. Zvone Šedlbauer, SNG Drama Ljubljana
  • 1978/79 Urban; Krleža Leda , r. B. Kobal, AGRFT
  • 1978/79 Vladimir; Beckett Čakajoč na Godota, r. M. Lapajne, AGRFT

Vloge na filmu in televiziji

  • 2013 Razredni sovražnik, r. Rok Biček, Triglav Film - Domžale
  • 2011 Roman; Na terapiji, TV nadaljevanka, r. N. Pohar
  • 2009 Dušan; 9:06, r. Igor Šterk, A.A.C. Productions, Gustav Film - Ljubljana, Mogador Film , RTV Slovenija , ZDF/ARTE
  • 2008 Za konec časa, r. Ema Kugler, Zavod Zamk, VPK Ljubljana
  • 2007 Usode, r. Milan Ljubić, Infofilm v koprodukciji z RTV Slovenija
  • 2007 Every Breath you take, r. Igor Šterk, A.A.C. Productions, Vertigo/Emotionfilm
  • 2007 Miloš; Instalacija ljubezni, r. Maja Weiss, Bela film, Ljubljana
  • 2005 Sosed Miha, Kajmak in marmelada, r. Branko Djurić
  • 2005 Quick View - Toplo-hladno, r. Matjaž Ivanišin, UL AGRFT Ljubljana
  • 2005 Giorgio; Ljubljana je ljubljena, r. Matjaž Klopčič,Arsmedia Ljubljana
  • 2004 Sproščeno srce, r. B. Bitenc
  • 2004 Bogdan; Obisk, r. Anton Tomašič
  • 2003 Ah, naš prašiček se vode boji, r. B. Bitenc
  • 2002 Kajmak in marmelada, r. Branko Djurić, TV Slovenija in ATA Produkcija
  • 2000 Bolečina nedoživetega - portret Ivana Minattija, r. V. Arhar Štih
  • 1999 Janez Gradič; Klan, nadaljevanka v 11 delih, r. Anton Tomašič
  • 1997 Marjan Zajc; Dosje J.K., serija v 6 delih, r. Anton Tomašič
  • 1995 Rabljeva freska, r. Anton Tomašič, Timaro Productions
  • 1990 Minnesänger; Gradovi, 4. oddaja Palacij, r. I. Košir
  • 1990 Trubadur; Gradovi, 6. oddaja Kako so rastli, r. I. Košir
  • 1990 Trubadur; Gradovi, 7. oddaja Kako so živeli na gradovih, r. I. Košir
  • 1990 Menih Trevrizent; Gradovi, 9. oddaja Grajski gospodje, r. I. Košir
  • 1989 Maistrova najdaljša mariborska noč, r. A. Stojan
  • 1989 Janez; Črna orhideja, r. Matjaž Klopčič, TV Slovenija
  • 1988 Ivan; Vrtnice in kaktusi, serija v 7 delih, r. S. Hren
  • 1988 Odpadnik, r. Božo Šprajc, Viba film Ljubljana
  • 1987 Dopust, r. Slavko Hren, RTV Ljubljana
  • 1986 Jaka; Z bolečino v srcu, r. S. Hren
  • 1986 Stane Lešnik; Supervitalin, r. S. Hren
  • 1986 Zoran; Kormoran, r. Anton Tomašič, Viba film Ljubljana
  • 1985 Boris; Recepcija, r. A. Tomašič
  • 1984 Kugy, nadaljevanka v 3 delih, r. M. Ciglič
  • 1984 Miško; Strici so mi povedali, nadaljevanka v 7 delih, r. F. Štiglic
  • 1984 Miško; Veselo gostivanje, r. France Štiglic, Viba film Ljubljana
  • 1983 Jama, r. A. Stojan
  • 1982 Jure; Ante ali prispevki za življenjepis A. Jereba, nadaljevanka v treh delih, r. Božo Šprajc
  • 1982 Ciril, fant s slabim srcem; Delovni dan sestre Marije, r. M. Šeme Baričevič
  • 1982 Mladi poročnik; Deseti brat, r. Vojko Duletič, Viba film Ljubljana
  • 1981 TV Kabaret - M Klub, r. M. Šekoranja
  • 1981 Karel Levstik; Manj strašna noč, nadaljevanka v 5 delih, r. A. Stojan
  • 1981 Valentin; Blagor premagancev, r. T. Hadi
  • 1981 Maks; Jonov let, r. F. Robar Dorin
  • 1981 Novak; Zorenje in boji mladega Levstika, r. J. Drozg
  • 1979 Adam; Rudolf Ubij me nežno, r. Boštjan Hladnik, Viba film Ljubljana
  • 1979 Amen pod kamen, r. Mitja Milavec, UL AGRFT Ljubljana

Vloge v radijskih igrah

2011-

  • 2011 Frece, Jelen, Strenar Lakota r. A. Jelen
  • 2011 Potočnjak Bil je, kar je bil, r. I. Glonar
  • 2011 Pevec Dve osebi, sedem vaj, r. G. Tozon
  • 2011 Babnik Koža iz bombaža, r. I. Glonar

2001-2010

  • 2010 Vojnović Dobr je, r. A. Jelen
  • 2010 Lainšček Nedotakljivi, 1. epizoda Četrti žebelj, r. I. Glonar
  • 2010 Lainšček Nedotakljivi ,3. epizoda Moj oče Ujaš Mirga, r. I. Glonar
  • 2010 Lainšček Nedotakljivi ,4. epizoda Jaz, Lutvija Belmondo aus Shangkai Gav, r. I. Glonar
  • 2010 Likar, Kunaver Lhotse 1981, r. I. Likar
  • 2010 Baricco Ocean morje, r. A. Krauthaker
  • 2009 Pavček Izginuli , r. Barbara Hieng Samobor
  • 2009 Vidmar, Kržišnik Nimaš pojma, r. A. Jelen
  • 2009 Dušan Jovanović Ekshibicionist , r. I. Likar
  • 2009 Baker Pastir , r. P. Zobec
  • 2008 Manderscheid Sneg opolnoči, r. I. Glonar
  • 2008 Jalen Bobri, 2. epizoda Rod , r. J. Valentič
  • 2008 Mlakar Mesečnik v planinah, r. G. Tozon
  • 2008 Felc Sprava, r. I. Likar
  • 2006 Linhart, Snoj Miss Jenny Love, r. G. Tozon
  • 2005 Mairowitz Bila sem dučejeva židovka, r. Barbara Hieng Samobor
  • 2004 Suter Poslovni razred, 2. epizoda Obvestilo, r. G. Tozon
  • 2004 Crimp Kako jemati njeno življenje. Dvanajst poskusov r. T. Štiglic
  • 2004 Kelting Poslednji rabelj. Izbor, r. I. Glonar
  • 2004 Kratochvil Od kod prihajamo? Kam gremo?, r. I. Likar
  • 2004 Novačan Herman Celjski, r. I. Glonar
  • 2003 Grimm, Marinčič Sneguljčica r. Barbara Hieng Samobor
  • 2002 Whitemore Kam s truplom, r. I. Glonar
  • 2002 Schedler Kordova ali umetnost kopanja, r. Zvone Šedlbauer
  • 2001 Jesih Cesarjeva nova oblačila r. Barbara Hieng Samobor
  • 2001 Berger Na poroko, r. I. Glonar

1991-2000

  • 1999 Stoppard Rad ima vesele punce, r. B. Hieng Samobor
  • 1999 Wilde Saloma, r. B. Hieng Samobor
  • 1999 Kralj Mitnica, r. B. Hieng Samobor
  • 1999 Jurčič Tugomer , r. A. Jan
  • 1998 Esser Naši prijatelji stroji, r. B. Hieng Samobor
  • 1998 Jan Zadnja Stradivarijeva hči, r. I. Likar
  • 1997 Elsner Grošelj Stolp modrega konja, r. I. Glonar
  • 1997 Makarovič Mi, kosovirji, 2., 3., 5. in 7. del r. B. Hieng Samobor
  • 1996 Hieng Samobor Violin Gue Bah, r. B. Hieng Samobor
  • 1996 Sajko Oniksovo dno, r. R. Sajko
  • 1995 Möderndorfer Madonca fleten svet, r. R. Sajko
  • 1995 Hieng Samobor Mala Lili, r. B. Hieng Samobor
  • 1994 Zlobec Ljubezen , r. E. Rituper
  • 1994 Vargas Llosa Mikavne oči, odvratne slike, r. I. Glonar
  • 1993 Fritz Krompir ali Kregarca ali ljudska oblast, r. R. Sajko
  • 1993 Barz Viva Verdi, r. I. Glonar

1981-1990

  • 1989 Rudolf Bobri in bobrčki, r. G. Tozon
  • 1989 Broskiewicz Cor Iesu Christi, r. R. Sajko
  • 1988 Tabori Obletnica , r. R. Sajko
  • 1988 Andersen Leteči kovček r. R. Sajko
  • 1987 Rudolf Termiti , r. R. Sajko
  • 1987 Fritz Karantena, r. A. Jan
  • 1987 Pavić Hazarski besednjak, r. A. Jovanović
  • 1987 Saunders Zadeva Flower, r. A. Jan
  • 1987 Schneider Tri uganke ali veliki preobrat, r. R. Sajko
  • 1987 Gustafsson Igralci tenisa, r. I. Glonar
  • 1986 Čingo Paskvelija , r. A. Jan
  • 1986 Krstić Seansa , r. R. Sajko
  • 1986 Kunaver, Sajko Etude za Svita, r. R. Sajko
  • 1985 Laenen Razpoloženja , r. R. Sajko
  • 1985 Mrak Andrej Chenier, r. A. Jan
  • 1985 Twain Beli slon, r. G. Tozon
  • 1985 Lužan Gora ni nora, r. A. Jan
  • 1984 Rančić Krik , r. D. Stanišić
  • 1983 Škrinjarić Prikazen in vešče, r. R. Sajko
  • 1983 Selimović Otok , r. F. Žižek
  • 1983 Puntar Lov na rep, r. R. Sajko
  • 1983 Jančar Izpoved hudodelca, r. R. Sajko
  • 1982 Kovič Maček Muri, r. R. Sajko
  • 1982 Gahl Intenzivni oddelek, r. R. Sajko
  • 1982 Jesih Tovariš Peter, r. A. Jan
  • 1982 Obrenović Podvig stoletja, r. I. Likar
  • 1982 Goljevšček Volk in Rdeča kapica, r. R. Sajko
  • 1982 Vipotnik Enainštirideseto
  • 1982 Šnajder Hrvatski Faust, r. A. Jan

Režija v gledališču

Nagrade

  • 2014 Nagrada za najboljšega igralca 19. Mednarodni filmski festival Vilna: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)
  • 2013 Nagrada za najboljšega igralca 15. Mednarodni filmski festival Bratislava: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)
  • 2013 Borštnikova nagrada 48. Festival Borštnikovo srečanje, Maribor: John Gabriel Borkman Ibsen John Gabriel Borkman (DMb)
  • 2013 Igralec leta Revija Stop na 16. Festivalu slovenskega filma, Portorož: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)
  • 2013 Vesna za najboljšo glavno moško vlogo 16. Festival slovenskega filma, Portorož: Robert Biček Razredni sovražnik (Triglav film, Domžale)
  • 2013 Velika oljenka - priznanje Mestne občine Ptuj, predlagatelj Mestno gledališče Ptuj, Pdf.gif Utemeljitev nagrade Info.png
  • 2012 Borštnikov prstan, 47. Festival borštnikovo srečanje, Maribor
  • 2011 Borštnikova nagrada za igro za vloge Bartlebyja (Herman Melville Bartleby, pisar, Mini teater), Shylocka (William Shakespeare Beneški trgovec, SNG Drama Ljubljana) in Neznanec (Strindberg V Damask, SNG Drama Ljubljana).
  • 2009 nagrada Vesna za najboljšo moško glavno vlogo na 12. Festivalu slovenskega filma Portorož, za vlogo Dušana v celovečernem filmu 9:06 Igorja Šterka (A.A.C. Productions et al.)
  • 2009 Stopov igralec leta za vlogo Dušana v filmu 9:06 Igorja Šterka (A.A.C. Productions et al.)
  • 2009 Borštnikova nagrada za igro za vlogo Tantala (Ajshil Oresteja, SNG Drama Ljubljana)
  • 2007 Borštnikova nagrada za igro, za vlogo Tartuffa (J. B. P. Moliere Tartuffe ali Prevarant, SNG Drama Ljubljana)
  • 2005 Borštnikova nagrada za igro, za vlogo Ivana Fjodoroviča Karamazova (Dostojevski, Korun Bratje Karamazovi, SNG Drama Ljubljana)
  • 2004 Borštnikova nagrada za igro, za vlogi Bonifacija (Smole Krst pri Savici) in vlogo Palamede, barona de Charlusa (Proust, Pinter, Trevis Iskanje izgubljenega časa, obe SNG Drama Ljubljana)
  • 2001 Borštnikova nagrada za igro, za vlogo Ponyja Williama (Harrower Noži v kurah) in vlogo Jima (McPherson Jez, obe SNG Drama Ljubljana)
  • 1996 Žlahtni komedijant na 5. Dnevih komedije Celje, za vlogo Bernarda Nightingalea (Stoppard Arkadija, SNG Drama Ljubljana)
  • 1992 Borštnikova nagrada za igro, za vlogo Peera Gynta (Ibsen Peer Gynt, SNG Drama Ljubljana)
  • 1992 Nagrada Prešernovega sklada, za vloge Raskolnikova (Dostojevski, Wajda Zločin in kazen), Princa Homburškega (Kleist Princ Homburški), Policaja (Ö von Horvátha Vera ljubezen upanje), Peera Gynta (H.Ibsen Peer Gynt, vse Drama SNG v Ljubljana) in Georgea (E. Albee Kdo se boji Virginije Woolf, PG Kranj)
  • 1991 Nagrada Sklada Staneta Severja, za vloge Raskolnikova (Dostojevski, Wajda Zločin in kazen), Peera Gynta (H. Ibsen Peer Gynt, obe Drama SNG Ljubljana) in Georgea (E. Albee Kdo se boji Virginije Woolf, PG Kranj)
  • 1983 Župančičeva nagrada za vloge Arkadij Srečnikov (Ostrovski Gozd), Dvojnik pesnika revolucionarja, Rojenec (Kocbek Tišina osmega jutra), Baldad (Dimitrij Rupel Job), Trepljev (Čehov Utva), Janez Umetnik/Ivan (Kraigher Umetnikova trilogija)
  • 1982 Prešernova nagrada za študente, za vlogo Pastorja Mandersa (Ibsen Strahovi, AGRFT)

Viri

  • Arhiv SNG Drama Ljubljana, 6. december 2012

Literatura

Zunanje povezave

Galerija