Primož Ekart: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

m (Zunanje povezave)
(Nagrade)
(10 vmesnih redakcij 3 uporabnikov ni prikazanih)
Vrstica 14: Vrstica 14:
  
 
==Vloge v gledališču==
 
==Vloge v gledališču==
===2001-===
+
===2011-===
*2009 ''Mama ni ena sama'', r. [[Matjaž Latin]], Mestno gledališče Ptuj
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 2011-2030}}
*2008  Jožef; Herbert Achternbusch, ''Ella'' r.Primož Ekart, Imaginarni in Cankarjev dom
 
*2008 Knez Cornwallski, poročen z Regan; William Shakespeare ''Kralj Lear'', r. [[Tomi Janežič]], [[Prešernovo gledališče Kranj]] in [[Gledališče Koper]]
 
*2007  Maks; Nejc Gazvoda, ''Gugalnica'', r. Janez Lapajne, Imaginarni
 
*2007  Pripovedovalec; Apulej, ''Zlati osel'', r.Craig Weston, [[Gledališče Ane Monro]]
 
*2007  George Spelvin; Christopher Durang, ''Igralčeva nočna mora'', r.[[Violeta Tomič]], Združenje dramskih umetnikov Slovenije
 
*2007  Charlotte von Mahlsdorf; Doug Wright, ''Poročena s seboj'', r.Primož Ekart, Imaginarni in Cankarjev dom
 
*2006  Demagog; ''Primož Ekart'', Urbane Zgodbe (ena od petih zgodb), r.Primož Ekart, [[Gledališče Ane Monro]]
 
*2006 Dennis; Joe Orton ''Plen'', r. [[Boris Cavazza]], [[Gledališče Koper]]
 
*2006  Nikola Tesla; Darko Lukić, ''Tesla Electric Company'', r. [[Tomaž Pandur]], Pandur Theaters
 
*2006  Mlad moški; Neil LaBute, ''Razsutje/Igre poslednjih dni'', r.Janez Lapajne, Imaginarni in Mini teater
 
*2005  Nič hudega sluteči poslovnež; skupina avtorjev, ''Ezl ek'', r.Gledališče Ane Monro, [[Gledališče Ane Monro]]
 
*2005  Edi; Robert Farquhar, ''Poljubljanje z Mr.Beanom'', r.[[Tijana Zinajić]], [[Mestno gledališče Ptuj]]
 
*2005  Desmond; Rokgre, ''Othella'', r.[[Vito Taufer]],[[Slovensko mladinsko gledališče]]
 
*2004 Roy; Tim Firth ''Nevillov otok'', r. [[Dražen Ferenčina]], Mestno gledališče Ptuj
 
*2004  Stanko, ''Elizabeta je zagreta'', r.[[Tanja Ribič]], Teater 55
 
*2003 Carl; Paula Vogel ''Baltimorski valček'', r. [[Tomi Janežič]], [[Mestno gledališče Ptuj]]
 
*2003  Franc Pangeršič; skupina avtorjev,''Nič igranja, prosim'', r.[[Tomi Janežič]], [[Slovensko mladinsko gledališče]]
 
*2003  ''Brez naslova'', r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater in Studio za raziskavo umetnosti igre
 
*2002  Mož; Miro Gavran/Boštjan Vrhovec, ''Seks, laži in štrudl'', r.Boštjan Vrhovec, [[Špas teater]]
 
*2002 Debeluhar; [[Tomi Janežič]] ''Hiša miru...ali je, kot bi šel čez polje maka in ne pomislil, da bi utrgal cvet ali kakšne barve je smeh'', r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in [[Slovensko mladinsko gledališče]], Ljubljana
 
*2001  Veršinin; A.P.Čehov, ''Tri sestre'' r. [[Tomi Janežič]], [[SMG]]
 
*2001 Vojko Anzeljc ''[[TV Dober dan]]'', r. [[Vojko Anzeljc]], [[Špas teater]], produkcijska skupina [[Mangart]]
 
*2001  Igrati, r.Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in [[Slovensko mladinsko gledališče]],
 
  
===1990-2000===
+
===2000-2010===
*2000  Majmun; Tarkovski/Janežič, ''Stalker'', r.[[Tomi Janežič]], D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in Primorski poletni festival
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 2007-2010}}
*2000  Župnik, ''Poroka'', [[Gledališče Ane Monro]]
+
*2007 Maks; Nejc Gazvoda, ''Gugalnica'', r. Janez Lapajne, Imaginarni
*2000  Animator; Raymond Queneau/Claude Aveline/Eugene Ionesco ''Ena, dva, tri'', r. Helena Šobar Zajc, [[Lutkovno gledališče Jože Pengov]], Ljubljana
+
*2007 Pripovedovalec; Apulej, ''Zlati osel'', r. Craig Weston, [[Gledališče Ane Monro]]
*1999  B.A.Trigorin; Čehov, ''Utva'', r. [[Tomi Janežič]], [[Slovensko mladinsko gledališče]]
+
*2007 George Spelvin; Christopher Durang, ''Igralčeva nočna mora'', r. Violeta Tomič, Združenje dramskih umetnikov Slovenije
*1999  Smrt, Politik; ''Kuga'', [[Gledališče Ane Monro]]
+
*2006 Demagog; Primož Ekart, ''Urbane Zgodbe (ena od petih zgodb)'', r. Primož Ekart, [[Gledališče Ane Monro]]
*1999  Animator; Jelena Sitar, ''Zgodbe iz gozdička'', r. Jelena Sitar, [[Lutkovno gledališče Jože Pengov]], Ljubljana
+
*2006 Nikola Tesla; Darko Lukić, ''Tesla Electric Company'', r. Tomaž Pandur, Pandur Theaters
*1998  Marta; ''Piknik'' , [[Gledališče Ane Monro]] 
+
*2006 Mlad moški; Neil LaBute, ''Razsutje/Igre poslednjih dni'', r. Janez Lapajne, Imaginarni in [[Mini teater]]
*1998 Služabnik; Sofokles ''Kralj Ojdipus'', r. [[Tomi Janežič]], [[Slovensko mladinsko gledališče]], Ljubljana
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 2005-2006}}
*1998 Sam Truman; Terrence Mc Nally ''Škrtanje'', r. [[Primož Bebler]], [[Prešernovo gledališče Kranj]]
+
*2005 Nič hudega sluteči poslovnež; skupina avtorjev, Ezl ek, r. [[Gledališče Ane Monro]], [[Gledališče Ane Monro]]
*1998 Andres; Georg Büchner ''Woyzeck'', r. [[Tomi Janežič]], [[PDG Nova Gorica]]
+
*2004 Stanko, ''Elizabeta je zagreta'', r. Tanja Ribič, Teater 55
*1998 Francesco; [[Sebastijan Horvat]]/[[Primož Vitez]] ''Ion'', r. Sebastijan Horvat, Drama [[SNG Maribor]]
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 2003-2004}}
*1997  Romek; Primož Ekart, ''Deklica in smet'', r. Primož Ekart, D.I.P. Hullteater
+
*2003 Brez naslova, r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater in Studio za raziskavo umetnosti igre
*1997  Mickey Mouse; Andrej Rozman-Roza, ''Kratka zgodovina palice in plašča'', Gledališče Ane Monro
+
*2002 Debeluhar; Tomi Janežič ''Hiša miru...ali je, kot bi šel čez polje maka in ne pomislil, da bi utrgal cvet ali kakšne barve je smeh'', r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in [[Slovensko mladinsko gledališče]], Ljubljana
*1996 Gudea; [[Ivo Svetina]] ''Babylon'', r. Tomaž Pandur, Drama SNG Maribor
+
*2001 Veršinin; A. P. Čehov, ''Tri sestre'', r. Tomi Janežič, [[SMG]]
*1996  Voditelj kviza; ''Diva Divanova'', [[Gledališče Ane Monro]]
+
*2001 Igrati, r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in [[Slovensko mladinsko gledališče]]
*1995 Robinson; Franz Kafka ''Amerika'', r. [[Janusz Kica]], Drama SNG Maribor
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 2000-2001}}
*1995 Nick; Edward Albee ''Kdo se boji Virginije Woolf'', r. [[Radko Polič]], Drama [[SNG Maribor]]
+
*2000 Majmun; Tarkovski/Janežič, Stalker, r.Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in Primorski poletni festival
*1994 Dimitrij F. Karamazov; Nenad Prokić/Tomaž Pandur ''Ruska misija'', r. Tomaž Pandur, Drama SNG Maribor in steirischer herbst Graz
+
*2000 Župnik, ''Poroka'', [[Gledališče Ane Monro]]
*1994 Haron (vskok); Dante Alighieri/Nenad Prokić/Tomaž Pandur ''La divina commedia – Inferno'', r. [[Tomaž Pandur]], Drama [[SNG Maribor]]
+
*2000 Animator; Raymond Queneau/Claude Aveline/Eugene Ionesco ''Ena, dva, tri'', r. Helena Šobar Zajc, Lutkovno gledališče Jože Pengov, Ljubljana
*1994 Angel (vskok); Dante Alighieri/Nenad Prokić/Tomaž Pandur ''La divina commedia – Purgatorio'', r. Tomaž Pandur, Drama SNG Maribor
 
*1994 Dvor (vskok); Dante Alighieri/Nenad Prokić/Tomaž Pandur ''La divina commedia – Paradiso'', r. Tomaž Pandur, Drama [[SNG Maribor]]
 
*1994  Laert (vskok); Shakespeare, ''Hamlet'', r. [[Tomaž Pandur]], [[SNG  Maribor]]
 
*1994  Lord Buckingham (vskok); Dumas, ''Trije mušketirji'', r.Januzs Kica, [[SNG Maribor]]
 
*1994  Ivan Karamazov; Dostojevski/ [[Sebastijan Horvat]], ''Karamazovi'',  r.[[Sebastijan Horvat]], Rusli in SNG Drama Ljubljana
 
*1994 Florindo Aretusi; Carlo Goldoni/Andrej Rozman ''Sluga dveh gospodov'', r. Franci Križaj, [[SLG Celje]]
 
*1993  Mišelin; Andrej Rozman-Roza, ''Trupello Beta Kentavri'', Gledališče Ane Monro
 
*1993 Silvij Masperi; Luigi Pirandello ''Kot me ti hočeš'', r. [[Janez Pipan]], SLG Celje
 
*1993 Enej Silvij Piccollomini; Anton Novačan ''Herman Celjski'', r. [[Franci Križaj]], SLG Celje
 
*1993 Adrast; Pierre Corneille ''Odrska utvara'', r. [[Bojan  Jablanovec]], SLG Celje
 
*1992 Kleant; Jean-Baptiste Poquelin Moliere ''Namišljeni bolnik'', r. [[Katja Pegan]], SLG Celje
 
*1992 Kosinsky; Friedrich Schiller ''Razbojniki'', r. [[Robert Raponja]], [[SLG Celje]]
 
*1992  Don Alvaro; Goldoni, ''Vesela Vdova'', r. [[Meta Hočevar]], SSG Trst
 
*1992 Zbor; Sofokles ''Kralj Ojdipus'', r. [[Mile Korun]], SSG Trst
 
*1992 Blaž; Aleksij Pregarc ''Črni galebi'', r. [[Jože Babič]], SSG Trst
 
*1992 Zora Tavčar ''Ptice nočnega miru'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
*1992 Vernik; [[Ivan Cankar]] ''Romantične duše'', r. [[Vinko Möderndorfer]], SSG Trst
 
*1991 [[Matjaž Farič]] ''Veter, pesek, zvezde'', kor. Matjaž Farič, [[Slovensko mladinsko gledališče]]
 
*1991 Svetnikov spremljevalec (vskok); John Millington Synge ''Svetniški vrelec'', r. [[Georgij Paro]], SNG Drama Ljubljana
 
*1991    Improvizator; ''Variete-večer impro disciplin'', [[Gledališče Ane Monro]]
 
*1991  Little Tony (vskok); Andrej Rozman-Roza, ''Sanremo'', r. [[Gledališče Ane Monro]]
 
  
===1981-1990===
+
===1990-1999===
*1990 Valter; [[Vinko Möderndorfer]] ''[[Camera obscura]]'', r. Vinko Möderndorfer, SLG Celje
+
*1999 Smrt, Politik; ''Kuga,'' [[Gledališče Ane Monro]]
*1990 Jack Hunter; Tennessee Williams ''Tetovirana roža'', r. [[Mario Uršič]], [[SSG Trst]]
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 1997-1999}}
*1990 Nižji preparator; Ödön von Horvath ''Vera ljubezen upanje'', r. [[Martin Kušej]], SNG Drama Ljubljana
+
*1997 Romek; Primož Ekart, ''Deklica in smet'', r. Primož Ekart, D.I.P. Hullteater
*1990 Stanley; Harold Pinter ''Zabava za rojstni dan'',r. [[Mateja Koležnik]],  AGRFT Ljubljana in [[SNG Drama Ljubljana]]
+
*1997 Mickey Mouse; Andrej Rozman-Roza, ''Kratka zgodovina palice in plašča'', [[Gledališče Ane Monro]]
*1990 Prodajalec cocte; František Čap/Matej Bor ''[[Vesna]]'', r. Polona Sosič, AGRFT Ljubljana, [[Gledališče Ane Monro]], Gledališče Glej, in [[Cankarjev dom]]Ljubljana
+
*1996 Voditelj kviza; Diva Divanova, [[Gledališče Ane Monro]]
*1989 Giovanni, Drugi moški, Francesco; Janez Rakušček/Vladimir Barto] ''Don Lorenzo'', r. [[Katja Pegan]], AGRFT Ljubljana in  [[Gledališče Glej]] Ljubljana
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 1994-1996}}
*1989 Sobar; Jean Paul Sartre ''Zaprta vrata'', r. [[Aleksander Jurc]], [[AGRFT Ljubljana]] in [[Cankarjev dom]]
+
*1993 Mišelin; Andrej Rozman-Roza, ''Trupello Beta Kentavri'', [[Gledališče Ane Monro]]
*1989 Grof Truchss; Heinrich von Kleist ''Princ Homburški'', r. Barbara Hieng Samobor, SNG Drama Ljubljana
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles1991-1993}}
*1988 Plačilni, Rdečelasec; Bertolt Brecht ''Gospod Puntila in njegov hlapec Matti'', r. [[Barbara Hieng Samobor|Barbara Hieng]], [[SNG Drama Ljubljana]]
+
*1991 Improvizator; ''Variete-večer impro disciplin'', [[Gledališče Ane Monro]]
*1988 Walter; Bertolt Brecht '''Opera za tri groše''', r. [[Vinko Möderndorfer]], [[Slovensko ljudsko gledališče Celje|SLG Celje]]
+
*1991 Little Tony (vskok); Andrej Rozman-Roza, ''Sanremo,'' r. [[Gledališče Ane Monro]]
*1986   Eckart (vskok); Retrogardistični dogodek Marija Nablocka, r.[[Dragan Živadinov]], Gledališče sester Scipion Nasice
+
 
*1986   Jazon, (vskok); Fiat, r. [[Dragan Živadinov]], Gledališče sester Scipion Nasice
+
===1980-1989===
*1986  Pesnik; Gledališče sester Scipion Nasice, Krst pod Triglavom, r.[[Dragan Živadinov]], [[Cankarjev dom]]
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | roles | 1980-1989}}
 +
*1986 Eckart (vskok); ''Retrogardistični dogodek Marija Nablocka'', r. Dragan Živadinov, Gledališče sester Scipion Nasice
 +
*1986 Jazon, (vskok); ''Fiat'', r. Dragan Živadinov, Gledališče sester Scipion Nasice
  
 
== Vloge na filmu in televiziji ==
 
== Vloge na filmu in televiziji ==
Vrstica 121: Vrstica 79:
  
 
==Režije==
 
==Režije==
 
+
{{#dynamic_content:rep | person | 78 | directings}}
*2011    Ivan Viripajev ''Kisik'', [[MGL]], [[Imaginarni]]
 
*2008    Herbert Achternbusch, ''Ella'', Imaginarni in Cankarjev dom
 
*2007    Doug Wright, ''Poročena s seboj'', monodrama, Imaginarni in Cankarjev dom
 
 
*2005    ''Anin Zlatek'', otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica  
 
*2005    ''Anin Zlatek'', otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica  
 
*2004    ''Gasilci'', otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica  
 
*2004    ''Gasilci'', otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica  
Vrstica 134: Vrstica 89:
  
 
==Nagrade==
 
==Nagrade==
 +
*2021 Žlahtni režiser (''Živela vulva'', Zavod Imaginarni, [[Mini teater]]) na 29. [[Dnevi komedije|Dnevih komedije]])
  
 
==Zunanje povezave==
 
==Zunanje povezave==
*[http://www.veza.sigledal.org/prispevki/delirij-seks-in-realnost Delirij, seks in realnost - www.sigledal.org]
+
*[http://www.veza.sigledal.org/prispevki/delirij-seks-in-realnost Delirij, seks in realnost - www.sigledal.org, 21.10.2010]
*[http://www.veza.sigledal.org/prispevki/tudi-kot-re%C5%BEiser-se-po%C4%8Duti-odli%C4%8Dno Tudi kot režiser se počuti odlično - www.sigledal.org]
+
*[http://www.veza.sigledal.org/prispevki/tudi-kot-re%C5%BEiser-se-po%C4%8Duti-odli%C4%8Dno Tudi kot režiser se počuti odlično - www.sigledal.org, 19.10.2010]
* [http://www.mladina.si/49681/primoz-ekart/ Primož Ekart]
+
* [http://www.mladina.si/49681/primoz-ekart/ Primož Ekart - www.mladina.si, 11.2.2010]
 +
*[http://www.rtvslo.si/kultura/oder/potrudimo-se-da-sveta-ne-zafuramo-do-konca/385129 "Potrudimo se, da sveta ne zafuramo do konca" - www.rtvslo.si, 05.02.2016]
 +
*[http://veza.sigledal.org/prispevki/primoz-ekart-bere-sodobno-slovensko-dramo Primož Ekart bere sodobno slovensko dramo - www.sigledal.org, 16.06.2017]
 +
*[https://www.delo.si/sobotna/a-to-je-puberteta-ndash-jaz-sem-pa-nanjo-gledal-popolnoma-drugace.html Primož Ekart: A to je puberteta - jaz sem pa nanjo gledal drugače - www.delo.si, 21.04.2018]
 +
*[https://4d.rtvslo.si/arhiv/nocni-obisk/174537698 Primož Ekart, oddaja Nočni obisk - www.rtvslo.si, 09.05.2018]

Redakcija: 21:35, 30. junij 2021

Življenjepis

Primož Ekart se je rodil v Mariboru leta 1963. Igro je študiral pri profesorju Borisu Cavazzi na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani, kjer je diplomiral leta 1990 z vlogo Stanleya v predstavi Zabava za rojstni dan, Harolda Pinterja, v režiji Mateje Koležnik.

Med študijem in po diplomi je igral v predstavah slovenskih institucionalnih in neinstitucionalnih gledališč: Cankarjev dom, Gledališče sester Scipion Nasice, SNG Drama Ljubljana, Gledališče Glej, SLG Celje, SSG Trst, Gledališče Ane Monro, SMG, DramaSNG Maribor, Prešernovo gledališče Kranj, PDG Nova gorica, E.P.I. center, D.I.P.Hullteater, LG Jože Pengov, Mestno gledališče Ptuj, Špas teater, Teater 55, Imaginarni, Gledališče Koper. Sodeloval je z režiserji kot so: Dragan Živadinov, Tomaž Pandur, Sebastijan Horvat, Tomi Janežič, Vito Taufer, Boris Cavazza in mnogi drugi.

1996 je nekaj mesecev obiskoval Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku. Po vrnitvi je ustanovil D.I.P Hullteater, zavod za kulturno dejavnost. Začel je z delom v Studiu za raziskavo umetnosti igre, ki ga je zasnoval in vodil Tomi Janežič, Ekart pa ga je s Sebastijanom Cavazzo, Barbaro Krajnc in Ivo Babić pomagal soustanavljati. D.I.P Hullteater je do leta 2003 produciral ali bil koproducent predstav Studia. Ekart je poleg tega obiskoval Studio Janeza in Andreja Vajevca, sodeloval je na igralskih intenzivnih delavnicah v Grožnjanu, bil je na delavnicah, ki jih je vodil Ed Kovens, pod vodstvom Scotta Fieldinga se je seznanil z Metodo Michaela Chekhova. Obenem je Ekart z Gledališčem Ane Monro zasnoval in razvijal Impro teater, od samostojnih improvizacijskih večerov do Improlige, tekmovanja v improvizacijskih gledaliških disciplinah.

Leta 2005 je ustanovil Imaginarni, zavod za kulturno dejavnost, kjer je umetniški vodja in direktor. Imaginarni je produkcijsko sodeloval z Mini teatrom, Cankarjevim domom in Zavodom Bunker.

Od leta 1996 je Primož Ekart samostojni kulturni delavec.

Vloge v gledališču

2011-

2000-2010

  • 2007 Maks; Nejc Gazvoda, Gugalnica, r. Janez Lapajne, Imaginarni
  • 2007 Pripovedovalec; Apulej, Zlati osel, r. Craig Weston, Gledališče Ane Monro
  • 2007 George Spelvin; Christopher Durang, Igralčeva nočna mora, r. Violeta Tomič, Združenje dramskih umetnikov Slovenije
  • 2006 Demagog; Primož Ekart, Urbane Zgodbe (ena od petih zgodb), r. Primož Ekart, Gledališče Ane Monro
  • 2006 Nikola Tesla; Darko Lukić, Tesla Electric Company, r. Tomaž Pandur, Pandur Theaters
  • 2006 Mlad moški; Neil LaBute, Razsutje/Igre poslednjih dni, r. Janez Lapajne, Imaginarni in Mini teater
  • 2003 Brez naslova, r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater in Studio za raziskavo umetnosti igre
  • 2002 Debeluhar; Tomi Janežič Hiša miru...ali je, kot bi šel čez polje maka in ne pomislil, da bi utrgal cvet ali kakšne barve je smeh, r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana
  • 2001 Veršinin; A. P. Čehov, Tri sestre, r. Tomi Janežič, SMG
  • 2001 Igrati, r. Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in Slovensko mladinsko gledališče
  • 2000 Majmun; Tarkovski/Janežič, Stalker, r.Tomi Janežič, D.I.P.Hullteater, Studio za raziskavo umetnosti igre in Primorski poletni festival
  • 2000 Župnik, Poroka, Gledališče Ane Monro
  • 2000 Animator; Raymond Queneau/Claude Aveline/Eugene Ionesco Ena, dva, tri, r. Helena Šobar Zajc, Lutkovno gledališče Jože Pengov, Ljubljana

1990-1999

  • 1997 Romek; Primož Ekart, Deklica in smet, r. Primož Ekart, D.I.P. Hullteater
  • 1997 Mickey Mouse; Andrej Rozman-Roza, Kratka zgodovina palice in plašča, Gledališče Ane Monro
  • 1996 Voditelj kviza; Diva Divanova, Gledališče Ane Monro

1980-1989

  • 1986 Eckart (vskok); Retrogardistični dogodek Marija Nablocka, r. Dragan Živadinov, Gledališče sester Scipion Nasice
  • 1986 Jazon, (vskok); Fiat, r. Dragan Živadinov, Gledališče sester Scipion Nasice

Vloge na filmu in televiziji

  • 2008 Igor, Soba 205, r.Martin Turk, TV Slovenija
  • 2008 Žare, Za zadnjim vogalom, r. Marko Naberšnik, TV Slovenija
  • 2008 Pomembnež; Prehod, r.Boris Palčič, Viba film
  • 2008 Pregaz, Naša mala klinika-srbska verzija, r.DWA, Maska 55
  • 2007 Naša mala klinika, r.Branko Djurić, Maska 55
  • 2006 Barman; Trpljenje mladega Igorja, r.Brane Bitenc, TV Slovenija
  • 2006 Leon, Kratki stiki, r.Janez Lapajne, Triglav film
  • 2002 Emil Korytko, Pesnik in njegov dvojnik, r. Franci Slak, Viba film in TV Slovenija, Ljubljana
  • 2001 Max; Zlato srcer. Klemen Dvornik, AGRFT in TV Slovenija
  • 1999 Samo Kralj, TV Dober dan, r.Vojko Anzeljc, Mangart
  • 1997 Džek; Ekspres-ekspres r. Igor Šterk, Viba film, Ljubljana
  • 1996 Tomaž; Indija Koromandija, r. Urška Žnidaršič, TV Slovenija in AGRFT Ljubljana
  • 1990 Božič; Pokojnik, r.Tugo Štiglic, TV Slovenija
  • 1990 Pavlin jr.; Do konca in naprej, r. Jure Pervanje, Viba film in Studio 37, Ljubljana
  • 1989 Josip Vidmar, Veter v mreži, r.Filip Robar-Dorin, Viba film, Ljubljana
  • 1988 Grega; Trinajstica, r.Jure Pervanje, TV Slovenija
  • 1986 Čerkez; Čas brez pravljic, r. Boštjan Hladnik, Viba film, Ljubljana
  • 1985 Ilegalec; Doktor, r. Vojko Duletič, Viba film, Ljubljana
  • 1984 Knap, Dediščina r. Matjaž Klopčič, Viba film, Ljubljana
  • 1984 Skrt; Internat, r. Talal Hadi, TV Slovenija, Ljubljana

Režije

  • 2005 Anin Zlatek, otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica
  • 2004 Gasilci, otvoritveni performans Festivala Ana Desetnica
  • 2000 Ekspres bife pločnik, D.I.P.Hullteater, cestna predstava
  • 1998 Deklica in smet, D.I.P. Hullteater, cestna predstava

Zvočni posnetki

  • Vesna Jevnikar/Primož Ekart: Polževa hišica

Nagrade

Zunanje povezave