Tin Grabnar: Razlika med redakcijama

(Nova stran z vsebino: Grabnar, Tin Grabnar, Tin ==Življenjepis== ==Režije== ==Nagrade== ==Viri in literatura== ==Zunanje povezave==)
 
Vrstica 2: Vrstica 2:
[[Kategorija:Režiserji|Grabnar, Tin]]
[[Kategorija:Režiserji|Grabnar, Tin]]
==Življenjepis==
==Življenjepis==
Tin Grabnar (1992) je že v času šolanja na Prvi gimnaziji Maribor in na [[Akademija za gledališče, radio, film in televizijo|Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo]] Univerze v Ljubljani intenzivno sodeloval na področju performativnih in gledaliških praks. Kot član gledališča Moment, Gledališke šole Prve gimnazije, Gledališke šole MKC in vodja gibalnega gledališča Dotik je ustvaril vrsto predstav, ki so odmevale doma in v tujini. Svoje interesno polje je širil tako v klasičnem kot tudi alternativnem, plesnem in lutkovnem gledališču. Med najprepoznavnejšimi projekti tega obdobja so predstave: ''V spominu umor, Sonata Strahov, Počitnice, Dejanje brez besed'' in ''Zrcaljenje'', ki so gostovale po festivalih doma in v Evropi (Festival v Avignonu, Euroscene Leipzig, Banja Luka, Hlinsk idr.).
Udeležil se je delavnic pri umetnikih kot so Jan Fabre, Sergei Ostrenko, [[Matija Solce]], [[Oliver Frljić]], [[Marek Bečka]], Marcos Martinez, [[Tomi Janežič]] in še mnogi drugi. Za svoje delo je prejel že več nagrad.


==Režije==
==Režije==

Redakcija: 12:36, 2. marec 2016

Življenjepis

Tin Grabnar (1992) je že v času šolanja na Prvi gimnaziji Maribor in na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani intenzivno sodeloval na področju performativnih in gledaliških praks. Kot član gledališča Moment, Gledališke šole Prve gimnazije, Gledališke šole MKC in vodja gibalnega gledališča Dotik je ustvaril vrsto predstav, ki so odmevale doma in v tujini. Svoje interesno polje je širil tako v klasičnem kot tudi alternativnem, plesnem in lutkovnem gledališču. Med najprepoznavnejšimi projekti tega obdobja so predstave: V spominu umor, Sonata Strahov, Počitnice, Dejanje brez besed in Zrcaljenje, ki so gostovale po festivalih doma in v Evropi (Festival v Avignonu, Euroscene Leipzig, Banja Luka, Hlinsk idr.).


Udeležil se je delavnic pri umetnikih kot so Jan Fabre, Sergei Ostrenko, Matija Solce, Oliver Frljić, Marek Bečka, Marcos Martinez, Tomi Janežič in še mnogi drugi. Za svoje delo je prejel že več nagrad.

Režije

Nagrade

Viri in literatura

Zunanje povezave