Fourklor: Razlika med redakcijama

(Nova stran z vsebino: Fourklor Fourklor ==Predstavitev== Fouklor je skupina fizičnega gledališča, ki jo je Branko Potočan...)
 
 
(Ena vmesna redakcija istega uporabnika ni prikazana)
Vrstica 4: Vrstica 4:
==Predstavitev==
==Predstavitev==


Fouklor je skupina fizičnega gledališča, ki jo je Branko Potočan leta 1994, potem ko se je po triletnem delovanju v skupini Ultima Vez z znamenitim koreografom Wimom Vandekeybusom vrnil v Slovenijo, soustanovil skupaj z Jano Menger, Sebastijanom Staričem in Dušanom Teropšičem. Skupina vse od začetkov razvija specifičen gibalni jezik, ki je v vsaki predstavi nekaj posebnega: bodisi poetski in hudomušen bodisi neustavljivo fizičen in brutalen. Ves čas je poudarek na telesu oziroma telesih, ki pripovedujejo zgodbe in kjer skoraj vedno v »različnih vlogah« nastopajo tudi rekviziti. S skupino je do sedaj ustvaril več kot dvajset celovečernih predstav.
Fouklor je skupina fizičnega gledališča, ki jo je [[Branko Potočan]] leta 1994, potem ko se je po triletnem delovanju v skupini Ultima Vez z znamenitim koreografom Wimom Vandekeybusom vrnil v Slovenijo, soustanovil skupaj z [[Jana Menger|Jano Menger]], [[Sebastijan Starič|Sebastijanom Staričem]] in [[Dušan Teropšič|Dušanom Teropšičem]]. Skupina vse od začetkov razvija specifičen gibalni jezik, ki je v vsaki predstavi nekaj posebnega: bodisi poetski in hudomušen bodisi neustavljivo fizičen in brutalen. Ves čas je poudarek na telesu oziroma telesih, ki pripovedujejo zgodbe in kjer skoraj vedno v »različnih vlogah« nastopajo tudi rekviziti. S skupino je do sedaj ustvaril več kot dvajset celovečernih predstav.
Skupina je med delovanjem sodelovala tudi s številnimi drugimi plesalci in performerji, kot so: Katarina Stegnar, Leja Jurišić, Tina Janežič, Borut Bučinel, Primož Bezjak, s skupino BITNAMUUN in veliko drugimi.  
 
Skupina je med delovanjem sodelovala tudi s številnimi drugimi plesalci in performerji, kot so: [[Katarina Stegnar]], [[Leja Jurišić]], [[Tina Janežič]], [[Borut Bučinel]], [[Primož Bezjak]], s skupino BITNAMUUN in veliko drugimi.


==Ekipa==
==Ekipa==
V zadnjih petih letih jedro skupine Fourklor sestavljajo plesalke mlajših generacij, ki so postale stalne članice zasedbe, Tajda Podobnik, Tini Rozman, Veronika Valdes skupaj z ustanovnima članoma, Jano Menger in Brankom Potočanom.
V zadnjih petih letih jedro skupine Fourklor sestavljajo plesalke mlajših generacij, ki so postale stalne članice zasedbe, to so [[Tajda Podobnik]], [[Tini Rozman]], [[Veronika Valdes]] skupaj z ustanovnima članoma, Jano Menger in Brankom Potočanom.


==Nagrade==
==Nagrade==

Trenutna redakcija s časom 22:01, 26. junij 2021


Predstavitev

Fouklor je skupina fizičnega gledališča, ki jo je Branko Potočan leta 1994, potem ko se je po triletnem delovanju v skupini Ultima Vez z znamenitim koreografom Wimom Vandekeybusom vrnil v Slovenijo, soustanovil skupaj z Jano Menger, Sebastijanom Staričem in Dušanom Teropšičem. Skupina vse od začetkov razvija specifičen gibalni jezik, ki je v vsaki predstavi nekaj posebnega: bodisi poetski in hudomušen bodisi neustavljivo fizičen in brutalen. Ves čas je poudarek na telesu oziroma telesih, ki pripovedujejo zgodbe in kjer skoraj vedno v »različnih vlogah« nastopajo tudi rekviziti. S skupino je do sedaj ustvaril več kot dvajset celovečernih predstav.

Skupina je med delovanjem sodelovala tudi s številnimi drugimi plesalci in performerji, kot so: Katarina Stegnar, Leja Jurišić, Tina Janežič, Borut Bučinel, Primož Bezjak, s skupino BITNAMUUN in veliko drugimi.

Ekipa

V zadnjih petih letih jedro skupine Fourklor sestavljajo plesalke mlajših generacij, ki so postale stalne članice zasedbe, to so Tajda Podobnik, Tini Rozman, Veronika Valdes skupaj z ustanovnima članoma, Jano Menger in Brankom Potočanom.

Nagrade

  • 2011 glavna nagrada strokovne žirije na mednarodnem festivalu PUF v Pulju za Skozi oči dotika
  • 2007 nagrada običnstva na festivalu Gibanica za Zarjavele trobente
  • 1998 nagrada režije na destivalu MESS v Sarajevu
  • 1997 nagrada režije na festivalu INFANT v Novem sadu
  • 1996 zlata ptica

Viri in literatura