Geslo:O Geslu: Razlika med redakcijama

Brez povzetka urejanja
Brez povzetka urejanja
 
(9 vmesnih redakcij 4 uporabnikov ni prikazanih)
Vrstica 1: Vrstica 1:
''Ko zavesa pade, ne ostane nič...''
''Ko zavesa pade, ne ostane nič...''


Geslo, slovenska gledališka enciklopedija ( v nastajanju!) predstavlja organizirano zbirko digitalnih gledaliških vsebin, katerih bistvena značilnost je preprosta dostopnost in uporabnost ter učinkovito ustvarjanje in razširjanje informacij s področja  dvestoletne bogate zgodovine slovenskega gledališča in predvsem razvejane in pestre sedanjosti.
''Wiki'', spletna enciklopedija slovenskega gledališča ( v nastajanju!) predstavlja organizirano zbirko digitalnih gledaliških vsebin, katerih bistvena značilnost je preprosta dostopnost in uporabnost ter učinkovito ustvarjanje in razširjanje informacij s področja  dvestoletne bogate zgodovine slovenskega gledališča in predvsem razvejane in pestre sedanjosti.




Geslo razširja vsebine, ki  jih je slovenska gledališka skupnost (raziskovalci, ustvarjalci, ljubitelji, študentje, dijaki, drugi znanja polni posamezniki, kulturne, izobraževalne in raziskovalne ustanove) pripravljena ponuditi na razpolago javnosti, vanj pa se vključujejo tako ponudniki kot uporabniki vsebin.
''Wiki'' razširja vsebine, ki  jih je slovenska gledališka družina (raziskovalci, ustvarjalci, ljubitelji, študentje, dijaki, drugi znanja polni posamezniki, kulturne, izobraževalne in raziskovalne ustanove) pripravljena ponuditi na razpolago javnosti, vanj pa se vključujejo tako ponudniki kot uporabniki vsebin.




V ''Geslu'' boste našli gledališke ustvarjalce, gledališča, naslove dram, festivale... Skratka vse, kar leze in gre na slovenskih odrskih deskah.  
V ''Wiki-ju'' boste našli gledališke ustvarjalce, gledališča, naslove in vsebine dram, festivale... Skratka vse, kar leze in gre na slovenskih odrskih deskah.  


Ker pa je pot do tja še dolga, ste vabljeni k sodelovanju: pošljite svoje osebne podatke (ime*, priimek*, email*, kraj bivanja, leto rojstva, izobrazba, poklic, področje zanimanja, zaposlitev) na naslov [mailto:geslo@sigledal.org Geslo] in zaprosite za uporabniško ime in geslo  ter '''postanite sooblikovalec ''Gesla''''' -  gledališke enciklopedije Slovenije (v nastajanju)!
Ker pa je pot do tja še dolga, ste vabljeni k sodelovanju: pošljite svoje osebne podatke (ime*, priimek*, email*, kraj bivanja, leto rojstva, izobrazba, poklic, področje zanimanja, zaposlitev) na naslov [mailto:sigledal@gmail.com Wiki] in zaprosite za uporabniško ime in geslo  ter '''postanite sooblikovalec ''Wikija''''' -  spletne enciklopedije slovenskega gledališča (v nastajanju!).






'''Ustanovitelj slovenske gledališke encikopedije (v nastajanju!) je [[Samo M. Strelec]], ki je tudi nosilec vsebinskega in konceptualnega razvoja Slovenskega gledališkega portala www.sigledal.org v celoti.'''
 
;'''Vodja tehnične izvedbe in tehničnih rešitev je [[Gregor|Gregor Matevc]].'''
Glej tudi:
 
*[[Pravno obvestilo]]

Trenutna redakcija s časom 06:17, 9. oktober 2013

Ko zavesa pade, ne ostane nič...

Wiki, spletna enciklopedija slovenskega gledališča ( v nastajanju!) predstavlja organizirano zbirko digitalnih gledaliških vsebin, katerih bistvena značilnost je preprosta dostopnost in uporabnost ter učinkovito ustvarjanje in razširjanje informacij s področja dvestoletne bogate zgodovine slovenskega gledališča in predvsem razvejane in pestre sedanjosti.


Wiki razširja vsebine, ki jih je slovenska gledališka družina (raziskovalci, ustvarjalci, ljubitelji, študentje, dijaki, drugi znanja polni posamezniki, kulturne, izobraževalne in raziskovalne ustanove) pripravljena ponuditi na razpolago javnosti, vanj pa se vključujejo tako ponudniki kot uporabniki vsebin.


V Wiki-ju boste našli gledališke ustvarjalce, gledališča, naslove in vsebine dram, festivale... Skratka vse, kar leze in gre na slovenskih odrskih deskah.

Ker pa je pot do tja še dolga, ste vabljeni k sodelovanju: pošljite svoje osebne podatke (ime*, priimek*, email*, kraj bivanja, leto rojstva, izobrazba, poklic, področje zanimanja, zaposlitev) na naslov Wiki in zaprosite za uporabniško ime in geslo ter postanite sooblikovalec Wikija - spletne enciklopedije slovenskega gledališča (v nastajanju!).



Glej tudi: