Mirjam Drnovšček: Razlika med redakcijama

Brez povzetka urejanja
Brez povzetka urejanja
Vrstica 1: Vrstica 1:
[[Kategorija:Ustvarjalci|Drnovšček, Mirjam]]
[[Kategorija:Ustvarjalci|Drnovšček, Mirjam]]
[[Kategorija:Direktorji in ravnatelji|Drnovšček, Mirjam]]
<div style="float: right">[[Slika:Mirjam_Drnovšček.jpg|310px|Foto: Rosana Rijavec/STA]]</div>
<div style="float: right">[[Slika:Mirjam_Drnovšček.jpg|310px|Foto: Rosana Rijavec/STA]]</div>


==Življenjepis==
==Življenjepis==
Med letoma 2011 in 2021 je bila direktorice [[Prešernovo gledališče Kranj|Prešernovega gledališča Kranj]]. Decembra 2021 je prevzela vodenje [[SNG Nova Gorica]].
Mirjam Drnovšček (1967) je študirala na Filozofski fakulteti v Ljubljani, kjer je pridobila naziv profesorica zgodovine in sociologije. Najprej je bila zaposlena na Ministrstvu za kulturo na delovnem mestu svetovalke za vpis v razvid samostojnih kulturnih delavcev. Leta 1996 se je vrnila na Primorsko in zaposlila v Primorskem dramskem gledališču kot vodja trženja in odnosov z javnostjo. Leta 2004 se je preselila v Kranj in enako delo opravljala v Prešernovem gledališču Kranj vse do leta 2011, ko je postala direktorica gledališča. Po uspešnem prvem mandatu je delo nadaljevala do zaključka drugega mandata. V vmesnem času se je vpisala tudi na Fakulteto za management v Kopru, kjer je študij že skoraj zaključila. Prešernovo gledališče Kranj je v času njenega vodenja postalo eno najkvalitetnejših gledališč v Sloveniji, kar dokazujejo številne nagrade ter udeležbe na domačih in tujih festivalih. Poseben dosežek je tudi razvoj in razmah festivala [[Teden slovenske drame]], ki je v minulem desetletju postal prepoznaven festival tudi v mednarodnem prostoru. Evropski projekti so jo zanimali že v času, ko je bila zaposlena v Novi Gorici. Leta 2004 je sodelovala pri pripravi festivala Gledališki Mejn(ni)fest, na katerem se je zvrstilo 16 predstav iz različnih evropskih držav. V Kranju je leta 2006 skupaj s partnerji iz Nemčije in Poljske pripravila mednarodni projekt Nachtasyl – Treffpunkt der Traüme (Nočni azil – shajališče sanj), konec leta 2019 pa je v sodelovanju z gledališko skupino Crane Creations Theatre Company iz Kanade pridobila sredstva za projekt Cankar Goes West (Cankar gre na zahod). Od oktobra 2021 je direktorica [[SNG Nova Gorica]].


==Viri in literatura==
==Viri in literatura==

Redakcija: 19:50, 30. junij 2022

Foto: Rosana Rijavec/STA

Življenjepis

Mirjam Drnovšček (1967) je študirala na Filozofski fakulteti v Ljubljani, kjer je pridobila naziv profesorica zgodovine in sociologije. Najprej je bila zaposlena na Ministrstvu za kulturo na delovnem mestu svetovalke za vpis v razvid samostojnih kulturnih delavcev. Leta 1996 se je vrnila na Primorsko in zaposlila v Primorskem dramskem gledališču kot vodja trženja in odnosov z javnostjo. Leta 2004 se je preselila v Kranj in enako delo opravljala v Prešernovem gledališču Kranj vse do leta 2011, ko je postala direktorica gledališča. Po uspešnem prvem mandatu je delo nadaljevala do zaključka drugega mandata. V vmesnem času se je vpisala tudi na Fakulteto za management v Kopru, kjer je študij že skoraj zaključila. Prešernovo gledališče Kranj je v času njenega vodenja postalo eno najkvalitetnejših gledališč v Sloveniji, kar dokazujejo številne nagrade ter udeležbe na domačih in tujih festivalih. Poseben dosežek je tudi razvoj in razmah festivala Teden slovenske drame, ki je v minulem desetletju postal prepoznaven festival tudi v mednarodnem prostoru. Evropski projekti so jo zanimali že v času, ko je bila zaposlena v Novi Gorici. Leta 2004 je sodelovala pri pripravi festivala Gledališki Mejn(ni)fest, na katerem se je zvrstilo 16 predstav iz različnih evropskih držav. V Kranju je leta 2006 skupaj s partnerji iz Nemčije in Poljske pripravila mednarodni projekt Nachtasyl – Treffpunkt der Traüme (Nočni azil – shajališče sanj), konec leta 2019 pa je v sodelovanju z gledališko skupino Crane Creations Theatre Company iz Kanade pridobila sredstva za projekt Cankar Goes West (Cankar gre na zahod). Od oktobra 2021 je direktorica SNG Nova Gorica.

Viri in literatura

Zunanje povezave