Brane Završan: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

(Viri in literatura)
(Zamenjava strani s/z 'Završan, Brane Završan, Brane Završan, Brane Kategorija:Koreografi...')
 
(3 vmesne redakcije drugega uporabnika niso prikazane)
Vrstica 3: Vrstica 3:
 
[[Kategorija:Baletniki in plesalci|Završan, Brane]]
 
[[Kategorija:Baletniki in plesalci|Završan, Brane]]
 
[[Kategorija:Koreografi|Završan, Brane]]
 
[[Kategorija:Koreografi|Završan, Brane]]
==Življenjepis==
 
 
==Koreografije, svetovanje za gib==
 
===2001-2010===
 
*2006 [[Boris Pahor]] ''[[Spopad s pomladjo]]'', SSG Trst
 
*2006 David Ives/[[Borut Gombač]] ''Zanke male fantastike'', r. [[Primož Bebler]], SNG Nova Gorica
 
*2005 ''Kar ne morete povedati, lahko odplešete (Zgodba o njej)'', kor., Društvo baletnih umetnikov Slovenije
 
*2004 Fran Milčinski Ježek ''Butalci'', r. Jaša Jamnik, GOML
 
*2003 Peter Barnes V imenu duha, r. Branko Završan, Šentjakobsko gledališče
 
*2003 Anton Pavlovič Čehov ''Utva'', r. Nikita Milivojević, SNG Drama Ljubljana
 
*2002 [[Gregor Strniša]] ''[[Ljudožerci]]'', r. [[Mile Korun]], [[SNG Drama Ljubljana]]
 
*2002 Can Themba ''Moška obleka'', r. [[Marjan Bevk]], Šentjakobsko gledališče
 
*2001 [[Slavko Grum]] ''[[Dogodek v mestu Gogi]]'', r. Mile Korun, SNG Nova Gorica
 
*2001 Mile Korun/[[Ivan Cankar]] ''Lepa Vida - Hrepenenje - Hamlet iz cukrarne'', r. Mile Korun, MGL
 
*2001 Luigi Pirandello ''Šest oseb išče avtorja'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
===1993-2000===
 
*2000 [[Zdenko Kodrič]] ''[[Vlak čez jezero]]'', r. [[Mile Korun]], [[Prešernovo gledališče Kranj]]
 
*1999 Bertolt Brecht ''Malomeščanska svatba'', r. [[Miha Golob]], AGRFT Ljubljana
 
*1999 Ben Minoli ''Vilinček z Lune'', r. [[Matjaž Šmalcl]], [[AGRFT Ljubljana]]
 
*1999 Bertolt Brecht ''Gospod Puntila in njegov hlapec Matti'', r. Bojan Jablanovec, [[SNG Nova Gorica]]
 
*1998 [[Fran Milčinski Ježek]] ''[[Butalci]]'', r. Jaša Jamnik, SSG Trst
 
*1998 [[Milan Jesih]] ''[[Kobila]]'', r. [[Matjaž Zupančič]], SNG Nova Gorica
 
*1998 [[Bogomir Veras]] ''[[Žur z Martinom Krpanom]]'', r. Jaša Jamnik, [[Lutkovno gledališče Ljubljana|GOML Ljubljana]]
 
*1998 Peter Barnes ''Ni tako slabo, kot zgleda'', r. [[Jaša Jamnik]], [[SNG Nova Gorica|PDG Nova Gorica]]
 
*1998 Samuel Beckett ''Čakajoč Godota'', r. [[Marko Sosič]], SSG Trst
 
*1997 [[Milan Jesih]] ''[[Deseti raček]]'', r. Jaša Jamnik, MGL
 
*1997 Isaak Emanuilovič Babelj ''Zaton'', r. Bojan Jablanovec, SNG Drama Ljubljana
 
*1996 Alfred Jarry ''Kralj Ubu'', r. Bojan Jablanovec, MGL
 
*1996 Zijah Sokolović/Isaac Bashevis Singer ''Norci iz Helma'', r. Zijah A. Sokolović, MGL
 
*1996 Philip Ridley ''Disney Razparač'', r. [[Bojan Jablanovec]], [[SNG Drama Ljubljana]]
 
*1995 ''Kje je Franz ali Deklica s steklenimi očmi'', r. Pepi Sekulič, Panoptikum Ljubljana
 
*1995 Antoine de Saint Exupery ''Mali princ'', r. Jaša Jamnik, SNG Nova Gorica
 
*1995 ''Komemoracija - Posušene solze'', Plesni teater Ljubljana
 
*1995 George Tabori ''Mein kampf'', r. [[Boris Kobal]], SSG Trst
 
*1995 Ajshil ''Sedmerica proti Tebam'', r. [[Mario Uršič]], [[SSG Trst]]
 
*1995 Lanford Willson ''Zažgi'', r. [[Zijah A. Sokolović]], MGL
 
*1995 Federico Garcia Lorca ''Yerma'', r. [[Zvone Šedlbauer]], MGL
 
*1994 John Godber ''Na smučišču'', r. Jaša Jamnik, MGL
 
*1994 [[Matija Logar]]'' [[Špeckahla na kahli]]'', r. Jaša Jamnik, Prešernovo gledališče Kranj
 
*1993 [[Dim Zupan]] ''[[Storžek in Jurček]]'', r. [[Jaša Jamnik]], [[MGL]]
 
==Vloge v gledališču==
 
===2001-2010===
 
*2009 Nenad Veličković ''Sahib - impresije iz depresije'', r. Ivana Djilas, Arbiro in Cankarjev dom
 
*2008 ''Kraljestvo za konja'', r. [[Iztok Kovač]], [[EnKnapGroup]] in Cankarjev dom Ljubljana
 
*2008 ''Solistka'', r. Branko Završan, [[Društvo Familia]] in MGL
 
*2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče
 
*2007 William Shakespeare ''Zimska pravljica'', r. [[Barbara Novakovič Kolenc ]], [[Zavod Museum]] in [[Festival Ljubljana]]
 
*2007 Lovec; Sergej Prokofijev ''Peter in volk'', r. [[Nana Milčinski]] in [[Matjaž Berger]], [[Anton Podbevšek Teater]]
 
*2004 Igralec na videu; ''Rodin 1'', r. [[Boris Mihalj]], ŠKUC Galerija Ljubljana
 
*2004 Ivana Djilas ''Delirij v dvoje'', r. [[Ivana Djilas]], [[Gledališče Glej]]
 
*2001 Prvi igralec; Luigi Pirandello ''Šest oseb išče avtorja'', r. Mario Uršič, SSG Trst
 
===1995-2000===
 
*1999 Harmonikaš; [[Krištof Dovjak]] ''[[Belle Paris ali Obračun v Louvru]]'', r. Miha Golob, AGRFT Ljubljana
 
*1999 Ženinova mati; Bertolt Brecht ''Malomeščanska svatba'', r. [[Miha Golob]], AGRFT Ljubljana
 
*1999 George Deever; Arthur Miller ''Vsi moji sinovi'', r. [[Zvone Šedlbauer]], SSG Trst
 
*1998 Joseph Carver; Peter Barnes ''Ni tako slabo, kot zgleda'', r. [[Jaša Jamnik]], [[SNG Nova Gorica|PDG Nova Gorica]]
 
*1996 Marjorie Flack ''Zgodba o Pingu'', r. [[Jelena Sitar]], [[Lutkovno gledališče Ljubljana]]
 
*1995 Vito Genovese; [[Sergej Verč]] ''[[Samomor kitov]]'', r. [[Mario Uršič]], [[SSG Trst]]
 
*1995 ''Kje je Franz ali Deklica s steklenimi očmi'', r. Pepi Sekulič, Panoptikum Ljubljana
 
==Vloge na filmu in televiziji==
 
===2001-2010===
 
*2009 Samo; ''Osebna prtljaga'', r.  Janez Lapajne, Triglav film Domžale
 
*2007 Vasko; ''Instalacija ljubezni'', r. Maja Weiss, Bela film Ljubljana in TV Slovenija
 
*2006 ''Talec'', r. Laila Pakalnina, Casablanca, Ljubljana
 
*2005 ''Interieri'', r.  Matej Filipčič, Osum umetniško društvo, Ljubljana
 
*2003 ''Pesnikov portret z dvojnikom'', r. Franci Slak,  TV Slovenija in Česka Televize Praha
 
*2003 ''Novi svet'', TV nadaljevanka, r. Maja Weiss, TV Slovenija
 
*2002 Arhitekt; ''Selitev'', r.  Jurij Gruden, UL AGRFT Ljubljana
 
*2001 ''No Man's Land'', r.  Danis Tanović,  Casablanca, Ljubljana/Studio Ma,  Ljubljana/Noe Productions, Paris/ Man's Films, Bruxelles/ Judy Couniham Films Ltd.,  London/Fabrica S.p.A., Catena di Villorba
 
*2001 Keckler; ''Barabe!'', r. Miran Zupanič, Arsmedia Ljubljana
 
===1991-2000===
 
*1998 ''Delirium Credens'', r. Martin Srebotnjak, UL AGRFT Ljubljana
 
*1998 Patriot, r. Tugo Štiglic, Timaro Productions
 
*1995 Arhivar;  ''radio. doc'', r. Miran Zupanič, TV Slovenija
 
*1995 ''Rabljeva freska'', r. Anton Tomašič, Timaro Productions
 
*1993 Gorazd; ''Morana'', r. Aleš Verbič, Studio 37, Ljubljana
 
*1993 Ribič; ''Zrakoplov'', r. Jure Pervanjee, Viba film - Ljubljana/TV Slovenija/Sfinga - Ljubljana
 
*1991 ''Triangel'', r. Jure Pervanje, Infomedia 3 Meding, Ljubljana
 
===1984-1990===
 
*1985 Ivo; ''Naš človek'', r. [[Jože Pogačnik]], Viba film Ljubljana
 
*1984 Viki;  ''Ljubezen'', r. Rajko Ranfl, Viba film Ljubljana
 
*1984 Rdečelasec; ''Nobeno sonce'', r. Jane Kavčič, Viba film Ljubljana
 
==Razno==
 
===2001-2010===
 
*2010 ''In če pride zmaj nazaj'', PTL - [[avtor, režiser in koreograf]]
 
*2009 ''Muzika se igra'', r. Branko Završan, SSG Trst - '''avtor in režiser'''
 
*2008 ''Solistka'', r. Branko Završan, [[Društvo Familia]] in MGL - '''avtor in režiser'''
 
*2008 Edward Albee Kdo se boji Virginije Woolf, r.[[ Nenni Delmestre]], SSG Trst - '''scenograf'''
 
*2008 Jacques Brel/Branko Završan Senca tvojega psa, r. Branko Završan, Slovensko mladinsko gledališče - '''soavtor, prevajalec, režiser, nastopajoči'''
 
*2008 William Shakespeare ''Kralj Lear'', r. Mile Korun, SNG Drama Ljubljana- '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*2007 Vasilij Vladimirovič Sigarev ''Ahasver'', r. Ivana Djilas, SNG Drama Ljubljana - '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*2006 William Shakespeare ''Hamlet'', r. Matjaž Zupančič, MGL - '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*2003 Peter Barnes V imenu duha, Šentjakobsko gledališče -''' režiser, adaptator prevoda, scenograf, svetovalec za gib in izbor glasbe'''
 
*2003 Slawomir Mrožek ''Tango'', r. [[Vladimir Jurc]], SSG Trst - '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*2002 ''Most'', kor. Siniša Bukinac, Društvo baletnih umetnikov Slovenije - '''dramaturg'''
 
*2002 William Shakespeare ''Hamlet'', r. [[Jaša Jenull]], AGRFT - '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*2001 Uh, kakšen dan, SSG Trst - '''avtor, režiser in koreografska zasnova'''
 
===1996-2000===
 
*2000 William Shakespeare Kralj Lear, r. Matjaž Zupančič, SLG Celje - '''svetovalec za borilne veščine'''
 
*1998 ''Balerina, balerina'', SSG Trst - '''avtor, režiser in scenograf'''
 
*1996 Alfred Jarry ''Kralj Ubu'', r. Bojan Jablanovec, MGL - '''asistent režiserja'''
 
 
==Nagrade==
 
==Viri in literatura==
 
 
*Letopisi Slovenskega filmskega in gledališkega muzeja
 
* Spletna stran Filmskega sklada Slovenije (http://www.film-sklad.si/)
 
* Spletna stran repertorja slovenskih gledališč Sigledal.REP (http://www.sigledal.org/rep)
 
 
==Zunanje povezave==
 

Trenutna redakcija s časom 10:12, 27. maj 2019