Barbara Ribnikar

Iz Geslo


Življenjepis

Barbara Ribnikar.jpeg Barbara Ribnikar se je rodila leta 1990 v Kranju. Leta 2008 se je vpisala na ljubljansko Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo, kjer je diplomirala iz dramske igre in umetniške besede. Sodelovala je z večino slovenskih institucionalnih gledališč in s številnimi neodvisnimi ustvarjalci.


foto: Mare Mutić

Vloge v gledališču

  • 2019 - Anny - Anton Podbevšek Teater: Gnus, besede in reči (po romanu J. P. Sartra - priredila Eva Mahkovic - in besedilih M. Foucaulta); r. Matjaž Berger
  • 2019 - Alenka Krneki in prednica - Mestno gledališče ljubljansko: Addamsovi (Marshall Brickman, Rick Elice, Andrew Lippa); r. Aleksandar Popovski
  • 2018 - vskok: Einstein/Newton/sodnik - Mestno gledališče Ptuj, Zavod Margarete Schwarzwald, Cankarjev dom Ljubljana: Veliki pok (avtorski projekt po konceptu Maruše Kink in Mije Špiler); r. Maruša Kink
  • 2018 - Gledališče Glej: Neključni kamen spotike: Predstavje (raziskava Strniševega Samoroga); r. Zala Sajko
  • 2018 - Anton Podbevšek Teater: KONS:O:VEL (Janez Vrečko, Srečko Kosovel); r. Matjaž Berger
  • 2017 - Gledališče Glej: Skupnost deluje, real-time performans ob zaključku rezidence kolektiva sz3 (Ivan Mijačević, Aleš Zorec)
  • 2016 - vskok: Gina Prokova - Prešernovo gledališče Kranj, Slovensko ljudsko gledališče Celje: Žalujoča družina (Branislav Nušić); r. Igor Vuk Torbica
  • 2016 - Gledališče Glej, Gledališče Koper: Tragični turi: Utrinki iz Trojzena (po Evripidovem Hipolitu); r. Zala Sajko
  • 2016 - Anton Podbevšek Teater: Fizika žalosti (po romanu Georgija Gospodinova); r. Tjaša Črnigoj
  • 2016 - Anton Podbevšek Teater: Plovemo (po motivih Igric Dominika Smoleta); r. Jana Menger
  • 2016 - vskok: Druga Micika - Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj: Mrtvec pride po ljubico (Svetlana Makarovič); r. Jernej Lorenci
  • 2016 - Anton Podbevšek Teater: Tako je govoril Zaratustra (Friedrich Nietzsche); r. Matjaž Berger
  • 2016 - vskok: Jola - Prešernovo gledališče Kranj: Jaz, Batman (Vinko Möderndorfer); r. Vinko Möderndorfer
  • 2015 - Zavod Federacija Ljubljana, Španski borci, Studio za raziskavo umetnosti igre, PTL, Flota, Nagib: Variacije na Počasnost: TIME-OUT (avtorski projekt Katje Legin, po motivih romana Počasnost Milana Kundere), r. No-Training Lab
  • 2015 - Lutkovno gledališče Ljubljana, program BiTeater: Lezbos (po Sapfini poeziji); r. Jaša Koceli
  • 2015 - Matilda, tajnica - SNG Drama Ljubljana: Demokracija! (Josif Brodski); r. Matjaž Zupančič
  • 2015 - Hana - Anton Podbevšek Teater: Dogodek v mestu Gogi (Slavko Grum); r. Jaša Koceli
  • 2015 - Duša - Gledališče Glej: Horion (Vesna Hauschild); r. Kaja Tokuhisa
  • 2015 - vskok: Nikola Tesla - Mestno gledališče Ptuj, Zavod Margarete Schwarzwald, Cankarjev dom Ljubljana: Veliki pok (avtorski projekt po konceptu Maruše Kink in Mije Špiler); r. Maruša Kink
  • 2014 - Gledališče Glej: Prihajamo (po poeziji Adrie Targe Ramosa, Rebecce Ciesielski, Ane Svetel in Gašperja Torkarja); r. Jaša Koceli
  • 2014 - Lutkovno gledališče Ljubljana, program BiTeater: Zdrava predstava (Nika Bezeljak, Nina Šorak); r. Nika Bezeljak
  • 2014 - Gledališče Glej: Ebola jazz (Mitja Lovše; del programa Glej, In English); r. Mitja Lovše
  • 2013 - mlada Pavla - Slovensko mladinsko gledališče: Pavla nad prepadom (Andrej E. Skubic); r. Matjaž Pograjc
  • 2013 - izvajalci na videu - Plesni teater Ljubljana: Tulkudream, avtorski projekt Tanje Zgonc (r. videa Ema Kugler)
  • 2013 - Corine, spremljevalka - Mestno gledališče ljubljansko: Triumf ljubezni (Pierre de Marivaux); r. Sebastijan Horvat
  • 2013 - vskok: Varvara - Mestno gledališče ljubljansko: Nevihta (Aleksander Nikolajevič Ostrovski); r. Jernej Lorenci
  • 2012 - vskok: Béatrice - Mestno gledališče ljubljansko: Vitez čudes (Lope de Vega); r. Luka Martin Škof
  • 2012 - pripovedovalka, Zvezda nedosežna - Mestno gledališče ljubljansko, Anton Podbevšek Teater: Ples v dežju (Dominik Smole, Boštjan Hladnik, Nana Milčinski); r. Matjaž Berger
  • 2012 - Cécile - SNG Drama Maribor: Nevarna razmerja (Choderlos de Laclos, Christopher Hampton); r. Aleksandar Popovski
  • 2011 - Druga hči - Mestno gledališče ljubljansko: Don Juan se vrača iz vojne (Ödön von Horváth); r. Dušan Jovanović
  • 2008 - Liesl - Prešernovo Gledališče Kranj in delavnica Musiké: Moje pesmi moje sanje (R. Rodgers, O. Hammerstein II, H. Lindsay, R. Crouse); r. Matjaž Pograjc

Vloga pred kamero

  • 2019 - Nastja Golob - Voyo: Lajf je tekma (po norveški seriji Match, avtorja Martina Lunda), 8. epizoda; r. Dominik Mencej

Nagrade

  • 2012 - akademijska prešernova nagrada za vlogo Ženske v diplomski predstavi Potohodec (Dane Zajc; r. Zala Sajko)
  • 2012 - nagrada za žensko vlogo na mednarodnem festivalu gledaliških šol Setkání/Encounter v Brnu za vlogo v predstavi Potohodec
  • 2018 - posebna nagrada predstavi Žalujoča družina za kolektivno igro in sodobno tolmačenje Nušića na mednarodnem festivalu Nušićevi dnevi v Smederovem