Zvonka Makuc

Iz Geslo

Življenjepis

je rojena v Ljubljani 19. januarja 1948, kjer je končala tudi šolo za oblikovanje – oddelek moda. Živi na Krasu in ima status svobodnega umetnika.

Kostumografije

Celovečerni filmi

2001-2010

  • 2012 Čefurji raus, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana
  • 2009 Piran-Pirano, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana, Jadran film Zagreb, RTV Slovenija
  • 2002 Varuh meje, r. Maja Weiss, Bela film Ljubljana, Taris Flmproduktion Solingen, TV Slovenija
  • 2001 No Man's Land, r. Danis Tanović, Casablanca, Ljubljana/Studio Ma, Ljubljana/Noe Productions, Paris/ Man's Films, Bruxelles/ Judy Couniham Films Ltd., London/Fabrica S.p.A., Catena di Villorba

1991-2000

  • 2000 Nepopisan list, r. Jane Kavčič, Arsmedia Ljubljana
  • 1995 radio. doc, r. Miran Zupanič, TV Slovenija
  • 1995 Rabljeva freska, r. Anton Tomašič, Timaro Productions
  • 1993 Zrakoplov, r. Jure Pervanjee, Viba film - Ljubljana/TV Slovenija/Sfinga - Ljubljana/Multimedia - Ljubljana
  • 1991 Srčna dama, r. Boris Jurjaševič, Viba film in Emotinon film Ljubljana

1981-1990

  • 1990 Ječarji, r. Marjan Ciglič, Viba film Ljubljana in Studio 37 Ljubljana
  • 1989 Veter v mreži, r. Filip Robar – Dorin, Viba film Ljubljana in AS Filmske alternativa, Novo mesto
  • 1988 P. S., r. Andrej Stojan, Marcel Buh, Boštjan Hladnik, Viba film Ljubljana
  • 1988 Maja in vesoljček, r. Jane Kavčič, Viba film

1977-1980

  • 1979 Zrak po obrokih, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana
  • 1977 Sreča na vrvici, r. Jane Kavčič, Viba film/Vesna film Ljubljana

TV nadaljevanke

  • 2006 Trpljenje mladega Igorja, r. Brane Bitenc, TV Slovenija
  • 1995 Dosje J. K., r. Anton Tomašič, TV Slovenija in Timaro Productions
  • 19.. Vodnik po Ljubljani, r. Jože Pogačnik, TV Slovenija
  • Kriminalne zgodbe, r. Anton Tomašič, TV Slovenija
  • Klan, r. Anton Tomašič, TV Slovenija

TV drama in TV filmi

  • 1985 Dan kot vsak dan, r. Dušan Prebil, RTV Ljubljana
  • 1987 Zločinci, kratki igrani TV film, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
  • 1993 Vaški učitelj, r. Maja Weiss, TV Slovenija
  • 1997 Pet majskih dni, r. Franci Slak, TV Slovenija
  • 2004 Želim vse, r. Brane Bitenc, Visual Production in TV Slovenija
  • 2006 Kosilnica, r. Brane Bitenc, TV Slovenija
  • 1981 Jonov let, r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana
  • 1985 Mark Antonij, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
  • 1985 Recepcija, r. Anton Tomašič, RTV Ljubljana
  • 1984 Pepelnica, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
  • Srčne pege, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
  • Očeta Vincenta smrt, r. Andrej Stojan, RTV Ljubljana
  • Striptih, r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana
  • Vsi na morje, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana
  • Paralele, r. Marjan Ciglič, RTV Ljubljana
  • Sonce za dva, r. Božo Šprajc, RTV Ljubljana

Dokumentarno igrani filmi

  • 2005 Valček za 4, r. Boris Palčič, Casablanca Ljubljana in TV Slovenija
  • 2005 Stanislav Škrabec, oče slovenske fonetike, r. Matjaž Žbontar, Vizualni laboratorij
  • 2000 Otrok Istre – Andrea Antico da Montana, r. Samo Milavec, TV Slovenija
  • 110 let mela, r. Igor Pediček
  • Temna vrata, r. Marcel Buh, TV Slovenija
  • Novomeška pomlad, r. Filip Robar – Dorin,
  • Izgubljena formula Janeza Puharja, r. Pavle Grzinčič
  • Dnevnik nekega naroda, r. Igor Pediček
  • Kugel princip, r. Boris Palčič,
  • Sprehod z baronom, r. Zoran Lesič, TV Slovenija
  • Zgodovina Ljubljane, r. Jadran Strle
  • Olimpijska poletja Staneta Derganca, r. Branko Bitenc
  • Dan prve piščali, r. Tugo Štiglic


Kratki filmi

  • 2006 Rezina življenja, r. Martin Turk, Arsmedia Ljubljana
  • 2006 Moj sin, seksualni manijak, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana
  • 2002 Izlet, r. Martin Turk, UL AGRFT Ljubljana
  • 2000 Samota v dvoje-Večer, r. Nataša Prosenc, Arsmedia, Ljubljana
  • 1999 Križišče, r. Igor Prodnik, Blow up, Ljubljana
  • 1997 Pesem od Ludomorca, r. Jane Kavčič, TV Slovenija
  • Hlad, r. Marcel Buh, TV Slovenija
  • Lutka, r. Franček Rudolf , AGRFT Ljubljana
  • Na vrhu, r. Martin Turk,

Izobraževalne oddaje

  • Muzikajeto, r. Branko Bitenc, TV Slovenija
  • Periskop, r. Igor Šmit, TV Slovenija
  • Besede, r. Igor Prah, TV Slovenija

Zabavne TV nadaljevanke

  • Posel je posel, r. Jure Kornc
  • Teater Paradižnik, r. Branko Djurić, TV Slovenija
  • Pravi biznis, r. Branko Djurić, TV Slovenija
  • Šou bo šel, r. Branko Djurić, TV Slovenija
  • TV Poper, r. Samo Milavec, TV Slovenija
  • Naša mala klinika, r. Branko Djurić, V.V. Anžlovar, MASKA


Gledališče

  • 2013 Tone Partljič Moj ata socialistični kulak, r. Gojmir Lešnjak Gojc, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • 2010 Tamara Matevc Poslednji termina(l)tor, r. Samo M. Strelec, Gledališče Koper
  • 2008 Tamara Matevc Zaljubljeni v smrt, r. Samo M. Strelec, SSG Trst in Novi Zato.
  • 2008 Ljuba Prenner Kdo je umoril Anico L., Režija: Gojimir Lešnjak-Gojc, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • 2006 Fadil Hadžič Državni lopov, r. Gojmir Lešnjak - Gojc, , GOML Ljubljana
  • 2006 Radoslav Zlatan Dorić Kako smo ljubili tovariša Tita, r. Marijan Bevk, SNG Nova Gorica & Kosovelov dom Sežana
  • 2006 Jaroslav Hašek Švejk, r. Gojimir Lešnjak-Gojc, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • 1997 Francis Veber Večerja bedakov, r. Vladimir Jurc, SSG Trst
  • 1995 Gojmir Lešnjak/Boris Kobal Domovina, ljubezen moja, r. Boris Kobal, Skupina The Hamr's and Gojc
  • 1990 Milan Jesih En sam dotik. Melodramatični pastiš, r. Zvone Šedlbauer, Prešernovo gledališče Kranj
  • Fadil Hadžič Državni lopov, r. Grega Tozon, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • Tone Partljič Ščuke pa ni, r. Grega Tozon, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • Pijani kurent, r. Tone Peršak
  • Termopile, r. Andrej Stojan
  • Tika taka srabaraka, r. Boštjan Vrhovec, Mladinsko gledališče
  • Fran Milčinski Ptički brez gnezda, r. Vladimir Jurc
  • L. F. Baum Čarovnik iz Oza, r. Vladimir Jurc, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • Če se trga srce, r. Zvone Šedlbauer, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • Ameriški blues, r. Zvone Šedlbauer, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • Policija na pomoč, r. Vojko Zidar
  • Milan Kleč Vsega je kriva Marijana Držaj, r. Gojmir Lešnjak - Gojc
  • Marko Pokoren & Branko Djurić Slovenci v vesolju, r. Branko Djurić, Teater 55
  • Andrej Rozman Roza Kaj se je zgodilo v sobi 100, Kosovelov dom Sežana & Hotel Union
  • Avtorski projekt Slovenija ima avdicija

Ostalo

Zrak po obrokih, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana, Bobenček, Komu gori pod nogami, Službeni vhod, Zdravo, Oddaja o poeziji, Ex Libris, Klub klobuk, Branja, Dober večer, Jesenske barve, Skrivnosti, Zgodbe o knjigah

Nagrade

  • 2002 kostumografinja z Oskarjem nagrajenega filma Nikogaršnja zemlja, režiser Danis Tanovič
  • 1989 nagrada Metoda Badjure za kostumografijo na Tednu domačega filma v Celju za film 'Veter v mreži, režiser Filip Robar Dorin

Zunanje povezave