Darja Hlavka Godina

Iz Geslo

Foto: Karpo Godina

Življenjepis

Darja Hlavka Godina je rojena v Zagrebu leta 1961. Po končani gimnaziji študira umetnostno zgodovino in etnologijo na Filozofski fakulteti, ter flavto na Glasbeni akademiji. V času študija in po diplomi na Glasbeni akademiji (1983) dela na Hrvaškem radiu kot glasbena urednica v Izobraževalnem in Otroškem programu, ter v Dramskem programu kot glasbena oblikovalka, komponistka in flavtistka v radijskih in dokumentarnih radijskih igrah. Mnoge oddaje v katerih je sodelovala, so bile predvajane in nagrajene na festivalih doma in v tujini. Že kot študentka prične z delom na Hrvaški televiziji in to kot glasbeni vodja pri direktnih prenosih oper in koncertov, kasneje pa še kot avtor-urednik različnih glasbenih oddaj in še kot glasbena oblikovalka v Igranem, Dokumentarnem in Izobraževalnem programu Hrvaške televizije. V tem obdobju začne tudi z delom v gledališču – najprej kot asistentka kostumografa (Ika Škomrlj, Diana Kosec Bourek) in potem kot samostojna kostumografka. Od leta 1983 do preselitve v Slovenijo sodeluje kot glasbenica-flavtistka v kreiranju gledaliških predstav v Zagrebu, Ljubljani in Dubrovniku.


Leta 1989 postane izvršna tajnica in umetniški vodja Kulturnega centra Mednarodne federacije Glasbene mladine v Grožnjanu. Njen projekt “Ohranitev kulturne dediščine skozi sodobne kulturne programe Kulturnega centra Mednarodne federacije Glasbene mladine” je sprejet v UNESCO-vo Dekado kulturnega razvoja.


Leta 1994 se preseli v Ljubljano, opusti delo kostumografa in se posveti samo glasbi – začne sodelovati kot glasbena oblikovalka, glasbena dramaturginja ter oblikovalka celostne zvočne podobe v mnogih gledaliških, filmskih, televizijskih in radijskih projektih v Sloveniji. Leta 1997 začne sodelovati in se leta 1998 zaposli v Igranem programu Radia Slovenija kot glasbena oblikovalka v radijskih igrah, dokumentarnih radijskih igrah, literarnih, otroških in mladinskih oddajah. Do danes je ustvarila več kot 3500 različnih oddaj – med njimi okrog 420 radijskih iger. Mnoge radijske igre v katerih ustvari zvočno – glasbeno podobo sodelujejo na mednarodnih festivalih (Prix Europa, Prix Italija, Prix Ex Aequo, Prix Marulić …). Na festivalih v tujini sodeluje tudi kot članica mednarodnih žirij.


Darja Hlavka Godina kot glasbena oblikovalka na radiu, televiziji, v gledališču in na filmu ustvarja že od leta 1981, kar pomeni že 40 let. V začetkih je sodelovala pri manj zahtevnih projektih, zadnjih 15 let pa sodeluje v najzahtevnejših projektih ne samo kot glasbena oblikovalka ampak svoj delež prispeva tudi v področju glasbene dramaturgije in glasbene režije.

Predstave – izbor glasbenih oblikovanj

  • J. in W. Grimm/Janez Vencelj: Sneguljčica, Prešernovo gledališče kranj, 1998
  • Sergi Belbel: Po dežju, SNG Drama Ljubljana, 1999
  • Darek Benfield: Spet skupaj, Cankarjev dom, 2002
  • Donald Magulies: Večerja s prijatelji, Mestno gledališče ljubljansko, 2002
  • Reko Lundan: Vedno se kdo izgubi, Mestno gledališče ljubljansko, 2003
  • Noel Coward: Intimna komedija, SNG Maribor, 2006
  • James Predeaux: Gospodinja, Mestno gledališče ljubljansko, 2006
  • Petr Zelenka: Zgodbe vsakdanje norosti, Mestno gledališče ljubljansko, 2007
  • Peter Nichols: En dan v smrti Jožce Rožce, Mestno gledališče ljubljansko, 2007
  • Brian Friel: Jaltska igra. Poigra, SNG Drama Ljubljana, 2008
  • Jane Austen: Prevzetnost in pristranost, Šentjakobsko gledališče, 2008
  • Miha Mazzini: Let v Rim, Mestno gledališče ljubljansko/glej, 2008
  • Eric Emmanuel Schmitt: Mali zakonski zločini, Mestno gledališče ljubljansko, 2009
  • John Logan: Rdeča, SNG Drama Ljubljana, 2009
  • Kristijan Muck: Vehikel, SNG Drama Ljubljana, 2010
  • Tom Dalton Bidwel: Družba na poti, Mestno gledališče ljubljansko, 2010
  • Edward Albee: Občutljivo ravnovesje, Mestno gledališče ljubljansko, 2010
  • Pierre Marivaux: Otok sužnjev, SNG Nova Gorica, 2010
  • Daniel Glattauer: Proti severnemu vetru, Prešernovo gledališče Kranj, 2011
  • Woody Allen: Zaigraj še enkrat, sam, Šentjakobsko gledališče, 2012
  • John Patrick Shanley: Dvom, Prešernovo gledališče Kranj, 2012
  • Viktorija Rangelova: Gola, Mestno gledališče ljubljansko/Škuc, 2013
  • Georges Feydeau: Ne sprehajaj se no vendar naga, SSG Trst, 2013
  • Marie Ndiaye: Hilda, prešernovo gledališče kranj, 2014
  • Florian Zeller: Oče, Šentjakobsko gledališče, 2014
  • April de Angelis: Tamala, Šentjakobsko gledališče, 2014
  • Florian Zeller: Resnica, SSG Trst, 2014
  • Florian Zeller: Resnica, Šentjakobsko gledališče, 2014
  • Ingmar Bergman: Pogovori na 4 oči, Mestno gledališče ljubljansko, 2015
  • Tone Partljič: Balada o Karolini Žašler, Šentjakobsko gledališče, 2015
  • Daniel Glattauer: Vsakih 7 valov, Prešernovo gledališče Kranj/Mestno gledališče Ptuj, 2015
  • Boell/Varufakis/Ekart: Nemoč, Zavod Imaginarni, Mini teater, 2016
  • Damijan Perme: Ljubljanski zmaj, za prijatelje Franci, Šentjakobsko gledališče, 2017
  • Ingmar Villqist: Helverjeva noč, Prešernovo gledališče Kranj, 2017
  • Jean Cocteau: Strašni starši, Mestno gledališče ljubljansko, 2017
  • Giovanni Boccaccio/Janez Usenik: Dekameron, Šentjakobsko gledališče, 2017
  • Furio Bordon: Zadnje lune, Gledališče Koper, 2018
  • David Ives: Venera v krznu, Prešernovo gledališče Kranj, 2018
  • Rok Vilčnik rokgre: Večja od vseh, Prešernovo gledališče Kranj, 2019
  • Saša Pavček: Na valovih, SSG Trst, 2019
  • David Greig: Rumena luna, Lutkovno gledališče Ljubljana, 2020
  • Shevagh Stephenson: Spomin vode, Šentjakobsko gledališče, 2020
  • Ivor Martinić: Le zaljubiti se ne smemo, Mestno gledališče ljubljansko, 2021
  • A. P. Čehov: Češnjev vrt, Mestno gledališče ljubljansko, 2021

Filmi – izbor glasbenih oblikovanj

  • Alma Karlin – samotno potovanje, 2009
  • Ivana Kobilca, 2008

Radijske igre – izbor glasbenih oblikovanj

  • Matjaž Jarc: O čem govorijo ptice
  • Dominik Smole: Antigona
  • John Scott: Arhitekt
  • Saša Pavček: Arija
  • Rosanda Sajko: Beli puhek
  • Milan Jesih: Bežno popotovanje
  • Draga Potočnjak: Bil je, kar je bil
  • David Zane Mairowitz: Bila sem dučejeva židovka
  • Andrej Batnik: Billie Holiday
  • Gregor Strniša, Igor Likar: Bilo je v mestu, ki ga ni ...
  • Desa Muck: Blazno resno slavni
  • Janez Jalen: Bobri
  • Renée Ferre: Bordel
  • Vinko Möderndorfer: Božična zgodba
  • Dragica Potočnjak: Brez dokazov
  • Liv Heloe: Briskeby
  • Vinko Möderndorfer: Brskanja
  • Boštjan Vrhovec, Andrej Doblehar: Ciril Zlobec – hommage pesniku
  • Tomo Kočar: Čudežna bukev
  • Marija Mercina: Darovalka
  • Beno Zupančič: Deček Jarbol
  • Renata Ažman: Depra
  • Goran Vojnović: Dobr je
  • Milan Klemenčič: Doktor Faust
  • Giovannino Guareschi: Don Camillova nečakinja
  • Pavel Lužan: Dragi Janezek
  • Igor Likar: Dragi Slovenci
  • Ivor Martinić: Drama o Mirjani in tistih okrog nje
  • Smilja Pupavac Kursar: Društvo peklenskih mačk ali Mačkova družba
  • Metod Pevec: Dve osebi, sedem vaj
  • Toon Tellegen: Dve stari ženici
  • Draga Potočnjak: Dvojni z ledom
  • Dušan Jovanović: Ekshibicionist
  • Prenille Iversen: Eksperiment
  • Gabrijela Babnik: Fotografija
  • Milan Jesih: Glava
  • Daniel Odija: Glažuta
  • Mišo Mičić: Gneča na blagajni
  • Lenart Zajc: Gomila
  • Vinko Möderndorfer: Gospodična Srečko
  • Sandro Tričkovič: Gozdni mož
  • A. Ivanovič Slapovski: Grem!
  • Drago Jančar: Halštat
  • Ivan Mrak: Heinrich von Kleist
  • Žarko Petan: Hej brigade
  • Albert Wendt: Hejti na češplji
  • Dim Zupan: Hektor (7 delov)
  • Anton Novačan: Herman Celjski
  • Marie Ndiaye: Hilda
  • Anatoli Kostetsky: Hočem leteti!
  • Žanina Mirčevska: Hočem življenje kot na filmu
  • Matjaž Zupančič: Hodnik
  • Erhard Schmied: Hollywood Boulevard
  • Erazem Roterdamski: Hvalnica norosti
  • Gašper Tič: Igralec, ki je ustvarjal svetlobo
  • Ana Svetel: In sem ji bral
  • Vinko Möderndorfer: Inšpektor Gaber (12 delov)
  • Sergej Verč: Ivan in Ivana
  • Thomas Bernhard: Izboljševalec sveta
  • Saša Pavček: Izginuli
  • Vinko Möderndorfer: Jaz Batman
  • Feri Lainšček: Jesen
  • Vladimír Fišera: Jezik
  • Henrik Ibsen: John Gabriel Borkman
  • Tomo Kočar: Joj, žeruh!
  • Lidia Ravera: Julija in Maj
  • Elena Gremina: Jutranja kava
  • Primož Vresnik: Kačji virus
  • Irena Androjna: Kaj je iskala Taja
  • Vito Avguštin: Kako se je mali duhec naučil strašiti
  • Ivan Cankar: Kako sem se poročila s poštarjem
  • Hugh Whitemore: Kam s truplom
  • Andrej Rozman: Kamen modrosti
  • Miko Kovač: Kdo je Baltazar
  • Gunilla Boethius: Kengurujska deklica
  • Kaja Novosel: Kisle limone in čisto malo ingverja
  • Andreas Renoldner: Kjerkoli
  • Gabriel Garcia Marquez: Kletka
  • Ifigenija Simonović: Klub Čimveč besed
  • Barbara Frischmuth: Ko sem bila še majhne glave
  • Sabina Koželj Horvat: Kokoške s Koroške
  • Erhard Schmied: Kolikorkrat hočejo
  • Jože Javoršek: Konec hrepenenja
  • Anton Pavlovič Čehov: Konjski priimek
  • Patrick Süskind: Kontrabas
  • Gabriela Babnik: Koža iz bombaža
  • Vinko Möderndorfer: KPS vrača udarec
  • Ajda Gliha: Kraja
  • Ivan Cankar: Kralj na Betajnovi
  • Marta Swintz: Kraljevi smetanovi kolački
  • Luis Fernando Verissimo: Kužna laž
  • Pavel Lužan: Lahkokrilec
  • Tomo Kočar: Lažnivi škrateljc
  • Suzana Tratnik: Lep dan še naprej
  • Ján Uličiansky: Lešnikova pravljica
  • Miran Jarc, Luko Paljetak: Let z eteroplanom
  • Vinko Möderndorfer: Ljubezen in gledališče
  • Franjo Frančič: Ljudje in angeli
  • Draga Potočnjak: Ločitve
  • Andrej Nikolaidis: Madžarski stavek
  • Antoine de Saint Exupery: Mali princ
  • Vinko Möderndorfer: Maratonec
  • Romana Ercegovič: Marušinih pet minut
  • Ivan Pregelj: Matkova Tina
  • Andrej Blaznik: Mimo grede
  • David Zane Mairowitz: Misija
  • August Strindberg: Močnejša
  • Ivor Martinić: Moj sin samo malo počasneje hodi
  • Karl Heinz Bolling: Moj totalka izginuli oče, moja totalka izginula mama
  • Felix Mitterer: Moja pošast
  • Ana Svetel: Moja punca
  • Erhard Schmied: Moje sanje – lepo stanovanje
  • Brigita Rapuc Rajšter: Mož v belem – Ljuba Prenner
  • Daša Drndić: Možje Lile Weiss
  • Draga Puc: Mrk
  • Ana Svetel: Mumini
  • Zofka Kveder: Na kmetih
  • Jakob Ribič: Na odprto
  • John Berger: Na poroko
  • Feri Lainšček: Ne povej, kaj si sanjala
  • Feri Lainšček: Nedotakljivi (5 delov)
  • Anton Slodnjak: Neiztrohnjeno srce
  • Vinko Möderndorfer: Nenavadna poroka
  • Andrej Skubic: Neskončni dnevi
  • Jozef Repko: Ni dvoma
  • Matjaž Kmelc: Nini
  • Tanja Viher: Nisem več Marija
  • Ivan Lah: Noč na Hmeljniku
  • Aleš Berger: Noji nad Triglavom
  • Franček Rudolf: Nova generacija
  • Andrej Arko: Nujen primer
  • Ida Črnič Mlakar: O kravi, ki je lajala v luno
  • Vinko Möderndorfer: Obiski
  • Vinko Möderndorfer: Oblast je slast
  • Andrej Arko: Obnova
  • Marija Arbatova: Obred iniciacije
  • Goran Gluvić: Očetu luč, sinu ključ
  • Stefanno Benni: Očka bo na televiziji
  • Jiri Kratochvil: Od kod prihajamo? Kam gremo?
  • Vinko Möderndorfer: Omejen rok trajanja
  • Janez Žmavc: Pajkovo popoldne
  • Saška Rakef: Peta izmena
  • Feri Lainšček: Petelinji zajtrk
  • Pavel Golia: Peterčkove poslednje sanje – 3. slika
  • Vlado Žabot: Pikec in Puhec
  • Fran Saleški Finžgar: Pod svobodnim soncem
  • Milan Jesih: Podmornica
  • Katja Markič: Podpišite tukaj
  • Vesna Lemaić: Podpotnik
  • Rudi Šeligo: Pogovor po noči, imenovani Noč dolgih peres
  • Cvetka Bevc: Pogovorna oddaja
  • Tone Čufar: Polom
  • Franček Rudolf: Pomlad v mestu
  • Peter Semolič: Poroka
  • Peter Jakob Kelting: Poslednji rabelj. Izbor
  • Franjo Frančič: Potovanje domov
  • Vinko Möderndorfer: Povabilo na čaj
  • Nash Jon: Povedati svojo zgodbo
  • Andrej Blatnik: Pravzaprav
  • Friedrich Dürrenmatt: Predor
  • Franček Rudolf: Preiskava
  • Ivan Cankar: Prepir v krčmi
  • Cvetka Bevc: Presenečenje
  • Elena Gremina: Prijatelj otožnih
  • Igor Likar: Privid na Rdečem otoku
  • Harri Cirtannen: Problem
  • Henry Myers: Prosim
  • Ana Svetel: Prvi sneg
  • Vilma Štritof Čretnik: Pujs Rudolf
  • Vinko Möderndorfer: Račun
  • Rosanda Sajko: Računalniške igrice
  • Tom Stoppard: Rad ima vesele punce
  • Wim Vangrootloon, Brecht Devoldere: Radio antena
  • Iztok Geister: Razodetje fige
  • Jan Fabre: Reinkarnacija boga
  • Guy de Maupassant: Rešena
  • Vinko Möderndoefer: Riba za tri
  • Karel Čapek: Romeo in Julija
  • Zorko Simčič: Rondo
  • Draga Potočnjak: Rudi
  • Oscar Wilde: Saloma
  • Sanja Jurca Avci: Sam
  • Mirko Zupančič: Samotniki
  • Eberhard Petschinka: Santo subito
  • Alenka Bole Vrabec: Silvestrovo na glavo
  • Andrej Blatnik: Skoraj popoln večer
  • Borut Gombač: Skozi zaprta vrata
  • Pal Ficsku, Gergely Peterfy: Skrivnost ukradenega kodeksa
  • Petri Salin: Skromen predlog
  • Irena Charvatova: Slika na tekmovanju
  • Kornel Makuszynski: Slikarjev konec
  • Marko Klavora, Neda Rusjan Bric: Slovenski begunci s Soške fronte
  • Viliam Klimaček: Smetarski avtomobilček in zmaj
  • Roger Manderscheid: Sneg opolnoči
  • France Prešeren: Sonetni venec
  • Matjaž Briški: Splav ali ladja norcev
  • Jean Genet: Splendid
  • Jerome Klapka Jerome: Spomenik v Pragi
  • Slobodan Šembera: Spomini nekega lorda
  • Felix Mitterer: Spoved
  • Jože Felc: Sprava
  • Marko Kurat: Srajca srečnega človeka
  • Antonio Seijas Cruz: Srečen
  • Anton Aškerc: Stara pravda
  • Tom Dalton Bidwell: Stvari, ki jih je treba narediti pred smrtjo
  • Ana Svetel: Svilna pot
  • Tomo Kočar: Škratek Copatek in težave v Pravljični deželi
  • Marko Kravos: Škrip Škrap in krona Neumnosti
  • Tanja Viher: Štefka ali ljubezenski trikotnik v javnem stranišču
  • Vitomil Zupan: Tarok v nebesih
  • Aleš Berger: Tekalka
  • Simona Semenič: Tisočdevetstoenainosemdeset
  • Saška Rakef: Tolkalo
  • Eberhard Petschinka: Tournante
  • Andrej Arko: Tovor
  • Tomislav Zajec: Treba bi bilo peljati psa na sprehod
  • Dragica Potočnjak: Tri ženske
  • Jan Warenycia: Trikrat zmaj
  • Polona Glavan: Tristo milijonov metrov na sekundo
  • Ivor Martinić: Tukaj piše naslov drame o Anteju
  • Haridi Alex: Učiteljica klavirja
  • Tadej Meserko: Uhanček
  • Ingvar Ambjornsen: Uklet
  • Vinko Möderndorfer: Ulica Mladost
  • Dušan Jelinčič: Upor obsojenih
  • Slavko Grum: Upornik
  • Ödön von Horvath, Traugott Krischke: Ura ljubezni
  • Bratko Kreft: V ječi življenja
  • David Zane Mairowitz: V močvirju krokodilov
  • Viliam Klimaček: V morju zvokov
  • Idalberto Fei: V Sieni, nekega deževnega dne
  • Dušan Čater: Vedeževalka
  • Nika Švab: Veseli december
  • Theodor Weissenborn: Vice
  • Urška Arnšek: Vikend
  • Mirjana Buljan: Vilinski ples
  • Philip Ridley: Vincent River
  • Boris A. Novak: Viteški turnir v Šiški
  • Ana Đokić Pongaršić: Vitez z jeklenim srcem
  • Andrej Blatnik: Vlažne stene
  • Andreja Sabati Šuster: Vohunka Lucija in smrdotačke
  • Walter Gerteis: Vozli inšpektorja Braina – Začarane cigarete
  • Senad Dizdarević: Vratar
  • Marko Elsner Grošelj: Vrnitev kiparke Camille Claudel
  • Ingunn Andreassen: Vse za Daniela
  • Irena Glonar: Vsega imam dovolj
  • Polona Glavan: Vsiljivec
  • Ljudska, Gregor Fon (songi): Zakaj ima vsak fižolček bel trebušček
  • Saša Pavček: Zakaj je polje jezero
  • Feri Lainšček: Zakonski in nezakonski otrok
  • Tomo Kočar: Zanke inšpektorja Kocjana – Štirje mušketirji
  • Mary R. Higgins: Zastoj
  • Franz Kafka: Zavrnitev
  • Jerome Klapka Jerome: Zdrava lenoba
  • Staroindijska ljudska: Zgodba o Savitri
  • Tamara Matevc: Zlati šus
  • Ivana Sajko: Ženska Bomba
  • Dušan Jovanović: Ženska za vse življenje
  • Marko Kurat: Živalca
  • Erhard Schmied: Žrtvovanje kmeta

Radio – dela, ki so sodelovala na festivalih

  • Prix Italia

Ivan in Ivana (1999), Nini (1999), Štefka (2001), Obnova (2001), 94 (2003), Antigona (2005), Konec hrepenenja (2005), Pojemo, pojemo (2006), Tovor (2006), Arija (2008), Depra (2010), Vincent River (2010), Koža iz bombaža (2011), Ne povej, kaj si sanjala (2012), Ženska bomba (2013), Dragi Slovenci (2013), Vrnitev kiparke Camille Claudel (2013), Stvari, ki jih je treba narediti pred smrtjo (2014), Bilo je v mestu, ki ga ni (2015), Darovalka (2017), Slovenski begunci s Soške fronte (2018), Treba bi bilo peljati psa na sprehod (2019)

  • Prix Ex Aequo

94 (2002), Miss Slovenije ima kratke noge (2004), Tristo milijonov metrov na sekundo (2007), Vsega imam dovolj (2008), Kamen modrosti (2010), Nimaš pojma (2010), Povedati svojo zgodbo (2012), Stvari, ki jih je treba narediti pred smrtjo (2014), Zgodbe nekega Hektorja (2014)

  • TRT Antalya

Pikec in Puhec (2007), Tristo milijonov metrov na sekundo (2007)

  • Iran Radio Festival

A.T.L. (2005), Vsega imam dovolj (2009), Arija (2008)

  • Prix Marulić

Zgodba o Savitri (2001), Belin (2001), Herman Celjski (2004), Antigona (2006), Matkova Tina (2007), Bobri (2007), Doktor Faust (2007), Heraklit (2011), Vrnitev kiparke Camille Claudel (2013), Borkman (2017), Umberto Saba (2019)

  • Prix Europa

Potovanje v Dobrovo (2000), Živalca (2000), Račun (2001), Štefka (2001), Človek v belem – Ljuba Prenner (2004), Pajkovo popoldne (2005), Tovor (2006), Neskončni dnevi (2008), Hodnik (2006), Dragi Slovenci (2013), Tolkalo (2016), Treba je peljati psa na sprehod (2020)

  • Mediamixx Bolgaria

Hodnik (2006), A.T.L. (2007)

  • Urti

Vincent River (2010), Eksperiment (2012)

  • Bienal Radio Mexico City

Vincent River (2010)

  • Prix Nova

Ženska bomba (2013), Dragi Slovenci (2013), Darovalka (2017)

  • The Winter’s Tales, Herne Bay, Kent

Hilda (2015), Tolkalo (2016), Tesla project (2017), Heraklit (2017)

Nominirana in nagrajena dela

Predstave

  • Ne sprehajaj se no vendar čisto naga, režija Alen Jelen, Novačanovi dnevi, 2006
  • Zaigraj še nekrat, Sam, režija Dušan Mlakar – Čufarjevi dnevi, nagrada za najboljšo predstavo po izboru strokovne žirije in publike, 2012
  • Nemoč, režija Primož Ekart – velika nagrada 52. Festivala Borštnikovo srečanje za najboljšo uprizoritev, 2017

Filmi

  • Alma Karlin – samotno potovanje, režija Marta Frelih – posebno priznanje za najboljši dokumentarni film na Festivalu slovenskega filma in Viktor – nominacija za najboljši dokumentarni tv film, 2009
  • Ivana Kobilca, režija Marta Frelih – Viktor – nominacija za najboljši dokumentarni tv film

Radijske igre

  • Pikec in Puhec, režija Irena Glonar – nominacija, TRT Antalya, 2007
  • Tristo milijonov metrov na sekundo, režija Irena Glonar – finale, TRT Antalya, 2007
  • Arija, režija Alen Jelen, Peace and friendship of nations (specialna kategorija festivala, mednarodni radijski festival v Iranu, 2008)
  • Vsega imam dovolj, režija Irena Glonar – finale, Iran Radio Festival, 2009
  • Koža iz bombaža, režija Irena Glonar – finale, Prix Italia, 2011
  • Heraklit, režija Igor Likar – finale, Prix Marulić, 2011
  • Ženska bomba, režija Alen Jelen – finale in special mention, Prix Italia, 2013
  • Stvari, ki jih je treba narediti pred smrtjo, režija Alen Jelen – 2. mesto, Prix Italia, 2014; finale, Prix Ex Aequo 2014
  • Zgodbe nekega Hektorja, režija Irena Glonar – 1. mesto Prix Ex Aequo, 2014
  • Hilda, režija Alen Jelen – 1. nagrada The winter's tales, UK International Radio Drama festival, Herne Bay, 2015
  • Darovalka, režija Igor Likar – finale, Prix Italia, 2017
  • Treba bi bilo peljati psa na sprehod, režija Špela Kravogel – finale, Prix Italia 2019; finale Prix Europa, 2020

Nagrade

Zunanje povezave