Gordana Stefanović Erjavec

Iz Geslo


Življenjepis

Rojena 27. aprila 1957 v Puli, kjer se je že od majhnega ukvarjala z baletom, od svojega dvanajstega leta živi in ustvarja v Celju. Po izobrazbi je diplomirana ekonomistka, od leta 1983 deluje kot samostojna ustvarjalka na področju koreografije in pedagogike sodobnega plesa in plesnega gledališča. S sodobnim plesom in plesnim gledališčem se aktivno in uspešno ukvarja od leta 1976, ko je bilo ustanovljeno tedanje Plesno gledališče Celje. Od leta 1980, ko je prevzela umetniško, pedagoško in koreografsko vodstvo Plesnega foruma Celje, ga je razvila v pomemben plesno-izobraževalni in umetniški center, ki redno skrbi za sodobno plesno izobraževanje in umetniško plesno produkcijo otrok in mladine. Kot plesna ustvarjalka in pedagoginja na plesnem področju je vzgojila številne generacije plesalcev, s svojimi umetniškimi dosežki dvignila raven plesne kulture v Celju in bistveno prispevala k njenemu razvoju in popularizaciji v celotnem slovenskem kulturnem prostoru. Po njeni zaslugi je Plesni forum Celje danes eden najpomembnejših plesno-gledaliških centrov v Sloveniji, ki že 44 let kontinuirano skrbi za razvoj mladih plesalcev, od tod pa so številni plesalci svoja šolanja uspešno nadaljevali na akademijah v tujini in se plesu zapisali poklicno. Največji poudarek daje ustvarjalnemu delu, saj se s svojimi stvaritvami redno predstavlja z novimi projekti za otroke, mladino in odrasle, ki se z velikim odmevom in uspehom predstavljajo občinstvu pri nas in v tujini. Kot koreografinja je ustvarila več kot šestdeset celovečernih plesno-gledaliških projektov za otroke in odrasle. Je tudi ustanoviteljica in umetniška vodja Koreografske platforme ustvarjalcev – KORPUS, edinega festivala sodobnega plesa na Celjskem. Tridnevni festival v počastitev Svetovnega dneva plesa 29. aprila, poteka od leta 2008 v Plesnem forumu Celje. V dvanajstih letih, se je festival razvil v pomembno platformo sodobnega plesa, ki je dobila celo mednarodni značaj, saj se nanj prijavljajo tudi ustvarjalci iz drugih držav.

Kot umetniška vodja Plesnega foruma Celje, se s svojimi plesalci in koreografijami redno udeležuje vseh pomembnejših festivalov plesa v Sloveniji ( V plesnem vrtincu, Transgeneracije, Pika miga, Živa, Art Kamp/ Festival Lent Maribor, Plesna nacionala – CK Španski borci Ljubljana, Kalejdoskop Kranj, Festival Ukrep – Plesni Teater Ljubljana… ) in v tujini (3x International Youth Dance Festival Macao, Kitajska (2008, 2010, 2018), International Children Festival of Performing Arts, New Delhi, Indija 2006, Dance Festival Lamorlay, Francija, 2006, Youth Festival Ballynahinch, Irska, International Dance Festival Danspunt, Kortrijk, Belgija, 2016, JUVENTAFEST Sarajevo, BIH, 2016… gostovanja v Nemčiji ( Eurotreff Rastadt, Weinheim, Berlin), redna plesno glasbena sodelovanja s pobratenim mestom Singen v Nemčiji (od leta 1997 …).

Avtorske predstave za otroke

  • 2019 PLESARIJE, plesna lepljenka za otroke, Art Kamp/ Festival Lent Maribor
  • 2019 KRALJ URBAN, ponovna postavitev plesno glasbene pravljice za otroke, PFC
  • 2018 ENA, DVA, TRI… plesna predstava za otroke, Art Kamp /Lent Maribor
  • 2018 TV AVANTURA, ponovna postavite multimedijskega projekta, PFC
  • 2017 OM IN ROMPOMPOM, plesna predstava za otroke, Plesni forum Celje
  • 2016 ŠEPETALCI NARAVE, plesno gledališka predstava za otroke, PFC – Krekov trg – Poletje v Celju
  • 2015 MANCA V SVETU PLESA, plesno gledališka predstava za otroke, Plesni forum Celje (PFC)
  • 2014 TV AVANTURA, multimedijski projekt (v sodelovanju s Stanetom Špegljem), PFC
  • 2012 KO BOM VELIKA BOM, plesno gledališka predstava za otroke, PFC – Pikin festival, Velenje
  • 2012 KLIK V STIK, multimedijski projekt za otroke in mladino (v sodelovanju s Stanetom Špegljem)
  • 2010 KATERI LETNI ČAS JE NAJLEPŠI?, plesno gledališka predstava za otroke, PFC
  • 2009 MAVRIČNE VILE, plesno gledališka predstava, PFC

POTOPLES, znanstveno-fantastično potovanje v ples, v sodelovanju z Geo Erjavec, PFC

  • 2008 LUNINO KRALJESTVO, plesno glasbena pravljica, PFC
  • 2004 VILA ČIRA-ČARA, plesno-gledališka predstava (Damjana Kenda Hussu, Besim Spahić), PFC
  • 2002 KRALJ URBAN, muzikal za otroke ( Damjana Kenda Hussu, Besim Spahić, Vojko Sfiligoj), SLG Celje
  • 2001 ČAROVNIK IZ OZA, muzikal za otroke (Damjana Kenda Hussu, Besim Spahić), PFC
  • 2000 LECTOVO SRCE, plesno-gledališka etno predstava, PFC
  • 1999 SNEŽAKI KORENJAKI, novoletna pravljica za otroke, PFC
  • 1998 SADNA OPERA, scenski projekt po scenariju Cvetke Bevc, PFC – SLG Celje
  • 1997 SVETILKE NEBA, plesna slikanica za otroke, PFC
  • 1995, 2001 ŠKRAT SANJAVEC, plesno gledališka predstava (v sodelovanju s Ferijem Lainščkom in Mio Žnidaršič), PCF – SLG Celje
  • 1992 MEDENA PRAVLJICA (v sodelovanju s Svetlano Makarovič), Pionirski dom Celje
  • 1991 KAPLJICA, plesna pravljica Jane Stržinar, PFC
  • 1990, 2006 KRAVA V CIRKUSU, plesna humoreska avtorice Bine Štampe Žmavc, PFC – SLG Celje
  • 1989 ROCKERETA, avtorski plesno gledališki glasbeni projekt (v sodelovanju z Bino Štampe Žmavc in Andrejem Pompetom), PFC – SLG Celje
  • 1986 NA SPOREDU JE…, plesno gledališka predstava, Pionirski dom Celje
  • 1985 KAJ SE BO ZGODILO ZDAJ? plesno gledališka predstava, dvorana Golovec, Celje
  • 1982 ČUDEŽNI KLJUČEK, plesno gledališka predstava, Pionirski dom Celje
  • 1981 MUCA COPATARICA, plesna slikanica za otroke, dvorana Golovec Celje


Avtorske predstave za mladino in odrasle

  • 2018 BODITE Z NAMI /BE WITH US, koprodukcijski plesno glasbeni projekt (PFC in Tolkalisti GŠ Singen, Nemčija)
  • 2016 ŠTIRIDESET, 4 večeri / 4 generacije / 4 desetletja, avtorica Gordana Stefanovič -Erjavec (13.5. -DANES, preplet koreografij današnje generacije plesalcev PFC; – 14.5. VČERAJ, preplet koreografij 3. generacije plesalcev PFC; 15.5.- JUTRI, preplet koreografij mlajše generacije plesalcev, ki prihajajo; 28.5.- ŠTIRIDESET, svečana prireditev prve generacije plesalcev PFC z gosti, profesionalnimi plesalci, ki izhajajo iz PFC – Plesni Forum Celje
  • 2014 MEETING POINT/ PROSTOR SREČANJA, scenski plesno-glasbeni projekt (v sodelovanju s tolkalisti in kitaristi glasbene šole iz Singena), Plesni forum Celje (PFC) – Celjski dom, Stadthalle Singen, Nemčija
  • 2013 PIKA, AMEN, STOP…, avtorski projekt, PFC
  • 2012 PODOBNO RAZLIČNE, avtorski projekt, PFC
  • 2011 35 LET NA KRILIH PLESA, multimedijski projekt ob 35. obletnici umetniškega delovanja PFC – SLG Celje
  • 2010 INFINITI PROJEKT, scenski plesno zvočni projekt (v sod. z Jadranko Juras, Ingo Ulokino in Tjašo Cepuš), PFC
  • 2009 IONOSFERA 2, interaktivni plesno glasbeni projekt v sodelovanju z glasbeno skupino Aperion in plesalci PFC – Stadthalle, Singen, Nemčija
  • 2007 INTERSTIK, plesno-glasbeni projekt s plesalci iz Lamorlay-a, Francija in iz Ballynaich-a, Irska, PFC
  • 2007 HORORSKOP, multumedijski projekt, PFC
  • 2006 TRIDESET, svečani projekt ob 30. obletnici delovanja PFC – SLG Celje
  • 2006 IONOSFERA 1, interakcijski plesno glasbeni projekt z glasbeno skupino Aperion
  • 2005 TRIS, PFC
  • 2004 TISTO NEKAJ, plesna predstava, PFC
  • 2003 BIS, multimedijski projekt, PFC – Trg Celjskih knezov, otvoritev Poletja v Celju
  • 2002 SKRIVNOSTI SOBAN, multimedijski ambientalni performans, PFC – Celotna graščina Knežjega dvorca Celje
  • 2001 PESEM TELES, gostovanje na Festivalu scenskih umetnosti v Grazu
  • 2001 MREŽA ZA METULJE ČASA, avtorski projekt ob 25. obletnici PFC (v sodelovanju z Bino Štampe-Žmavc, Cvetko Bevc in čelistom Pavletom Rakarjem), PFC
  • 2001 ALMA ALI ANGEL NA ZEMLJI, avtorski projekt (v sodelovanju z Davidom Čehom in Viljemom Babičem), PFC – Dvorišče Knežjega dvorca Celje
  • 2000 GET BACK, koprodukcijski projekt z godalnim orkestrom iz Singena, Landesgartenschau Singen Nemčija; v sodelovanju s celjskim godalnim orkestrom, Knežji dvorec (poletni oder)
  • 2000 DANES, performans ob otvoritvi nove dvorane Plesnega foruma Celje
  • 1999 ONINONE, avtorski projekt, PFC – Festival Eurotreff, Rastatt, Nemčija
  • 1997 ZRCALNE PODOBE ROZE MLAKAR, avtorski projekt, PFC – dvorana Forum, Celje
  • 1997 VRATA BREZ VRAT, avtorski projekt, PFC – Dnevi plesa Ljubljana, Gostovanje v Teatru Gems v Singenu
  • 1996 20 LET NA KRILIH PLESA, svečani projekt ob 20. obletnici PFC – Narodni dom Celje
  • 1995 ZGODBA O PLESU, avtorska plesno gledališka predstava, PFC – SLG Celje
  • 1994 PLESNI DOGODEK “7+5“, avtorski projekt v sodelovanju s Savo Malenšek – SLG Celje
  • 1992 NOČNI ŠANSON s Svetlano Makarovič, scensko koncertni dogodek
  • 1991 VERONIKA, plesno gledališki projekt (v sodelovanju z Godalnim orkestrom Celje), SLG Celje – celjski grad
  • 1989 MAGMA, Plesni forum Celje – SLG Celje, Dnevi plesa Ljubljana
  • 1988 MAŠA ZA SEDEM DEJANJ, avtorski projekt (v sodelovanju z Bino Štampe Žmavc in Emo Kugler) – SLG Celje, Dnevi plesa Ljubljana
  • 1986 METAMORFOZE, avtorski projekt ob 10. obletnici PFC (v sodelovanju z Matjažem Faričem) – SLG Celje
  • 1985 SPEVI POPOTOVANJ V NOTRANJOST – SLG Celje
  • 1985 ODSEVI V RAZBITEM ZRCALU in ENIGMA – SLG Celje, Dnevi plesa Ljubljana, Tjedan suvremenog plesa Zagreb
  • 1984 SLOVENSKA RAPSODIJA – SLG Celje, Dnevi plesa Ljubljana
  • 1984 OBOROŽITEV STRAHU (v sodelovanju z Danijem Bedračem in glasbeno skupino Lokalna televizija) – dvorana Golovec Celje
  • 1982 NAPREJ-NAZAJ (z glasbenim triom Jez) – SLG Celje

Koreografije za gledališče

  • 2008/09 Benjamin Ipavec: TEHARSKI PLEMIČI, režija Miha Alujevič, SLG Celje v sodelovanju s Hišo kulture
  • 2007/08 Kajetan Kovič: MAČEK MURI, režija Matjaž Latin, SLG Celje
  • 2001/02 Vid Pečjak/Andrej Rozman-Roza: DREJČEK IN TRIJE MARSOVČKI, režija Aleš Novak, Prešernovo gledališče Kranj
  • 2001/02 Lila Prap: PRINCESKA IN ČARODEJ, režija Miha Alujevič, Gledališče Ptuj
  • 2000/01 Žarko Petan: PET PEPELK, režija: Aleš Novak, Šentjakobsko gledališče Ljubljana
  • 1999/00 Wilhelm Busch & Ervin Fritz: JOŠT IN JAKA, režija Miran Herzog, SLG Celje
  • 1998/99 Peter Weiss: ZASLEDOVANJE IN USMRTITEV JEAN PAULA MARATA, režija: Matjaž Zupančič, kor.: Damir Zlatar Frey, asistentka za gib: Gordana Stefanović Erjavec, SLG Celje
  • 1998/99 Patrick Marber BLIŽJE, režija: Vinko Moderndorfer, SLG Celje
  • 1997/98 Bina Štampe Žmavc: MOJCA POKRAJCULJA, režija Matija Logar, SLG Celje
  • 1992/93 Bogomir Veras: ZELENA KAPICA, režija Katja Pegan, SLG Celje,
  • 1989/90 David Mamet: EDMOND, režija Jovica Pavić, SLG Celje,
  • 1984/85 Eva Janikovoszky: LE PO KOM SE JE VRGEL TA OTROK, muzikal, režija Bojan Šalamon, Teater mladih Griže

Sodelovanja kot plesalka

  • 2019 SNOW WHITE, multimedijski performans, Viteška dvorana Križanke Ljubljana
  • 2017 (V)ODA ŽENSKI, plesna predstava v koreografiji Save Malenšek – Plesni Forum Celje
  • 2016 ŠTIRIDESET, svečana prireditev prve generacije plesalcev PFC z gosti – Plesni Forum Celje
  • 2011 35 LET NA KRILIH PLESA, multimedijski projekt ob 35. obletnici umetniškega delovanja PFC – SLG Celje
  • 1996 20 LET NA KRILIH PLESA, svečani projekt ob 20. obletnici PFC – Narodni dom Celje
  • 1983 KAM GRE NEBO SPAT, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1983 BELOKRANJSKA LEGENDA, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1981 LEPA VIDA, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1980 DOGODEK V MESTU GOGI, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1979 TRIPTIH, glasba: Jakob Jež, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje – SLG Celje
  • 1979 NOMOS – I, solo, režija Damir Zlatar Frey, koreografija Vlasta Kaurić, Plesno gledališče Celje – SLG Celje
  • 1979 GOSPOD, POSTAVI HIŠO ZRAVEN MOJE, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1979 TOSCA, režija Ljubiša Ristić, koreografija Nada Kokotović, SLG Celje
  • 1978 ZGODBE Z ZAHODNE STRANI, režija Damir Zlatar Frey, koreografija: Christiane Berger
  • 1978 PREOBRAZBE, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1978 SOJENICE, režija Damir Zlatar Frey, koreografija: Nada Kokotović
  • 1978 SOBA, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1978 ČAROVNICA IZ ZGORNJE DAVČE, režija Dušan Jovanovič, koreografija Nada Kokotović, SLG Celje
  • 1977 CARMEN, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1976 GRAFIKA, avtor Damir Zlatar Frey, Plesno gledališče Celje
  • 1976 NEGACIJA OGNJA, avtor Damir Zlatar Frey,Plesno gledališče Celje

Film, video TV

  • 2014 TORUL-ALL – sodelovanje v videospotu glasbene skupine
  • 2014 OPUS 1 – avtorski ples Ize Teršek in Sare Praznik, RTV SLO (mentorstvo)
  • 2004 KRALJ URBAN – muzikal za otroke, RTV SLO (koreografija)
  • 2002 ČAROVNIK IZ OZA – plesno glasbena predstava za otroke, RTV SLO (koreografija)
  • 2001 GET BACK – plesno glasbeni projekt, RTV SLO (koreografija)
  • 1999 SADNA OPERA – plesno glasbeno gledališki projekt za otroke, RTV SLO in HRT (koreografija)
  • 1995 ŠKRAT SANJAVEC, plesna slikanica za otroke, RTV SLO-Otroški in mladinski program (koreografija)
  • 1991 ČUDEN SI BIL ŽE KOT OTROK, Vlado Kreslin, koreografija v oddaji Periskop
  • 1990 KRAVA V CIRKUSU, plesna humoreska, RTV SLO-Otroški in mladinski program, in HRT (koreografija)
  • 1990 MAGMA, avtorska koreografija, baletni program RTV SLO
  • 1989 UNICEF za otroke, Vlado Kreslin in Plesni forum Celje, RTV SLO (koreografija)
  • 1988 PERISKOP, sodelovanje z odlomki iz scenskega projekta Rockereta, RTV SLO (koreografija)
  • 1987 PLESNI NOKTURNO, Spevi popotovanj v notranjost, RTV SLO (koreografija)
  • 1987 PEDENJŽEP in PLESNE DOMISLICE, predstavitev otroške skupine »Packa« – RTV SLO (koreografija)
  • 1985 JANUS PANONIUS, igrani film, režija: Danko Volarić (naslovna vloga v hrvaški tv seriji »Vrela«), HRT
  • 1984 OBOROŽITEV STRAHU, HRT
  • 1984 NAGUAL, avtorski solo ples, video film Toneta Stojka posnet na Nizozemskem
  • 1980 DOGODEK V MESTU GOGI, video, režija: M. Žbontar, koreografija: Damir Zlatar – Frey, RTV SLO, (plesalka)
  • 1978 POGLED ZVEZD, skladatelj: Jakob Jež, koreografija:Damir Zlatar Frey, RTV SLO (plesalka)

Ostala sodelovanja

  • 2016 SVEČANI PROGRAM ob 40.obletnici tiskarne GRACER v Celje
  • 2016 PERFORMANS s skupino THE STROJ ob slavnostni 60.obletnici Zgodovinskega arhiva Celje – platforma pred ZAC-om
  • 2015 ENERGIJA NARAVE, svečani program ob otvoritvi poslovnega objekta KRONOTERM – Prebold
  • 2015 MUZE, slavnostna koreografija ob 25. obletnici partnerstva Celje-Singen – Narodni dom Celje
  • 2015 POMLADNE VILE, svečana otvoritev sejma FLORA v Celju
  • 2013 NE BODI KOT DRUGI, pesniško-plesno-glasbeni večer v sodelovanju s Ferijem Lainščkom, PFC
  • 2002-2013 Vsakoletno sodelovanje na otvoritvah razstav Likovne galerije mladih, Celje
  • 2011 KRESNA NOČ v Dvorcu Novo Celje
  • 2011 ODKRITJE KIPA JOSIPA PELIKANA – svečana prireditev, Trg celjskih knezov Celje
  • 2011 20. OBLETNICA SAMOSTOJNE SLOVENIJE – svečana prireditev, Narodni dom Celje
  • 2010 V OBJEKTIVU – Zavodovi dnevi (Zavod za šolstvo Slovenije), Narodni dom Celje
  • 2009 SVEČANA SLOVESNOST ob odprtju novega proizvodnega obrata Vigrad Celje
  • 2008 SVEČANA OTVORITEV Toplarne Celje
  • 2008 CAFE DE MIK – koreografija za Mik Celje (harmonika: Miha Debevc), Obrtni sejem Celje
  • 2008 OTVORITEV regijskega centra za ravnanje z odpadki, svečani program, Celje
  • 2008 GOZDNE VILE, performans ob otvoritvi proizvodnih prostorov UNIFOREST, Prebold
  • 2007 SLAVNOSTNA AKADEMIJA ob 120. obletnici bolnišnice Celje, Celjski dom
  • 2006 DAN DRŽAVNOSTI, svečani program ob otvoritvi spomenika osamosvojitve Slovenije
  • 2006 SVEČANA OTVORITEV 3. faze čistilne naprave (koreografija VODA), nabrežje reke Savinje v Celju
  • 2005 TRTNE VILE, performans v sodelovanju s S.V. Benčevič in G. Gjurinom, Jama Vilenica
  • 2005 DAX CUP – svečani program ob otvoritvi mednarodnega Judo prvenstva, dvorana Golovec, Celje
  • 2004 VODA SVEČANA PRIREDITEV ob odprtju čistilne naprave, PFC in Kvartet Akord, Celje
  • 2004 SVEČANI PROGRAM ob vstopu Slovenije v EU, Trg celjskih knezov, Celje
  • 2003 PLES ČAROVNIC, Stari grad Celje
  • 2002 Otvoritvena koreografija Dnevov komedije, SLG Celje
  • 2002 SREDNJEVEŠKI DAN v Ormožu – koreografija srednjeveškega plesa
  • 2002 VONJ PO VINU, koreografija performansa ob razstavi kostumografinje Stanislave Vauda Benčevič, Jakopičeva galerija Ljubljana
  • 2001 SREDNJEVEŠKI DAN IN ARONOVE VITEŠKE IGRE – koreografija, Stari grad Celje
  • 2000 VRTNICA JE VRTNICA, koreografija svečane prireditve za izbor Slovenke leta, režija: Aleš Novak, SNG Drama Ljubljana
  • 1999 UNICEF – tri koreografije na gala prireditvi v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani
  • 1996 SREDNJEVEŠKI DAN NA LJUBLJANSKEM GRADU, koreografija plesalk
  • 1991 ZEMLJA, VATRA, VODA, ZRAK, koreografija svečane otvoritve Mednarodnega festivala v Šibeniku
  • 1990 RUKE PUNE GODINA, koreografija svečane otvoritve Mednarodnega festivala v Šibeniku
  • 1983 SVEČANA AKADEMIJA ob 40. obletnici AVNOJ-a, koreografija, dvorana Golovec v Celju
  • 1982 SNAKESPIT STRUT, avtorski ples (glasba v živo: Doug Hammond), otvoritev JAZZ FESTIVALA, Maribor
  • 1982 SVEČANA AKADEMIJA ob Dnevu republike – koreografija, dvorana Golovec v Celju

Pedagoško delo

Kot plesna pedagoginja v okviru Plesnega Foruma Celje, je Gordana Stefanovič Erjavec od leta 1980 vzgojila več kot 2.000 plesalcev, samo v sezoni 2014/2015 izobražuje v 7 oddelkih (otroci in mladostniki od 3. do 20. leta starosti) 120 plesalcev. S svojimi bogatimi izkušnjami in znanjem posreduje plesno znanje od osnovnih gibalnih korakov do številnih plesnih tehnik in njihove sinteze, s poudarkom na plesnem ustvarjanju v plesno gledaliških delavnicah. Z leti izpopolnjevanja lastnih metod in znanj je ustvarila sintezo plesnih tehnik, ki jih vseskozi prenaša na mlajše rodove. Tako so številni izmed njih uspešno končali plesne akademije v tujini in se plesu posvetili profesionalno (Tadej Brdnik – Martha Graham Dance Company, New York; Estela Žutić – Amsterdam, Salzburg, Bruselj; Natalija Petrovič – Švica; Boštjan Antončič – solist belgijske skupine ROSAS, Bruselj in Salzburg; Maja Kalafatić – Salzburg; Ana Štefanec – EN-KNAP Ljubljana; Alja Kapun – Salzburg in Ljubljana; Špela Vodeb – Salzburg, Barcelona; Aja Zupanec – Salzburg, Slovenija …).

V letih 1982-1985 je poučevala predmet Umetnost in zgodovina plesa v okviru Umetnostne vzgoje na Gimnaziji Celje in na Gimnaziji Lava Celje; v okviru II. OŠ Celje je v šolskem letu 1997/1998 poučevala sodobni ples za nižje razrede OŠ; leta 1996 je sodelovala v avtorski skupini za pripravo programa osnovnega plesnega izobraževanja na področju sodobnega plesa; od 2002 do 2009 je vsako leto vodila ustvarjalne plesne delavnice za prve dve triadi OŠ (v okviru izbirnih vsebin so po razredih prihajali v Plesni forum Celje); leta 2008 je na festivalu plesne ustvarjalnosti mladih ŽIVA vodila delavnico za mentorje »Razvijanje plesnosti pri mladih plesalcih«; leta 2010 je v okviru STIK-a –strokovnega izpopolnjevanja za pedagoge sodobnega plesa in ustvarjalnega giba vodila delavnico »Projektno delo z mladimi – od ideje do predstave«; leta 2013 je na Festivalu za nadarjene dijake vodila delavnico »Ples za zdravo življenje«; leta 2014 je v okviru mednarodne konference plesne pedagogike v Velenju vodila prikaz delavnice »Plesalci, slikarji prostora in časa«.


Nagrade

  • 2016 Jubilejno priznanje JSKD Slovenije Plesnemu forumu Celje ob 35. obletnici delovanja (2011) in ob 40.obletnici pod umetniškim vodstvom Goge Stefanović-Erjavec
  • 2011 Zlata pika za najboljšo predstavo na Pikinem festivalu, Velenje za predstavo Škrat Sanjavec
  • 2007 Srebrna plaketa Javnega sklada za kulturo Republike Slovenije (JSKD) za pomemben prispevek k razvoju sodobnega plesa v Sloveniji
  • 2006 Jubilejno priznanje JSKD ob 30. obletnici delovanja Plesnega foruma Celje
  • 2000 Celjanke stoletja – izbrana med 12 Celjank, ki so zaznamovale 20. stoletje
  • 1997 Bronasti grb mesta Celja
  • 1996 Srebrna plaketa ZKO Celje Plesnemu forumu Celje in Gogi Stefanović Erjavec
  • 1996 Plaketa Mete Vidmar, JSKD
  • 1989 Listina Mete Vidmar, Zveza kulturnih organizacij Slovenije / JSKD
  • 1986 Nagrada kulturne skupnosti mesta Celja (ob Prešernovem prazniku)
  • 1986 Nagrada za najboljši umetniški vtis predstave Metamorfoze na festivalu jugoslovanske ustvarjalnosti mladih Kosovska Mitrovica
  • 1985 Srebrni znak ZSMS za koreografijo Slovenska rapsodija na Dnevih plesa
  • 1984 Zlata ptica za najboljšo plesno vlogo v predstavi Kam gre nebo spat Damirja Zlatarja Freya
  • 1984 Nagrada za koreografijo Slovenska rapsodija na Dnevih plesa
  • 1981 Zlata ptica Damirju Zlatarju Freyu za predstavo Lepa Vida avtorju (plesalka)
  • 1980 Zlata ptica za predstavo Dogodek v mestu Gogi (plesalka)
  • 1980 nagrada Koste Abraševića-Valjevo Plesnemu gledališču Celje
  • 1979 Zlata ptica Slovenije za plesno vlogo v predstavi Gospod postavi hišo zraven moje Damirja Zlatarja Freya
  • 1979 Nagrada kritikov za predstavo Triptih (plesala solo Nomos) – Anale komorne opere in baleta Osijek
  • Ostalo Vsakoletna Zlata priznanja za izbrane koreografije na državnih festivalih Živa in Pika miga.

Kot mentorica je zaslužna za nagrade za avtorske plese plesalcem PFC na državnem tekmovanju OPUS 1 (13 krat prva mesta za najboljši avtorski ples v celoti); Zlati znak JSKD 2011 Gei Erjavec za dolgoletno plesno ustvarjanje v PFC; Srebrni znak JSKD 2011 plesalkam Aji Zupanec, Sabrini Železnik, Nadji Škataro, Nuši Pristovšek, Izi Skok; Bronasti znak JSKD 2011 plesalcem Goranu Kusiću, Niku Rajšku, Evi Posedel; Srebrni znak JSKD 2015 plesalcem Jaki Reharju in Alji Rošker; Zlati znak Aji Zupanec za več kot 20 let plesnega ustvarjanja v PFC.

Viri in literatura