Mojca Redjko

Iz Geslo


Življenjepis

Mojca Redjko se je rodila 20. septembra 1965 v Mariboru.

Izobrazba

  • Naziv mentorica; Ministrstvo RS za šolstvo in šport, 21. 10. 1999
  • Opravljen strokovni izpit; Ministrstvo RS za šolstvo in šport, Komisija za strokovne izpite, 18. 11. 1992
  • Profesorica slovenščine in angleščine; Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, 30. 6. 1992

Neformalno gledališko izobraževanje

Delavnice:

  • Kor, Željko Vukmirica, Maribor, 2003
  • Gledališka improvizacija, Jacob Schweighofer, Gradec, Avstrija, 2002
  • Govor in dihanje, Metka Damjan, Maribor, 2001

Seminarji:

  • Telo-gib-glas, Jurij A. Vasilijev, Maribor, 2005
  • Nevrolingvistično programiranje, Petruska Clarkson, Pula, Hrvaška, 2003

Delovne izkušnje

  • Direktorica in umetniška vodja, Lutkovno gledališče Maribor, 2009–2016
  • Učiteljica slovenščine, Prva gimnazija Maribor, 1990–2009
  • Učiteljica angleščine, OŠ Druge grupe odredov, Ljubljana, 1989–1990

Gledališke izkušnje

Osnovno:

  • Ustanoviteljica in vodja dodatnega študentskega gledališkega programa Druga scena Prvega odra, od 2003; 10 produkcij
  • Ustanoviteljica in umetniška vodja Gledališke šole Prve gimnazije Maribor, od 1997; 38 produkcij
  • Predsednica MKUD Prva gimnazija Maribor, od 1993

Organizacija:

  • 2008 Mednarodni gledališki projekt URBANišče (z MKC Maribor), Maribor
  • 2008 Mednarodni mladinski gledališki festival Perspekitve (z MKC Maribor), Maribor
  • 2006 Mednarodni gledališki projekt Odhajanja, Maribor-Helsinki-Kopenhagen
  • 2006 Slovenski mladinski gledališki festival Vizije (za JSKD), Maribor
  • Spremljevalni otroški in mladinski gledališki program Borštnikovo srečanje na Prvem odru, Maribor, 2004, 2005, 2006, 2007 in 2008
  • Šolski festival PRIMAfest, Maribor, 2004, 2007, 2008
  • 2003 Mednarodni festival amaterskih gledališč Amaterika, Maribor
  • Mednarodni gledališki tabor Svečina, 2001 in 2002
  • 2001 Gledališko srečanje Dan z vizijo, Maribor
  • 2000 Gledališki festival Vedno se bom spominjal Prve, Maribor

Publikacije:

  • Gledališki programi 1998–2009
  • Gledališke / festivalske reportaže, časopis Večer, Maribor, 2000–2008
  • Mladinsko gledališko izobraževanje, Mladinski center Maksimir, Zagreb, 2004
  • Ars vivendi neke šole, članek o zgodovini MKUD-a Prva gimnazija Maribor ob 150-letnici šole, Maribor, 2000

Predstavitve / predavanja:

  • 2008 Gledališka šola Prve gimnazije kot model individualizacije izobraževalnega programa, ZRSŠŠ, Maribor
  • 2008 Friedrich Dürrenmatt: Fiziki, Radio Slovenija, Program Ars
  • Gledališka šola – šola za življenje, Maribor, 2007; Ljubljana, 2008
  • 2006 Sofoklej, Antigona: Smole, Antigona, literarna čajanka, Maribor
  • 2002 Ljubiteljsko gledališče, JSKD (za predstavnike izseljenskih društev), Maribor

Režija (proslave in obeležja):

  • Informativni dan Prve gimnazije, Maribor, 2007, 2008, 2009
  • 2007 Hočem živeti, MOM, Kazinska dvorana, Maribor
  • 2007 Nesmrtnost, Union, kulturni praznik, Maribor
  • 2006 Telovadna poezija, šolska telovadnica, otvoritev, Maribor
  • 2006 Šopek domačih, Literarni maraton ob dnevih knjige, Maribor
  • 2004 Kartonski spektakel, Union, kulturni praznik, Maribor
  • 2003 Pravljica mojega življenja (H. Ch. Andersen), Dan.ski.dan, Maribor
  • 2002 Zborovanje, Union, kulturni praznik, Maribor
  • 1999 Lakišov, Union, kulturni praznik, Maribor
  • Drugi priložnostni programi – kulturni dan, informativni dan, obletnice in drugo

Drugo:

  • Strokovna spremljevalka odraslih gledaliških srečanj JSKD za SV Slovenijo, 2006–2010
  • Članica strokovne skupine za gledališče pri MOM, 2005–2007
  • Stalna strokovna sodelavka JSKD Maribor za gledališče, 2003–2007

Nagrade in priznanja

Osebno:

  • 2005, priznanje za mentorsko delo, Transgeneracije, festival srednješolske ustvarjalnosti, Cankarjev dom, Ljubljana
  • 2008, priznanje za prispevek k razvoju mladinskega gledališča, mednarodni gledališki festival Teatralny koufar, Minsk, Belorusija
  • 2009, priznanje za pozorno vodenje mladinskega gledališča, Univerzitetni gledališki forum, Vilna, Litva

Gledališka šola Prve gimnazije:

  • 2008, priznanje posebne kakovosti, mednarodni gledališki festival Ludic Theatre Days, Iasi, Romunija – Harun in Morje zgodb
  • 2008, priznanje za najboljšo predstavo v celoti, slovenski festival mladinskih gledaliških skupin Vizije (JSKD) – Harun in Morje zgodb
  • 2007, posebna nagrada za likovno podobo predstave, slovenski festival mladinskih gledaliških skupin Vizije (JSKD) – Rusalka
  • 2007, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – Rusalka
  • 2006, posebna nagrada za usklajen ansambelski nastop, slovenski festival mladinskih gledaliških skupin Vizije (JSKD) – Lepa Vida
  • 2006, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – Lepa Vida
  • 2005, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – D tajm mašin
  • 2004, Zlata maska Anima za najboljšo predstavo v celoti, mednarodni gledališki festival TREMAfest, Ruma, Srbija – Dom Bernarde Albe
  • 2004, priznanje, Srečanje lutkovnih skupin Slovenije (JSKD) – Kmet Tilen iz Hama
  • 2003, 3. mesto v ŠILI, šolski improligi
  • 2003, najboljša predstava v celoti, Linhartovo srečanje – Dom Bernarde Albe
  • 2003, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – KGD Najgrša klobasa
  • 2002, 3. mesto v ŠILI, šolski improligi
  • 2001, priznanje, Festival amaterskega filma, Radomlje - Svečina 2001
  • 2001, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – 5 x 6 = 6 x 5
  • 2001, priznanje za najboljšo predstavo festivala, Koroški festival KUF'R, Slovenj Gradec – Plešasta pevka
  • 1999, Zlata Linhartova značka za koncept gledališke šole, za resno in sistematično delo ter za obe produkciji sezone – Teater mundi in J. Anouilh: Orkester

Druga scena Prvega odra:

  • 2007, priznanje za ustvarjalen pristop h gledališču absurda ter dve nagradi za igro (Barbara Jamšek, Maruša Majer), Univerzitetni gledališki forum, Vilna, Litva – Zadnja učna ura
  • 2006, nagrada za najboljšo igralko festivala (Barbara Jamšek) in uvrstitev med tri najboljše predstave festivala, mednarodni gledališki festival Teatralny Koufar, Minsk, Belorusija – Zadnja učna ura
  • 2006, najboljša predstava v celoti, Linhartovo srečanje – Zadnja učna ura
  • 2004, priznanje za poseben dosežek, festival srednješolske ustvarjalnosti Transgeneracije, Ljubljana – Mož brez obraza
  • 2004, najbolj inovativna predstava, Linhartovo srečanje – Mož brez obraza

Literatura in viri

  • Lasten življenjepis avtorice

Zunanje povezave