Zvonka Makuc: Razlika med redakcijama
(24 vmesnih redakcij 3 uporabnikov ni prikazanih) | |||
Vrstica 2: | Vrstica 2: | ||
[[Kategorija:Kostumografi|Makuc,Zvonka]] | [[Kategorija:Kostumografi|Makuc,Zvonka]] | ||
==Življenjepis== | ==Življenjepis== | ||
je rojena v Ljubljani 19. januarja 1948, kjer je končala tudi šolo za oblikovanje – oddelek moda. Živi na Krasu in ima status | Kostumografka Zvonka Makuc je rojena v Ljubljani 19. januarja 1948, kjer je končala tudi šolo za oblikovanje – oddelek moda. Živi na Krasu in ima status svobodne umetnice. | ||
==Kostumografije== | ==Kostumografije== | ||
===Gledališče=== | |||
{{#dynamic_content:rep | person | 1537 | costume_designs}} | |||
*Fadil Hadžič ''Državni lopov'', r. Grega Tozon, [[Šentjakobsko gledališče]] | |||
*[[Tone Partljič]] ''Ščuke pa ni'', r. Grega Tozon, [[Šentjakobsko gledališče]] | |||
*''Pijani kurent'', r. [[Tone Peršak]] | |||
*''Termopile'', r. Andrej Stojan | |||
*''Policija na pomoč'', r. [[Vojko Zidar]] | |||
*Milan Kleč ''Vsega je kriva Marijana Držaj'', r. [[Gojmir Lešnjak]] | |||
*Marko Pokoren & Branko Djurić ''Slovenci v vesolju'', r. Branko Djurić, Teater 55 | |||
*[[Andrej Rozman]] ''Kaj se je zgodilo v sobi 100'', Kosovelov dom Sežana & Hotel Union | |||
*Avtorski projekt ''Slovenija ima avdicija'' | |||
* | ===Celovečerni filmi=== | ||
* '' | ====2001-2010==== | ||
* '' | *2012 ''Čefurji raus'', r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana | ||
*2009 ''Piran-Pirano'', r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana, Jadran film Zagreb, RTV Slovenija | |||
*2002 ''Varuh meje'', r. Maja Weiss, Bela film Ljubljana, Taris Flmproduktion Solingen, TV Slovenija | |||
* '' | *2001 ''No Man's Land'', r. Danis Tanović, Casablanca, Ljubljana/Studio Ma, Ljubljana/Noe Productions, Paris/ Man's Films, Bruxelles/ Judy Couniham Films Ltd., London/Fabrica S.p.A., Catena di Villorba | ||
=== | ====1991-2000==== | ||
* | *2000 ''Nepopisan list'', r. Jane Kavčič, Arsmedia Ljubljana | ||
*1995 | *1995 ''radio. doc'', r. Miran Zupanič, TV Slovenija | ||
* | *1995 ''Rabljeva freska'', r. Anton Tomašič, Timaro Productions | ||
*1993 ''Zrakoplov'', r. Jure Pervanjee, Viba film - Ljubljana/TV Slovenija/Sfinga - Ljubljana/Multimedia - Ljubljana | |||
*1991 ''Srčna dama'', r. Boris Jurjaševič, Viba film in Emotinon film Ljubljana | |||
====1981-1990==== | |||
*1990 ''Ječarji'', r. Marjan Ciglič, Viba film Ljubljana in Studio 37 Ljubljana | |||
*1989 ''Veter v mreži'', r. Filip Robar – Dorin, Viba film Ljubljana in AS Filmske alternativa, Novo mesto | |||
*1988 ''P. S.'', r. Andrej Stojan, Marcel Buh, Boštjan Hladnik, Viba film Ljubljana | |||
*1988 ''Maja in vesoljček'', r. Jane Kavčič, Viba film | |||
====1977-1980==== | |||
*1979 ''Zrak po obrokih'', r. Tone Frelih, RTV Ljubljana | |||
*1977 ''Sreča na vrvici'', r. Jane Kavčič, Viba film/Vesna film Ljubljana | |||
===TV nadaljevanke=== | |||
*2006 ''Trpljenje mladega Igorja'', r. Brane Bitenc, TV Slovenija | |||
*1995 ''Dosje J. K.'', r. Anton Tomašič, TV Slovenija in Timaro Productions | |||
*19.. ''Vodnik po Ljubljani'', r. Jože Pogačnik, TV Slovenija | |||
*''Kriminalne zgodbe'', r. Anton Tomašič, TV Slovenija | |||
*''Klan'', r. Anton Tomašič, TV Slovenija | |||
===TV drama in TV filmi=== | |||
*1985 ''Dan kot vsak dan'', r. Dušan Prebil, RTV Ljubljana | |||
*1987 ''Zločinci'', kratki igrani TV film, r. Igor Prah, RTV Ljubljana | |||
*1993 ''Vaški učitelj'', r. Maja Weiss, TV Slovenija | |||
*1997 ''Pet majskih dni'', r. Franci Slak, TV Slovenija | |||
*2004 ''Želim vse'', r. Brane Bitenc, Visual Production in TV Slovenija | |||
*2006 ''Kosilnica'', r. Brane Bitenc, TV Slovenija | |||
*1981 ''Jonov let'', r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana | |||
*1985 ''Mark Antonij'', r. Igor Prah, RTV Ljubljana | |||
*1985 ''Recepcija'', r. Anton Tomašič, RTV Ljubljana | |||
*1984 ''Pepelnica'', r. Igor Prah, RTV Ljubljana | |||
*''Srčne pege'', r. Igor Prah, RTV Ljubljana | |||
*''Očeta Vincenta smrt'', r. Andrej Stojan, RTV Ljubljana | |||
*''Striptih'', r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana | |||
*''Vsi na morje'', r. Tone Frelih, RTV Ljubljana | |||
*''Paralele'', r. Marjan Ciglič, RTV Ljubljana | |||
*''Sonce za dva'', r. Božo Šprajc, RTV Ljubljana | |||
===Dokumentarno igrani filmi=== | |||
*2005 ''Valček za 4'', r. Boris Palčič, Casablanca Ljubljana in TV Slovenija | |||
*2005 ''Stanislav Škrabec, oče slovenske fonetike'', r. Matjaž Žbontar, Vizualni laboratorij | |||
*2000 ''Otrok Istre – Andrea Antico da Montana'', r. Samo Milavec, TV Slovenija | |||
*''110 let mela'', r. Igor Pediček | |||
*''Temna vrata'', r. Marcel Buh, TV Slovenija | |||
*''Novomeška pomlad'', r. Filip Robar – Dorin, | |||
*''Izgubljena formula Janeza Puharja'', r. Pavle Grzinčič | |||
*''Dnevnik nekega naroda'', r. Igor Pediček | |||
*''Kugel princip'', r. Boris Palčič, | |||
*''Sprehod z baronom'', r. Zoran Lesič, TV Slovenija | |||
*''Zgodovina Ljubljane'', r. Jadran Strle | |||
*''Olimpijska poletja Staneta Derganca'', r. Branko Bitenc | |||
*''Dan prve piščali'', r. Tugo Štiglic | |||
===Kratki filmi=== | |||
*2006 ''Rezina življenja'', r. Martin Turk, Arsmedia Ljubljana | |||
*2006 ''Moj sin, seksualni manijak'', r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana | |||
*2002 ''Izlet'', r. Martin Turk, UL AGRFT Ljubljana | |||
*2000 ''Samota v dvoje-Večer'', r. Nataša Prosenc, Arsmedia, Ljubljana | |||
*1999 ''Križišče'', r. Igor Prodnik, Blow up, Ljubljana | |||
*1997 ''Pesem od Ludomorca'', r. Jane Kavčič, TV Slovenija | |||
*''Hlad'', r. Marcel Buh, TV Slovenija | |||
*''Lutka'', r. Franček Rudolf , AGRFT Ljubljana | |||
*''Na vrhu'', r. Martin Turk, | |||
===Izobraževalne oddaje=== | |||
*''Muzikajeto'', r. Branko Bitenc, TV Slovenija | |||
*''Periskop'', r. Igor Šmit, TV Slovenija | |||
*''Besede'', r. Igor Prah, TV Slovenija | |||
===Zabavne TV nadaljevanke=== | |||
*''Posel je posel,'' r. Jure Kornc | |||
*''Teater Paradižnik'', r. Branko Djurić, TV Slovenija | |||
*''Pravi biznis'', r. Branko Djurić, TV Slovenija | |||
*''Šou bo šel'', r. Branko Djurić, TV Slovenija | |||
*''TV Poper'', r. Samo Milavec, TV Slovenija | |||
*''Naša mala klinika'', r. Branko Djurić, V.V. Anžlovar, MASKA | |||
==Ostalo== | |||
''Zrak po obrokih'', r. Tone Frelih, RTV Ljubljana, Bobenček, Komu gori pod nogami, Službeni vhod, Zdravo, Oddaja o poeziji, Ex Libris, Klub klobuk, Branja, Dober večer, Jesenske barve, Skrivnosti, Zgodbe o knjigah | |||
==Nagrade== | ==Nagrade== | ||
*2002 | *2002 kostumografinja z Oskarjem nagrajenega filma ''Nikogaršnja zemlja'', režiser Danis Tanovič | ||
*1989 nagrada za kostumografijo na Tednu domačega filma v Celju za film 'Veter v mreži'', režiser Filip Robar Dorin | *1989 nagrada Metoda Badjure za kostumografijo na Tednu domačega filma v Celju za film 'Veter v mreži'', režiser Filip Robar Dorin | ||
== | ==Zunanje povezave== |
Trenutna redakcija s časom 09:41, 18. januar 2018
Življenjepis
Kostumografka Zvonka Makuc je rojena v Ljubljani 19. januarja 1948, kjer je končala tudi šolo za oblikovanje – oddelek moda. Živi na Krasu in ima status svobodne umetnice.
Kostumografije
Gledališče
- Fadil Hadžič Državni lopov, r. Grega Tozon, Šentjakobsko gledališče
- Tone Partljič Ščuke pa ni, r. Grega Tozon, Šentjakobsko gledališče
- Pijani kurent, r. Tone Peršak
- Termopile, r. Andrej Stojan
- Policija na pomoč, r. Vojko Zidar
- Milan Kleč Vsega je kriva Marijana Držaj, r. Gojmir Lešnjak
- Marko Pokoren & Branko Djurić Slovenci v vesolju, r. Branko Djurić, Teater 55
- Andrej Rozman Kaj se je zgodilo v sobi 100, Kosovelov dom Sežana & Hotel Union
- Avtorski projekt Slovenija ima avdicija
Celovečerni filmi
2001-2010
- 2012 Čefurji raus, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana
- 2009 Piran-Pirano, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana, Jadran film Zagreb, RTV Slovenija
- 2002 Varuh meje, r. Maja Weiss, Bela film Ljubljana, Taris Flmproduktion Solingen, TV Slovenija
- 2001 No Man's Land, r. Danis Tanović, Casablanca, Ljubljana/Studio Ma, Ljubljana/Noe Productions, Paris/ Man's Films, Bruxelles/ Judy Couniham Films Ltd., London/Fabrica S.p.A., Catena di Villorba
1991-2000
- 2000 Nepopisan list, r. Jane Kavčič, Arsmedia Ljubljana
- 1995 radio. doc, r. Miran Zupanič, TV Slovenija
- 1995 Rabljeva freska, r. Anton Tomašič, Timaro Productions
- 1993 Zrakoplov, r. Jure Pervanjee, Viba film - Ljubljana/TV Slovenija/Sfinga - Ljubljana/Multimedia - Ljubljana
- 1991 Srčna dama, r. Boris Jurjaševič, Viba film in Emotinon film Ljubljana
1981-1990
- 1990 Ječarji, r. Marjan Ciglič, Viba film Ljubljana in Studio 37 Ljubljana
- 1989 Veter v mreži, r. Filip Robar – Dorin, Viba film Ljubljana in AS Filmske alternativa, Novo mesto
- 1988 P. S., r. Andrej Stojan, Marcel Buh, Boštjan Hladnik, Viba film Ljubljana
- 1988 Maja in vesoljček, r. Jane Kavčič, Viba film
1977-1980
- 1979 Zrak po obrokih, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana
- 1977 Sreča na vrvici, r. Jane Kavčič, Viba film/Vesna film Ljubljana
TV nadaljevanke
- 2006 Trpljenje mladega Igorja, r. Brane Bitenc, TV Slovenija
- 1995 Dosje J. K., r. Anton Tomašič, TV Slovenija in Timaro Productions
- 19.. Vodnik po Ljubljani, r. Jože Pogačnik, TV Slovenija
- Kriminalne zgodbe, r. Anton Tomašič, TV Slovenija
- Klan, r. Anton Tomašič, TV Slovenija
TV drama in TV filmi
- 1985 Dan kot vsak dan, r. Dušan Prebil, RTV Ljubljana
- 1987 Zločinci, kratki igrani TV film, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
- 1993 Vaški učitelj, r. Maja Weiss, TV Slovenija
- 1997 Pet majskih dni, r. Franci Slak, TV Slovenija
- 2004 Želim vse, r. Brane Bitenc, Visual Production in TV Slovenija
- 2006 Kosilnica, r. Brane Bitenc, TV Slovenija
- 1981 Jonov let, r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana
- 1985 Mark Antonij, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
- 1985 Recepcija, r. Anton Tomašič, RTV Ljubljana
- 1984 Pepelnica, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
- Srčne pege, r. Igor Prah, RTV Ljubljana
- Očeta Vincenta smrt, r. Andrej Stojan, RTV Ljubljana
- Striptih, r. Filip Robar Dorin, RTV Ljubljana
- Vsi na morje, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana
- Paralele, r. Marjan Ciglič, RTV Ljubljana
- Sonce za dva, r. Božo Šprajc, RTV Ljubljana
Dokumentarno igrani filmi
- 2005 Valček za 4, r. Boris Palčič, Casablanca Ljubljana in TV Slovenija
- 2005 Stanislav Škrabec, oče slovenske fonetike, r. Matjaž Žbontar, Vizualni laboratorij
- 2000 Otrok Istre – Andrea Antico da Montana, r. Samo Milavec, TV Slovenija
- 110 let mela, r. Igor Pediček
- Temna vrata, r. Marcel Buh, TV Slovenija
- Novomeška pomlad, r. Filip Robar – Dorin,
- Izgubljena formula Janeza Puharja, r. Pavle Grzinčič
- Dnevnik nekega naroda, r. Igor Pediček
- Kugel princip, r. Boris Palčič,
- Sprehod z baronom, r. Zoran Lesič, TV Slovenija
- Zgodovina Ljubljane, r. Jadran Strle
- Olimpijska poletja Staneta Derganca, r. Branko Bitenc
- Dan prve piščali, r. Tugo Štiglic
Kratki filmi
- 2006 Rezina življenja, r. Martin Turk, Arsmedia Ljubljana
- 2006 Moj sin, seksualni manijak, r. Goran Vojnović, Arsmedia Ljubljana
- 2002 Izlet, r. Martin Turk, UL AGRFT Ljubljana
- 2000 Samota v dvoje-Večer, r. Nataša Prosenc, Arsmedia, Ljubljana
- 1999 Križišče, r. Igor Prodnik, Blow up, Ljubljana
- 1997 Pesem od Ludomorca, r. Jane Kavčič, TV Slovenija
- Hlad, r. Marcel Buh, TV Slovenija
- Lutka, r. Franček Rudolf , AGRFT Ljubljana
- Na vrhu, r. Martin Turk,
Izobraževalne oddaje
- Muzikajeto, r. Branko Bitenc, TV Slovenija
- Periskop, r. Igor Šmit, TV Slovenija
- Besede, r. Igor Prah, TV Slovenija
Zabavne TV nadaljevanke
- Posel je posel, r. Jure Kornc
- Teater Paradižnik, r. Branko Djurić, TV Slovenija
- Pravi biznis, r. Branko Djurić, TV Slovenija
- Šou bo šel, r. Branko Djurić, TV Slovenija
- TV Poper, r. Samo Milavec, TV Slovenija
- Naša mala klinika, r. Branko Djurić, V.V. Anžlovar, MASKA
Ostalo
Zrak po obrokih, r. Tone Frelih, RTV Ljubljana, Bobenček, Komu gori pod nogami, Službeni vhod, Zdravo, Oddaja o poeziji, Ex Libris, Klub klobuk, Branja, Dober večer, Jesenske barve, Skrivnosti, Zgodbe o knjigah
Nagrade
- 2002 kostumografinja z Oskarjem nagrajenega filma Nikogaršnja zemlja, režiser Danis Tanovič
- 1989 nagrada Metoda Badjure za kostumografijo na Tednu domačega filma v Celju za film 'Veter v mreži, režiser Filip Robar Dorin