Vid Klemenc: Razlika med redakcijama

Iz Geslo

(Vloge v gledališču)
(Drugi dosežki)
 
(44 vmesnih redakcij 2 uporabnikov ni prikazanih)
Vrstica 5: Vrstica 5:
 
Vid Klemenc se je rodil 10. 2. 1981 na Jesenicah. Sledil je očetovim stopinjam in se pridružil igralski skupini v Gledališču Tone Čufar na Jesenicah. Kasneje se je vpisal na [[Akademija za gledališče, radio, film in televizijo|Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo]] in diplomiral leta 2012 v letniku [[Matjaž Zupančič|Matjaža Zupančiča]] in [[Boris Ostan|Borisa Ostana]] z diplomskima uprizoritvama ''Potohodec'' [[Dane Zajc|Daneta Zajca]] in ''Zadet pravi čas'' Davida Ivesa. V času študija je prejel štiri študentske nagrade [[Zlatolaska|zlatolaske]], in sicer za najboljšo moško vlogo v predstavah ''Hodnik'' M. Zupančiča in ''Alkestida'' Evripida, za najboljšo igrano vlogo v diplomskem filmu Milana Urbajsa ''Pobeg'' ter za vlogo Oko postave v predstavi ''Potohodec'' D. Zajc.
 
Vid Klemenc se je rodil 10. 2. 1981 na Jesenicah. Sledil je očetovim stopinjam in se pridružil igralski skupini v Gledališču Tone Čufar na Jesenicah. Kasneje se je vpisal na [[Akademija za gledališče, radio, film in televizijo|Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo]] in diplomiral leta 2012 v letniku [[Matjaž Zupančič|Matjaža Zupančiča]] in [[Boris Ostan|Borisa Ostana]] z diplomskima uprizoritvama ''Potohodec'' [[Dane Zajc|Daneta Zajca]] in ''Zadet pravi čas'' Davida Ivesa. V času študija je prejel štiri študentske nagrade [[Zlatolaska|zlatolaske]], in sicer za najboljšo moško vlogo v predstavah ''Hodnik'' M. Zupančiča in ''Alkestida'' Evripida, za najboljšo igrano vlogo v diplomskem filmu Milana Urbajsa ''Pobeg'' ter za vlogo Oko postave v predstavi ''Potohodec'' D. Zajc.
  
Po končanem študiju je bil dve leti zaposlen v [[Slovensko ljudsko gledališče Celje|Slovenskem ljudskem gledališču Celje]]. Sodeloval je tudi z [[Mestno gledališče ljubljansko|Mestnim gledališčem ljubljanskim]], z Zavodom Imaginarni, z Zavodom Margareta Schwarzwald, z [[Gledališče Glej|Gledališčem Glej]], z [[Lutkovno gledališče Ljubljana|Lutkovnim gledališčem Ljubljana]], z Mestnim gledališčem Ptuj, z Anton Podbevšek Teatrom in Bunkerjem. V Gledališču Toneta Čufarja na Jesenicah vodi mladinsko igralsko skupino ter režira predstave. Sedaj ustvarja kot samozaposleni v kulturi.
+
Po končanem študiju je bil dve leti zaposlen v [[Slovensko ljudsko gledališče Celje|Slovenskem ljudskem gledališču Celje]]. Sodeloval je tudi z [[Mestno gledališče ljubljansko|Mestnim gledališčem ljubljanskim]], z Zavodom Imaginarni, z Zavodom Margareta Schwarzwald, z [[Gledališče Glej|Gledališčem Glej]], z [[Lutkovno gledališče Ljubljana|Lutkovnim gledališčem Ljubljana]], z Mestnim gledališčem Ptuj, z Anton Podbevšek Teatrom in Bunkerjem. V Gledališču Tone Čufar Jesenice je režiral že več odraslih in mladinskih predstav. Sedaj ustvarja kot samozaposleni v kulturi.
  
 
==Vloge v gledališču==
 
==Vloge v gledališču==
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles}}
+
*2022 M. Ravenhill ''[[Shopping and fucking]]'', MINI teater, r. ''[[Brina Klampfer]]''
 +
*2021 S. Jesenik ''[[#brazgotine#kemseks]]'', r. ''[[Alen Jelen]]'', [[ŠKUC Gledališče]]
 +
*2020 ''[[Not Dead Enough]]'', avtorska predstava, r. [[Maša Pelko]], [[Gledališče Glej]]
 +
*2019 B. Radaković ''[[Amaterji]]'', r. [[Matjaž Latin]], [[Mestno gledališče Ptuj]]
 +
*2018 H. Lewis ''Predstava, ki gre narobe'', r. [[Jure Ivanušič]], TMK produkcija
 +
*2018 ''[[Satrikonijada]]'', r. [[Tjaša Črnigoj]], [[Zavod Moment]], [[AGRFT]]
 +
*2018 ''Rojstvo Venere'', r. [[Barabara Novakovič Kolenc]], [[Muzeum]], [[Kino Šiška]]
 +
*2018 ''iCankar'', r. [[Maruša Kink]], Zavod M. Schwarzwald, [[Cankarjev dom]], [[Mestno gledališče Ptuj]]
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2017}}
 +
*2017 Vid Valič ''Tvoj bodoči bivši mož'', r. Vid Valič
 +
*2017 N. Kinder ''Natanovi otroci'', r. [[Robert Waltl]], Mini Teater
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2016}}
 +
*2016 ''V objemu sprožilca'', r. Sara Živkovič, Zavod 0.1
 +
*2016 W. Shakespeare ''Romeo in Julija'', r. Maruša Kink, Zavod M. Schwarzwald
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2015}}
 +
*2015 W. Shakespeare ''Cezar'', r. Jernej Kobal, Mestni muzej Ljubljana
 +
*2015 A. B. Vrabec ''Kje pa je ta venerina pot?'',  r. A. B. Vrabec, KUD Radovljica
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2014}}
 +
*2014 F. Kafka ''Grad'', r. [[Simon Belak]], VN Lab
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2013}}
 +
*2013 A. Lindgren ''Pika Nogavička,'' r. Anđelka Nikolić, SLG Celje
 +
{{#dynamic_content:rep | person | 14529 | roles | 2012}}
 +
*2012 J. Genet ''Hotel Splendid'', r. [[Primož Ekart]], Zavod Imaginarni za EPK
 +
*2012 D. Zajc ''Potohodec'', r. Zala Sajko, AGRFT
 +
*2011 J.B.P. Moliere ''Tartuffe'', r. Milan Golob, AGRFT
 +
*2011 Evripid ''Alkestida'', r. Zala Sajko, AGRFT
 +
*2011 Stane Majcen ''Zamorka'', r. Nina Šorak, AGRFT
 +
 
 +
===2001-2010===
 +
*2010 L. Hubner ''Marjetka str. 89'', r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT
 +
*2010 Matjaž Zupančič ''Hodnik'', r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT
 +
*2009 M. Perpar ''Vas lahko zapeljem?'', r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT
 +
 
 
==Udejstvovanje na ljubiteljskem odru Gledališča Tone Čufarja na Jesenicah==
 
==Udejstvovanje na ljubiteljskem odru Gledališča Tone Čufarja na Jesenicah==
 
*2006 ''Kralj Arthur in sveti gral'', r. [[Gregor Čušin]]
 
*2006 ''Kralj Arthur in sveti gral'', r. [[Gregor Čušin]]
 
*2004 ''Politika, bolezen moja'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
 
*2004 ''Politika, bolezen moja'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
*1996 - 2004 ''Shakespeare, kdo si?, Zborovalke, Piknik, Tu se ne da nič
+
*1996 - 2004 ''Shakespeare, kdo si?'', ''Zborovalke'', ''Piknik'', ''Tu se ne da nič drugega kot pisati pisma'', ''Sluga dveh gospodov'', ''Portret planeta'', ''Sen kresne noči'', r. Bernarda Gašperčič
drugega kot pisati pisma, Sluga dveh gospodov, Portret planeta, Sen kresne noči'', r. Bernarda
 
Gašperčič
 
 
*1993 ''Eko-eko'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
 
*1993 ''Eko-eko'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
 
*1992 ''Miklavž na zemljo ne more'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
 
*1992 ''Miklavž na zemljo ne more'', r. [[Alenka Bole Vrabec]]
 
*1987 ''Zajček cekinček'', r. Vera Smukavec
 
*1987 ''Zajček cekinček'', r. Vera Smukavec
 +
 +
 +
==Vloge v filmu in na televiziji==
 +
*2022 ''[[Vse punce mojega brata]]'' (TV serija), POP TV
 +
*2021 ''[[Kako popolnoma izginiti in postati smešen]]'' (kratki film), Zavod Aspekt, r. Aljaž Markelj
 +
*2021 ''[[Tib in Tamtam]]'' (risanka), RTVSLO
 +
*2021 ''[[Sekirca v med]]'' (TV serija), POP TV
 +
*2020 M. Šantič ''[[Zbudi me]]'' (celovečerni film), r. Marko Šantič
 +
*2019 ''Ekipa Bled'' (TV serija), RTV SLO, Sever & Severm r. Blaž Završnik
 +
*2015 G.Fon ''Nova dvajseta'' (TV serija), RTV SLO, r. Jaka Šuligoj
 +
*2013 V. Möderndorfer ''Inferno'' (celovečerni film), FORUM Ljubljana, r. V. Möderndorfer
 +
*2012 ''Messi se je poškodoval'' (kratki igrani film), AGRFT, r. Nikolaj Vodošek
 +
*2011 ''Pobeg'' (diplomski igrani film), AGRFT, r. Milan Urbajs
 +
*2011 ''Karadžičev test'' (igrana TV drama), AGRFT, r. Milan Urbajs
 +
*2011 ''Nikamor 13:22'' (kratki igrani film), AGRFT, r. Maja Prelog
 +
*2011 ''Kje si stari?'' (kratki igrani film), AGRFT, r. Tosja Flaker
 +
*2011 ''Cyrano de Bergerac'' (TV monolog), AGRFT, r. Maja Prelog
 +
*2011 Vedrana Grisogono Nemeš ''Moji, tvoji, najini'' (družinska serija), RTV, r. Siena Krušič
 +
*2011 ''Trdoglavci'' (humoristična serija), POPTV, r. Marko Naberšnik
 +
*2010 ''Župnikov konjiček'' (igrana TV drama), [[AGRFT]], r. Milan Urbajs
 +
*2009 ''Trst je naš'' (diplomski igrani film), [[AGRFT]], r. Žiga Virc
 +
*2009 ''Darilo'' (kratki igrani film), [[AGRFT]], r. Boris Bezić
 +
 +
==Vloge na radiu==
 +
*2022 S. Hamer ''[[Razglednice]]'', RTV SLO, r. [[Primož Ekart]]
 +
*2016 Literarni nokturno, RTV Slovenija, r. [[Alen Jelen]]
 +
*2012 I. Sajko ''Ženska bomba'' (radijska igra), RTV SLO, r. [[Alen Jelen]]
 +
 +
==Drugo==
 +
*2016 4. Dramski festival Gimnazije Jesenice - član žirije
 +
*2015 Razstava 1001 Izumi, Gospodarsko razstavišče - animator
 +
*2014 Državna proslava ob slovesni podelitvi Zoisovih nagrad, Zavod Margareta Schwarzwald, r. [[Maruša Kink]] - igralec
 +
*2013 Proslava ob 60. letnici izida prve številke Tribuna, [[Gledališče Glej]], r. [[Zala Sajko]] - igralec
  
 
==Režije==
 
==Režije==
*2017/18 avtorska predstava: ''ZOC'', Gledališče Toneta Čufarja
+
*2019/20 M. Bor ''[[Šel je popotnik skozi atomski vek]]'', Gimnazijski teater Gimnazije Jesenice
 +
*2019/20 N. Bergant ''[[Fetiš na puter]]'', [[Gledališče Toneta Čufarja]]
 +
*2018/19 igrani recital ''Rodinovi grehi'', [[Gledališče Toneta Čufarja]]
 +
*2017/18 avtorska predstava ''ZOC'', Gledališče Toneta Čufarja
 
*2016/17 F. Dürrenmatt ''Portret planeta - Človek v2.1'', Gledališče Toneta Čufarja
 
*2016/17 F. Dürrenmatt ''Portret planeta - Človek v2.1'', Gledališče Toneta Čufarja
 
*2016/17 ''Človek v kolesju sistema 1.1,'' Gledališče Toneta Čufarja  
 
*2016/17 ''Človek v kolesju sistema 1.1,'' Gledališče Toneta Čufarja  
Vrstica 26: Vrstica 92:
 
*2015/16 A.Nicolaj ''Hamlet v pikantni omaki'', Gledališče Toneta Čufarja  
 
*2015/16 A.Nicolaj ''Hamlet v pikantni omaki'', Gledališče Toneta Čufarja  
 
*2015/16 ''Samo biti'' - mladinska produkcija, Gledališče Toneta Čufarja  
 
*2015/16 ''Samo biti'' - mladinska produkcija, Gledališče Toneta Čufarja  
*2014/15 ''Železarska lirika'' (anatologija), Gledališče Toneta Čufarja  
+
*2014/15 ''Železarska lirika'' (anatologija), Gledališče Toneta Čufarja
==Drugo==
+
 
*Mladinska gledališka šola, Gledališče Toneta Čufarja 2016/17 - mentor
+
==Mentorstvo==
*Mladinska gledališka šola, Gledališče Toneta Čufarja 2015/16 - mentor
+
*2020/21 ''[[Sreče Lov]]'', mladinska avtorska predstava, ''[[Gledališče Glej]]''
*Gledališka improdelavnica, Festival Krka - mentor
+
*2019/20 M. Zupančič: ''[[Slastni mrlič]]'', VI2 mladinska skupina,''[[Gledališče Toneta Čufarja Jesenice]]''
*Gledališka improdelavnica v okviru 27. Čufarjevih dni - mentor
+
*2019/20 Gledališke delavnice v okviru programa PreDrami Se, ''[[SLOGI]]''
*4. Dramski festival Gimnazije Jesenice - član žirije
+
*2018/19 Gledališke delavnice v okviru programa PreDrami Se, ''[[SLOGI]]''
 +
*2018/19 ID: Babylon: ''[[Cafe Evropa]]'', mladinska skupina, ''[[Gledališče Glej]]''
 +
*Mladinska gledališka šola, Gledališče Toneta Čufarja 2015-2020
 +
*Gledališka improdelavnica, Festival Krka  
 +
*Gledališka improdelavnica v okviru 27. Čufarjevih dni
  
 
==Nagrade==
 
==Nagrade==
* Nagrada Matiček za najboljšo stransko vlogo na 46. Festivalu Linhartovo srečanje (Gregor Čušin ''Kralj Arthur in sveti gral'')
 
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo za vlogi '''Maksa''' ter '''Kište''' (M. Zupančič ''Hodnik'')  
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo za vlogi '''Maksa''' ter '''Kište''' (M. Zupančič ''Hodnik'')  
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo (''Tartuffe'' in ''Alkestida'')
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo (''Tartuffe'' in ''Alkestida'')
Vrstica 41: Vrstica 110:
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo za vlogo '''Očesa''' (D. Zajc ''Potohodec'')
 
* Študentska nagrada [[Zlatolaska]] za najboljšo moško vlogo za vlogo '''Očesa''' (D. Zajc ''Potohodec'')
 
* European Universities Theatre Festival Istanbul posebna omemba za tujejezično igro ''Hodnik''
 
* European Universities Theatre Festival Istanbul posebna omemba za tujejezično igro ''Hodnik''
 +
* Nagrada Matiček za najboljšo stransko vlogo na 46. Festivalu Linhartovo srečanje (Gregor Čušin ''Kralj Arthur in sveti gral'')
 
===Skupinske nagrade===
 
===Skupinske nagrade===
 +
* Najboljša predstava po izboru publike na 34. Čufarjevih dnevih (''Fetiš na puter'')
 +
* Nagrada ZIZ za najboljšo predstavo na festivalu ZIZ Maribor 2019 (''Satirikonijada'')
 +
* Vizionar za gibalno interpretacijo besedila za predstavo ''Portret planeta'' na Festivalu Vizije 2018
 
* Nagrada Nova gaz za najboljšo mladinsko predstavo na 30. Čufarjevih dnevih (''Portret planeta'')  
 
* Nagrada Nova gaz za najboljšo mladinsko predstavo na 30. Čufarjevih dnevih (''Portret planeta'')  
 
* Najboljša predstava po izboru publike na 30. Čufarjevih dnevih (''Pr'Holzer'')
 
* Najboljša predstava po izboru publike na 30. Čufarjevih dnevih (''Pr'Holzer'')
Vrstica 51: Vrstica 124:
  
 
===Drugi dosežki===
 
===Drugi dosežki===
*Uvrstitev v zaključni program festivala Vizije 2017 s predstavo ''Človek v1.1''
+
*2021: predstava ''[[Not Dead Enough/Vestern]]'' je uvrščena v spremljevalni program 51. Tedna slovenske drame 2021
*Uvrstitev v tekmovalni program Tedna slovenske drame s predstavami ''Ebola'' ter ''Plovemo''
+
*2020 predstava ''[[Not Dead Enough/Vestern]]'' je uvrščena na platformo Zlata paličica z oktobrom 2020 in prepoznana kot kakovostno delo za mladino
 +
*2019 predstava ''[[Satirikonijada]]'' uvrščena na Festival Seks in gledališče, [[Maska]] & [[Slovensko mladinsko gledališče]] 2019
 +
*Uvrstitev v zaključni program festivala Vizije 2017 s predstavo ''Portret planeta''
 +
*Uvrstitev v tekmovalni program Tedna slovenske drame s predstavami ''Ebola'' in ''Plovemo''
  
 
==Viri in literatura==
 
==Viri in literatura==
*Lutkovno gledališče Ljubljana/BiTeater
+
 
 
==Zunanje povezave==
 
==Zunanje povezave==
 
[http://www.slg-ce.si/ SLG Celje]
 
[http://www.slg-ce.si/ SLG Celje]

Trenutna redakcija s časom 11:09, 22. april 2022

Foto: Arhiv Lutkovno gledališče Ljubljana/BiTeater

Življenjepis

Vid Klemenc se je rodil 10. 2. 1981 na Jesenicah. Sledil je očetovim stopinjam in se pridružil igralski skupini v Gledališču Tone Čufar na Jesenicah. Kasneje se je vpisal na Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo in diplomiral leta 2012 v letniku Matjaža Zupančiča in Borisa Ostana z diplomskima uprizoritvama Potohodec Daneta Zajca in Zadet pravi čas Davida Ivesa. V času študija je prejel štiri študentske nagrade zlatolaske, in sicer za najboljšo moško vlogo v predstavah Hodnik M. Zupančiča in Alkestida Evripida, za najboljšo igrano vlogo v diplomskem filmu Milana Urbajsa Pobeg ter za vlogo Oko postave v predstavi Potohodec D. Zajc.

Po končanem študiju je bil dve leti zaposlen v Slovenskem ljudskem gledališču Celje. Sodeloval je tudi z Mestnim gledališčem ljubljanskim, z Zavodom Imaginarni, z Zavodom Margareta Schwarzwald, z Gledališčem Glej, z Lutkovnim gledališčem Ljubljana, z Mestnim gledališčem Ptuj, z Anton Podbevšek Teatrom in Bunkerjem. V Gledališču Tone Čufar Jesenice je režiral že več odraslih in mladinskih predstav. Sedaj ustvarja kot samozaposleni v kulturi.

Vloge v gledališču

  • 2017 Vid Valič Tvoj bodoči bivši mož, r. Vid Valič
  • 2017 N. Kinder Natanovi otroci, r. Robert Waltl, Mini Teater
  • 2016 V objemu sprožilca, r. Sara Živkovič, Zavod 0.1
  • 2016 W. Shakespeare Romeo in Julija, r. Maruša Kink, Zavod M. Schwarzwald
  • 2015 W. Shakespeare Cezar, r. Jernej Kobal, Mestni muzej Ljubljana
  • 2015 A. B. Vrabec Kje pa je ta venerina pot?, r. A. B. Vrabec, KUD Radovljica
  • 2013 A. Lindgren Pika Nogavička, r. Anđelka Nikolić, SLG Celje
  • 2012 J. Genet Hotel Splendid, r. Primož Ekart, Zavod Imaginarni za EPK
  • 2012 D. Zajc Potohodec, r. Zala Sajko, AGRFT
  • 2011 J.B.P. Moliere Tartuffe, r. Milan Golob, AGRFT
  • 2011 Evripid Alkestida, r. Zala Sajko, AGRFT
  • 2011 Stane Majcen Zamorka, r. Nina Šorak, AGRFT

2001-2010

  • 2010 L. Hubner Marjetka str. 89, r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT
  • 2010 Matjaž Zupančič Hodnik, r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT
  • 2009 M. Perpar Vas lahko zapeljem?, r. Milan Golob, Eva Kokalj, Zala Sajko, AGRFT

Udejstvovanje na ljubiteljskem odru Gledališča Tone Čufarja na Jesenicah

  • 2006 Kralj Arthur in sveti gral, r. Gregor Čušin
  • 2004 Politika, bolezen moja, r. Alenka Bole Vrabec
  • 1996 - 2004 Shakespeare, kdo si?, Zborovalke, Piknik, Tu se ne da nič drugega kot pisati pisma, Sluga dveh gospodov, Portret planeta, Sen kresne noči, r. Bernarda Gašperčič
  • 1993 Eko-eko, r. Alenka Bole Vrabec
  • 1992 Miklavž na zemljo ne more, r. Alenka Bole Vrabec
  • 1987 Zajček cekinček, r. Vera Smukavec


Vloge v filmu in na televiziji

  • 2022 Vse punce mojega brata (TV serija), POP TV
  • 2021 Kako popolnoma izginiti in postati smešen (kratki film), Zavod Aspekt, r. Aljaž Markelj
  • 2021 Tib in Tamtam (risanka), RTVSLO
  • 2021 Sekirca v med (TV serija), POP TV
  • 2020 M. Šantič Zbudi me (celovečerni film), r. Marko Šantič
  • 2019 Ekipa Bled (TV serija), RTV SLO, Sever & Severm r. Blaž Završnik
  • 2015 G.Fon Nova dvajseta (TV serija), RTV SLO, r. Jaka Šuligoj
  • 2013 V. Möderndorfer Inferno (celovečerni film), FORUM Ljubljana, r. V. Möderndorfer
  • 2012 Messi se je poškodoval (kratki igrani film), AGRFT, r. Nikolaj Vodošek
  • 2011 Pobeg (diplomski igrani film), AGRFT, r. Milan Urbajs
  • 2011 Karadžičev test (igrana TV drama), AGRFT, r. Milan Urbajs
  • 2011 Nikamor 13:22 (kratki igrani film), AGRFT, r. Maja Prelog
  • 2011 Kje si stari? (kratki igrani film), AGRFT, r. Tosja Flaker
  • 2011 Cyrano de Bergerac (TV monolog), AGRFT, r. Maja Prelog
  • 2011 Vedrana Grisogono Nemeš Moji, tvoji, najini (družinska serija), RTV, r. Siena Krušič
  • 2011 Trdoglavci (humoristična serija), POPTV, r. Marko Naberšnik
  • 2010 Župnikov konjiček (igrana TV drama), AGRFT, r. Milan Urbajs
  • 2009 Trst je naš (diplomski igrani film), AGRFT, r. Žiga Virc
  • 2009 Darilo (kratki igrani film), AGRFT, r. Boris Bezić

Vloge na radiu

Drugo

  • 2016 4. Dramski festival Gimnazije Jesenice - član žirije
  • 2015 Razstava 1001 Izumi, Gospodarsko razstavišče - animator
  • 2014 Državna proslava ob slovesni podelitvi Zoisovih nagrad, Zavod Margareta Schwarzwald, r. Maruša Kink - igralec
  • 2013 Proslava ob 60. letnici izida prve številke Tribuna, Gledališče Glej, r. Zala Sajko - igralec

Režije

  • 2019/20 M. Bor Šel je popotnik skozi atomski vek, Gimnazijski teater Gimnazije Jesenice
  • 2019/20 N. Bergant Fetiš na puter, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2018/19 igrani recital Rodinovi grehi, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2017/18 avtorska predstava ZOC, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2016/17 F. Dürrenmatt Portret planeta - Človek v2.1, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2016/17 Človek v kolesju sistema 1.1, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2016/17 M. Köbeli Peep show / Pr' Holzer, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2015/16 A.Nicolaj Hamlet v pikantni omaki, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2015/16 Samo biti - mladinska produkcija, Gledališče Toneta Čufarja
  • 2014/15 Železarska lirika (anatologija), Gledališče Toneta Čufarja

Mentorstvo

Nagrade

  • Študentska nagrada Zlatolaska za najboljšo moško vlogo za vlogi Maksa ter Kište (M. Zupančič Hodnik)
  • Študentska nagrada Zlatolaska za najboljšo moško vlogo (Tartuffe in Alkestida)
  • Študentska nagrada Zlatolaska za najboljšo igro v kratkem igranem filmu Pobeg
  • Študentska nagrada Zlatolaska za najboljšo moško vlogo za vlogo Očesa (D. Zajc Potohodec)
  • European Universities Theatre Festival Istanbul posebna omemba za tujejezično igro Hodnik
  • Nagrada Matiček za najboljšo stransko vlogo na 46. Festivalu Linhartovo srečanje (Gregor Čušin Kralj Arthur in sveti gral)

Skupinske nagrade

  • Najboljša predstava po izboru publike na 34. Čufarjevih dnevih (Fetiš na puter)
  • Nagrada ZIZ za najboljšo predstavo na festivalu ZIZ Maribor 2019 (Satirikonijada)
  • Vizionar za gibalno interpretacijo besedila za predstavo Portret planeta na Festivalu Vizije 2018
  • Nagrada Nova gaz za najboljšo mladinsko predstavo na 30. Čufarjevih dnevih (Portret planeta)
  • Najboljša predstava po izboru publike na 30. Čufarjevih dnevih (Pr'Holzer)
  • Nagrada publike (4,9) na 17. mednarodnem festivalu Zlati lev Umag (Brez solz za pedre, r. Alen Jelen)
  • Glavna nagrada za najboljšo predstavo v celoti na 46. Festivalu Linhartovo srečanje (Kralj Arthur in sveti gral)
  • 2013 Žlahtna komedija – izbor strokovne žirije na Dnevih komedije (Sleparja v krilu)
  • 2013 Žlahtna komedija – izbor občinstva na Dnevih komedije (Sleparja v krilu)
  • Uvrstitev med tri najboljše radijske igre v kategoriji adaptiranih dram na 65. festivalu Prix Italia v Torinu (radijska igra Ženska bomba)

Drugi dosežki

  • 2021: predstava Not Dead Enough/Vestern je uvrščena v spremljevalni program 51. Tedna slovenske drame 2021
  • 2020 predstava Not Dead Enough/Vestern je uvrščena na platformo Zlata paličica z oktobrom 2020 in prepoznana kot kakovostno delo za mladino
  • 2019 predstava Satirikonijada uvrščena na Festival Seks in gledališče, Maska & Slovensko mladinsko gledališče 2019
  • Uvrstitev v zaključni program festivala Vizije 2017 s predstavo Portret planeta
  • Uvrstitev v tekmovalni program Tedna slovenske drame s predstavami Ebola in Plovemo

Viri in literatura

Zunanje povezave

SLG Celje