Gašper Bohinec

Iz Geslo

Življenjepis

Oblikovalec svetlobe Gašper Bohinec se je rodil 14. junija 1995 v Varšavi. Z gledališčem se je začel ukvarjati leta 2010 na Prvem odru Prve gimnazije Maribor, kjer je pod mentorstvom mnogih priznanih slovenskih ustvarjalcev izpopolnjeval svoje znanje in pridobival izkušnje. Po končanem šolanju je sodeloval v številnih slovenskih, tako institucionalnih kot neinstitucionalnih gledališčih in ustanovah. Dejaven je na vseh področjih vizualizacij uprizoritvenega konteksta: svetloba, video, scenografija, tehnična produkcija. Od leta 2019 je zaposlen v Lutkovnem gledališču Maribor.

Oblikovanje svetlobe in režija luč

  • 2020 Nosorogi (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis (oblikovanje svetlobe v sodelovanju s Hano Cerovšek)
  • 2019 HEROJ 3.0 (r. Uroš Kaurin in Vito Weis), Moment
  • 2019 Okrog Ene Ure (r. Mare Bulc), Moment
  • 2019 HamletMašina (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis
  • 2019 Dante A.: Pekel (r. Borut Mori)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2019 MAUS (r. Sebastian Starič)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2018 Minoritski Bal (Idejni koncept in zasnova: Anita Čanadi, Monja Lorenčič, Ines Uroševič), Plesna izba Maribor
  • 2018 Včeraj: DANES: J u t r i, Potovanje skozi prostor in čas (Idejna struktura in koncept: Mojca Kasjak), Plesna izba Maribor
  • 2018 Polž na potepu po kitovem repu (r. Mateja Kokol), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2018 Kosovirijaaaaaaaaa (Scenarij in režija: Mojca Kasjak), Plesna izba Maribor
  • 2018 Ščeper in Mba (r. Eka Vogelnik), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2018 Antigona (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2018 Pomladno Prebujenje (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis
  • 2017 Pedenjped (r. Ajda Valcl), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2017 Festival Lent, Jazz Lent
  • 2017 Deklica in klovn (r. Nina Šulin), KD Delavec Lenart
  • 2017 Deček in hiša (r. Jelena Sitar Cvetko), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2017 Živinska komedija (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2017 Moderni eksodus (r. Nika Bezeljak), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2016 Pobalinska Pujsa (r. Miha Golob), Lutkovno gledališče Maribor
  • 2016 Agatine skrivnosti (r. Nika Bezeljak), KD Delavec Lenart
  • 2016 Sen kresne noči (r. Matteo Spiazzi)​, Lutkovno gledališče Maribor
  • 2015 Agatine skrivnosti (r. Andrej Vršič), KD Delavec Lenart
  • 2015 Zgodba o Ferdinandu (r. Nika Bezeljak)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2015 Poet (r. Lovro Zafred), avtorski projekt
  • 2014 Radehovska božičnica (r. Andrej Vršič), KD Delavec Lenart
  • 2014 Histerija ali 7 hormonov (r. Barbara Jamšek)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2014 Razmerje po Beckettu (r. Aleksandra Blagojević)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2014 Jean Genet: Splendid's (r. Jana Pršuh), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2013 Psiha (r. Matjaž Šmalc)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2013 Boeing Boeing (r. Drago Meglič), GŠK Druga Scena
  • 2013 V spominu umor (r. Tin Grabnar), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Dis Crime (r. Barbara Jamšek),​​ Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Intimna svetovalnica dr. Bogomile (r. Andreja Kovač) , Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2012 Mularija (r. Andreja Kovač), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2011 Miha Jesenšek, Julija Julija (r. Svit Vurberški), Gledališče Gnosis
  • 2011 Sen kresne noči (r. Andreja Kovač), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor

Scenografije

  • 2019 MAUS (r. Sebastian Starič)​, Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2017 Živinska Komedija (r. Barbara Jamšek), Gledališka šola Prve gimnazije Maribor

Video in digitalne projekcije

Avdio-vizualne instalacije

  • 2013 LABIRINT (AV instalacija)

Vodja tehnike, stage manager in tehnična izvedba dogodkov

  • 2019 Festival PRESTOPI
  • 2018 Proslava ob 120 letnici Leona Štuklja, OŠ Leona Štuklja Maribor
  • 2018 Otvoritev bobnarske šole Marka Soršaka - Soki-ja
  • 2017 1. Festival Alternativne Kulture - FAK 2017 - Tehnična izvedba festivala
  • 2017 20. letnica gledališke šole PGMB v Stari dvorani SNG Maribor (r. Tatjana Peršuh, Nina Ivanišin, Minca Lorenci, Barbara Jamšek) - Oblikovanje svetlobe in tehnični vodja prireditve
  • 2017 4. edicija festivala Performa&Platforma (tehnična pomoč)
  • 2009 – 2017 Gledališka šola Prve gimnazije Maribor
  • 2015-2017 Mladinin oder (Festival Lent)
  • 2014- 2017 Festival Primafest
  • 2016-2018 Magnetic Shift (Svetlobna mizanscena)
  • 2014-2019 Festival Drugajanje (v sodelovanju z zavodom Bunker)
  • 2014 19. festival sodobnih performativnih praks Performa 2014,
  • 2014 8. Platforma sodobnega plesa
  • 2014-2018 Festival Borštnikovo srečanje (tehnična pomoč)
  • 2016 Festival Poletni lutkovni pristan (Lutkovno gledališče Maribor)

Programer in operater luči

Dosežki in nagrade

  • 2015 Linhartova listina Javnega sklada Republike Slovenije za večletno kakovostno ustvarjanje - V sklopu Gledališke Šole PGMB
  • Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Banja Luki, International Festival of Student Theatre Kestenburg s predstavo Jaz ali kdo drug (obnovitev predstave iz 2014)
  • Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Kanadi, Festival international de Theatre de Mont-Laurier s predstavo Razmerje po Beckettu
  • 2014 Nagrada za najboljšo predstavo v celoti (Razmerje po Beckettu), nacionalni mladinski festival Vizije
  • 2014 Nagrada za izjemen prispevek na festivalu sodobnih umetnosti mladih, Transgeneracije
  • 2013 Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Minsk, Teatralny Koufar - Student festival s predstavo Psiha.
  • 2013 Nagrada za najboljšo lutkovno predstavo v celoti, Vizije, Nova Gorica, V spominu umor
  • 2012 Uvrstitev na mednarodni tekmovalni festival v Monaku, Mondial du theatre s predstavo Sen kresne noči (Gledališka šola prve gimnazije Maribor – Obnovitev predstave iz leta 2011)
  • 2012 Nagrada Vizionar za najboljšo predstavo v celoti, Vizije, Mularija

Foto arhiv

Zunanje povezave