Branko Rožman

Iz Geslo

Življenjepis

Avtor glasbe

  • 2019 Dane Zajc, Grmače, r. Nina Rajić Kranjac, SNG Maribor
  • 2019 Pogovori o ljubezni, r. Jernej Lorenci, Kraljevo pozorište Cetinje, SNG Drama Ljubljana
  • 2019 Oroslan, r. M. Ivanišin, Locarno Film Festival
  • 2019 Gorin, Baron Munchhausen, r. Yulia Roschina, SNG Nova Gorica
  • 2019 Eichmann v Jeruzalemu, r. Jernej Lorenci, ZKM Zagreb
  • 2019 Moliere, Ljudomrznik, r. Nina Rajić Kranjac, SLG Celje
  • 2018 Das Nibelungenlied, r. Jernej Lorenci, Theater Freiburg
  • 2018 Puškin, Pop Tasić, Onjegin, r. Yulia Roschina, SLG Celje
  • 2018 Slobodzianek, Naš razred, r. Nina Rajić Kranjac, PG Kranj
  • 2018 Ivan Tavčar, Visoška kronika, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana
  • 2017 Viripajev, Pijani, r. Juš A. Zidar, MGL
  • 2017 G.Luštek, Sen plesne noči, r. Gregor Luštek, APT, PTL
  • 2017 J.Ivanc, Rdeča Kapica, r. Yulia Roschina, Lutkovno gledališče Maribor
  • 2017 avtorski projekt Sen kresne noči, r. Jernej Lorenci, MGL
  • 2017 Astrud Lindgren, Ronja, razbojniška hči, r. Juš A.Zidar, SNG Nova Gorica
  • 2017 Elaine Murphy, Ljubi Moj, r. Andrej Jus, SLG Celje
  • 2017 Barrie/Ivanc, Peter Pan, r. Yulia Roschina, LGL
  • 2017 Biblija, prvi poskus, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana
  • 2017 Majakovski, Stenica, r. Jernej Lorenci, PG Kranj in Mestno gledališče Ptuj
  • 2016 Schimmelpfennig, Zimski sončev obrat, r. Juš Zidar, Mestno gledališče ljubljansko
  • 2016 Pommerat, Ponovna združitev dveh Korej, r. Andrej Jus, SNG Maribor
  • 2016 Nebojša Pop-Tasić, Zakaj ptiči pojejo, r. Yulia Roschina, SNG Nova Gorica
  • 2016 avtorski projekt Ljubezen do bližnjega, r. Jernej Lorenci, SNG Nova Gorica
  • 2016 avtorski projekt Kralj Ubu, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana
  • 2016 Križ, r. M.Briški, L. Kotnik (amimirani film)
  • 2015 avtorski projekt Učene Ženske, r. Jernej Lorenci, SLG Celje in Mestno gledališče Ptuj
  • 2015 Homer, Iliada, r. Jernej Lorenci, SNG Drama Ljubljana, MGL, Cankarjev dom
  • 2015 Nebojša Pop Tasić, Gospa Bovary, r. Yulia Roschina, SNG Nova Gorica
  • 2015 Wedekind, Lulu, r. Jernej Lorenci, HNK Zagreb
  • 2015 Križ in Kladivo, r. B. Labovič (film)
  • 2015 Triptih, koreografija Rosana Hribar, Kjara's Dance Project, Cankarjev dom
  • 2014 Svetlana Makarovič Mrtvec pride po ljubico, r. Jernej Lorenci, Prešernovo gledališče Kranj in Mestno gledališče Ptuj
  • 2014 Kosovel, Postani obcestna svetilka, r. Andrej Jus, SNG Nova Gorica
  • 2014 Toller, Hinkemann, r. Marko Čeh, SNG Drama Ljubljana
  • 2014 Chat Rooms , Rosana Hribar in G.Luštek, OperGraz
  • 2014 deSantos, Ljubezenske in šaljive slike al fresco, r. Marko Čeh, Mestno gledališče Ptuj
  • 2014 Grimm, Sneguljčica, r. Andrej Jus, SLG Celje
  • 2013 Karpopotnik, r: M. Ivanišin (film)
  • 2013 Shakespeare, Othello, r: J.Lorenci, MGL Ljubljana
  • 2013 Šeligo, Svatba, r:J.Lorenci, SNG Drama Lj
  • 2013 Moliere, Tartuffe, r: J.Lorenci, ZKM Zagreb
  • 2013 Korak v dvoje po Pii in Pinu, R.Hribar&G.Luštek, PTL, Flota, APT
  • 2012 Čeh, Herman Schwarz in Veronika Wald, r: M.Čeh, Glej Lj
  • 2012 Witkacy, Ponorela lokomotiva, r: J.Lorenci, SNG Drama Lj
  • 2012 Buchner, Dantonova smrt, r:J.Lorenci, SMG Lj
  • 2012 Cloudel, V prelomu, r:A.Jus,
  • 2011 Hiša na Jurčkovi, r: M. Ivanišin (film)
  • 2011 Ostrowski, Nevihta, r: J.Lorenci, MGL Lj
  • 2011 Pavček, Juri Muri v Afriki, r:B.Nikl, SNG Maribor
  • 2011 M.Jesih, Grenki sadeži pravice, r:A.Jus, SNG NG
  • 2011 M.Nemec, Life®ranti, SNG NG&Glej
  • 2011 S.Stephens, Harper Regan, r;B.Ostan, MGL Lj
  • 2011 M.Crimp, Kako jemati njeno življenje, r:J.Lorenci, PG Kranj
  • 2011 Sofokles, Antigona, r:A.Nikolić, SLG Ce
  • 2011 A.Šteger, Kurent, r:Jovanović, Srpčič, LG Maribor&MeG Ptuj
  • 2010 M.Jesih, Cesarjeva nova oblačila, r:B.Kobal, SLG Celje
  • 2010 Meso ali Razodetje, r:J.Lorenci, LG Maribor
  • 2010 Strniša, Žabe, r.J.Lorenci, MeG Ptuj
  • 2010 Moliere, Skopuh, r:B.Kobal, MGL Lj
  • 2010 Gajaš, arestant, r:M.Naberšnik, MeG Ptuj
  • 2010 J.Lah, Rob sveta, CD Ljubljana
  • 2009 No igre, Veter v vejah borov , r:J. Lorenci, SNG Drama Maribor
  • 2009 Balade za vsakdanjo rabo, r:A.Jus, MGL Lj
  • 2009 Ovid/Tasić, Nižina neba, r:J.Lorenci, Mladinsko Lj
  • 2009 Ajshil, Oresteja, J.Lorenci, SNG Drama
  • 2008 Ay, Carmela, r:M.Bulc, MGL
  • 2008 Requiem, r:J.Lorenci, ATP
  • 2008 Dogodivščine zajčka Srečka Branka, r:B.Vidovič, Zavod Talija
  • 2007 Collodi, Ostržek, r:J.Lorenci, LG Mb
  • 2007 Pessoa, Mornar,r:J.Lorenci, SNG Drama
  • 2006 Jelenovo oko, r: Tomi Grgičević (film)
  • 2006 D.Zajc, Grmače, r:N.Goršič, Eurokaz Zg
  • 2006 Bulgakov, Mojster in Margareta, r:J.Lorenci, MGL
  • 2006 Handke, Podzemni bluz, r:J.Lorenci, SNG Drama
  • 2005 Ep o Gilgamešu, r:J.Lorenci, Mladinsko Lj
  • 2005 Euripid, Medeja, r:J.Lorenci, SLG Celje
  • 2005 B.Žmavc, O kuri, ki je izmaknila pesem, rM.Alujevič, LG Mb
  • 2004 Moliere, Namišljeni bolnik, r:J.Lorenci, SNG Mb
  • 2004 D.Fo, Osamljena ženska, Seks, izvolite.., r:M.Alujevič, SLG Ce
  • 2004 Partljič, Moj ata, socialistični kulak, r:M.Babiak, SLG Ce
  • 2004 B.Gombač, Rojstni dan, r:L.Rumi, LG Mb
  • 2004 Gombrowich, Poroka, r:J.Lorenci, Mladinsko Lj
  • 2004 Tihožitje, r:J.Lorenci, Glej
  • 2003 Strinberg/Tasić, Koža, r: J.Lorenci, SLG Ce
  • 2003 Lorca, Dom Bernarde Alba, m:J.Lorenci, Prvi oder Mb
  • 2002 Čehov, Tri sestre, r:J.Lorenci, SNG NG
  • 2001 S.Kane, Razmadežna, r:J.Lorenci, SNG Drama
  • 2000 Milagros, r: B. Švent (film)
  • 2000 Gorki, Na dnu, r:P.Boštjančič, Narodni dom Mb
  • 1999 Shakespeare, Hamlet, r:A.Horvat, AGRFT
  • 1998 P.Tasić, Mali raj, r:J.Lorenci, Poletni festival Ptuj

Nagrade

  • 2019 Grand Prix MIT fest, Cetinje - Visoška kronika, SNG Drama Ljubljana
  • 2018 Borštnikova nagrada za glasbo na 53. Festivalu Borštnikovo srečanje v predstavah Naš razred v koprodukciji Prešernovega gledališča Kranj, Mestnega gledališča Ptuj in Mini teatra Ljubljana, Sen kresne noči v produkciji Mestnega gledališča ljubljanskega in Visoška kronika SNG Drama Ljubljana
  • 2018 Grand Prix Šeligova nagrada + nagrada občinstva, Teden slovenske drame - Stenica, PG Kranj
  • 2016 Grand Prix Borštnikovo srečanje - Učene ženske, SLG Celje
  • 2016 Grand Prix MESS Sarajevo - Kralj Ubu, SNG Drama Ljubljana
  • 2016 Grand Prix Zlata Pika, Velenje - Sneguljčica, SLG Celje
  • 2016 Grand Prix Zlati lev, Umag, Hrvaška - Gospa Bovary, SNG Nova Gorica
  • 2016 Grand Prix + nagrada za glasbo/zvok + nagrada kritikov, Festival Kontakt Torun, Poljska - Iliada, SNG Drama, MGL, Cankarjev dom
  • 2016 Zvezda Brežičanka
  • 2015 Bitef, Nagrada občinstva - Iliada, SNG Drama, MGL, Cankarjev dom
  • 2015 Grand Prix Zlati lev, Umag, Hrvaška - Postani obcestna svetilka, SNG Nova Gorica
  • 2014 Borštnikova nagrada za glasbo na 49. Festivalu Borštnikovo srečanje (za glasbo v uprizoritvi Mrtvec pride po ljubico v produkciji Prešernovega gledališča Kranj in Mestnega gledališča Ptuj)
  • 2013 Borštnikova nagrada za glasbo na 48. Festivalu Borštnikovo srečanje (za glasbo v uprizoritvi Ponorela lokomotiva v produkciji SNG Drama Ljubljana
  • 2012 Borštnikova nagrada za glasbo na 47. Festivalu Borštnikovo srečanje (za glasbo v uprizoritvi Nevihta v produkciji MGL Ljubljana)
  • 2012 Nagrada Satir za glasbo na Festivalu slovenskih komornih uprizoritev SKUP Ptuj 2012 - Gregor Strniša, Žabe, MG Ptuj
  • 2014 Zagreb film festival, Karpopotnik, Zlatna kolica za najbolji dokumentarni film
  • 2014 Festival Dani satire Zagreb, Posebna nagrada festivala za najbolje izvedeno glasbo v predstavi Mrtvec pride po ljubico, PG Kranj
  • 2014 GrandPrix Borštnikovega srečanja - Svatba, SNG Drama Lj
  • 2014 Mrtvec pride po ljubico - Nagrada Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije za najboljšo uprizoritev sezone (2013/2014), PG Kranj
  • 2013 Grand Prix Borštnikovega srečanja - Ponorela lokomotiva, SNG Drama Ljubljana
  • 2012 Grand Prix Bortnikovega srečanja - Nevihta, Mestno gledališče ljubljansko
  • 2013 Grand Prix 37.Dani satire Festival, Zagreb Hrvaška 2013 - Moliere, Tartuffe, ZKM Zagreb
  • 2011 Grand Prix Lutkovni bienale 2011 - Meso ali Razodetje, Lutkovno gledališče Maribor
  • 2011 Grand Prix 35.Dani satire Festival, Zagreb Hrvaška 2011 - Gogolj, Revizor, ZKM Zg & Dubrovaćke ljetne igre
  • 2010 Strniša, Žabe - Nagrada Društva gledaliških kritikov in teatrologov za najboljšo predstavo sezone 2009/2010, MG Ptuj
  • 2009 Nagrada Uchimura (ITI) za uprizoritev no-iger Veter v vejah borov, SNG Maribor
  • 2009 Ajshil: Oresteja - Nagrada Društva gledaliških kritikov in teatrologov za najboljšo predstavo sezone 2008/2009, SNG Drama
  • 2006 Ep o Gilgamešu – nagrada Rudija Šeliga za najboljšo predstavo v celoti na Tednu slovenske drame v Kranju, Mladinsko gledališče Ljubljana
  • 2003 Grand prix Zlati lev Umag 2003 - S.Kane, Razmadežna, SNG Drama Ljubljana
  • 2003 Koža , nagrada ZDUS-a za kolektivno izvedbo sezone, SLG Celje
  • 2002 Grand Prix Borštnikovo srečanje - S.Kane, Razmadežna, SNG Drama Ljubljana

Zunanje povezave