Nagrada festivala Zlata paličica

Iz Geslo


Opis

Od leta 2015 naprej se na festivalu podeljuje nagrade za najboljšo otroško in najboljšo mladinsko predstavo po izbori otroške in mladinske žirije. Do leta 2013 so se na festivalu Zlata paličica podeljevale nagrade za:

  • Zlata paličica za najboljšo predstavo v celoti
  • Zlata paličica za najboljšo žensko vlogo
  • Zlata paličica za najboljšo moško vlogo
  • Zlata paličica za najboljšo igralsko upodobitev
  • Zlata paličica za oblikovanje giba
  • Zlata paličica za oblikovanje kostumov

Najboljša predstava po izboru otroške žirije

Najboljša mladinska predstava

Nagrada za najboljšo predstavo v celoti

  • 2011 Livingstonov poslednji poljub Nane Milčinski, Siddharte in Igorja Štromajerja v produkciji Anton Podbevšek Teatra iz Novega mesta
  • 2009 Naočnik in Očalnik na počitnicah, Gledališče Koper
  • 2007 nagrada ni bila podeljena
  • 2005 Grdi raček, Jette Ostan Verjup po motivih H. Ch. Andersena, Bunker in Cankarjev dom Ljubljana
  • 2003 Prižgite luči, Glasbeno gledališče Gabriel in K&K center Šentjanž pri Rožu
  • 2001 Zgodba o mačku, ki je naučil galebko leteti, SGG Trst
  • 2000 Lepotica in zver, Moje gledališče
  • 1999 Pika, SMG
  • 1998 Pierrot ali Skrivnost noči, Mala scena Zagreb
  • 1997 O tem se ne govori, Prešernovo gledališče Kranj
  • 1996 Trnuljčica Tatjane Ažman, SLG Celje
  • 1995 Klovni, SMG
  • 1994 Show strahov, MGL
  • 1993 Cesarjeva nova oblačila, SSG Trst

Nagrada za režijo

Nagrada za kostumografijo oz. scenografijo

Druge nagrade

  • 2013 Najboljši predstavi po izboru strokovne žirije: Skrivnosti v izvedbi Slovenskega ljudskega gledališča Celje in Živalska farma v izvedbi Lutkovnega gledališča Ljubljana
  • 2013 Nagrada za inovativen avtorski pristop Matiji Solcetu
  • 2013 Nagrada za glasbeno-gledališki eksperiment ustvarjalcem predstave Posluh! Recikliramo
  • 2013 Nagrada za neverbalno poetično gledališče Nataši in Ravilu Sultanovu za predstavo Luna na cesti
  • 2013 Nagrada za inovativen pristop k ustvarjanju lutk in lutkovne pripovedi Eleni Volpi za predstavo Janček Ježek
  • 2011 Nagrada Marku Kovačiču za oblikovanje rekvizitov v predstavi Kako je Oskar postal detektiv v koprodukciji med Rozinteatrom in SNG Drama Ljubljana
  • 2011 Nagrada za posebni umetniški dosežek tandemu SON:da (Metka Golec, Miha Horvat) za vizualno podobo v predstavi Sapramiška 2 – Sapramišja sreča v produkciji Mini teatra Ljubljana
  • 2009 Vesna Pernarčič Žunić, Igor Štamulak, Branko Jordan, Matjaž Višnar in Darja Reichman za poseben umetniški dosežek, skupinsko igralsko kreacijo, v predstavi Muca Copatarica, Prešernovo gledališče Kranj
  • 2007 Bojan Jurjevčič - Jurki za zvočno podobo, v predstavi Petelin in Pav, GOML
  • 2005 Damjan Cavazza in Gregor Lorenci za likovno podobo, v predstavi Mavrična ribica, Gledališče Koper
  • 2005 Branko Potočan za režijo in koreografijo, v predstavi Kekec, SMG
  • 2003 Matjaž Farič za oblikovanje giba, v predstavi Sneguljčica in sedem palčkov, SMG Ljubljana
  • 2001 Damjan Trbovc za vlogo, v predstavi Ostržkove dogodivščine, SLG Celje
  • 2001 Mojca Funkl za vloge, v predstavi Princeska na zrnu graha, Moje gledališče
  • 2001 Iuna Ornik za izbiro in animacijo materiala, v predstavi Lalanit, LGL
  • 2000 Mojca Fatur za mlado igralko, v predstavi Zvezdica zaspanka, Moje gledališče
  • 2000 Bogomir Veras za interpretacijo vlog, v predstavi Zvezdica zaspanka, Moje gledališče
  • 2000 Andrej Kurent za interpretacijo vlog, v predstavi Lepotica in zver, Moje gledališče
  • 1999 Ika Škomrlj, Brane Milenković za likovni vtis, v predstavi Jaz sem jaz, Mala scena Zagreb
  • 1999 Ivan Rupnik za igralske interpretacije, v predstavi Pika, SMG
  • 1999 Marjana Brecelj za vlogo Volovškarice, v predstavi Matilda, Prešernovo gledališče Kranj
  • 1999 Prešernovo gledališče Kranj za izkazano zaupanje mladi in najmlajši gledališki generaciji
  • 1998 Jaša Jamnik za režijo in priredbo, v predstavi Butalci, SSG Trst
  • 1998 Manca Ogorevc za mlado igralko vlogo Mojce, v predstavi Mojca Pokraculja, SLG Celje
  • 1998 Vojko Belšak, Stojan Colja, Aleš Kolar, Danijel Malalan za kolektivni igralski dosežek, v predstavi Butalci, SSG Trst
  • 1997 za predstavo Pepelka, Moje gledališče
  • 1997 Milena Grm za vlogo Mačehe, v predstavi Pepelka, Moje gledališče
  • 1997 Aljoša Kotlak za mladega igralca za vlogo Kumina, v predstavi Oj, ta čudežni zaboj, Gledališče Ptuj
  • 1997 Lara Jankovič za mlado igralko za vlogo Cepetepenogice, v predstavi Vilinček iz lune, PDG Nova Gorica
  • 1996 Milena Grm, Gorazd Jakomini, Dario Varga, Bogomir Veras za igralske kreacije, v predstavi Stari prijatelji, Moje gledališče
  • 1996 Dušanka Ristić za paleto dodelanih epizodnih likov za vlogo, v predstavi Jajce, PDG Nova Gorica
  • 1995 Ustvarjalcem predstave Peter in volk za animacijo najmlajših, SSG Trst
  • 1995 Irena Prosen za stransko vlogo Gospe Strah, v predstavi Strahec Pluff, Moje gledališče
  • 1995 Stane Leban za moško vlogo, v predstavi Tri miniature v Malem princu, PDG Nova Gorica
  • 1994 Tanja Zgonc za ples, v predstavi Show strahov, MGL
  • 1994 Polona Juh za vlogi Gaje v predstavi Snežna kraljica in Metke v predstavi Janko in Metka, oboje Moje gledališče
  • 1994 Iztok Valič za moško vlogo Zla, v predstavi Janko in Metka, Moje gledališče
  • 1993 Srečko Brezovar za posebne svetlobne učinke, v predstavi Razbojnik Rogovilež, Moje gledališče
  • 1993 Drago Kastelic za mono predstavo Lažnivi Kljukec, SLG Celje

Žirije

Zunanje povezave

Lutkovno gledališče Ljubljana